Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

hei. har en 97mod 725tds, som jeg har problemer med.

det første som skjedde var at radioen datt ut (Mutet seg?)

så kom airbag lampa frem, så begynte skjermen og flimre (6:9), funksjonene på rattet er ikke funksjonible, det skjer ingenting når man trykker og vrir på knappene, Dette er ganske uforutsigbart da det kommer og går. noen ganger fungerer det bra, noen ganger fungerer ingenting og delvis.

Har lest litt på dette, men mange forskjellige svar. Er det navi, videomodul, radiomodul, osv osv.

Noen som kan hjelpe meg med dette?

Hvor bør jeg begynne?

Mvh . Stian

Skrevet

Hvis bilen tappes for strøm,radioen kommer og går,eller henger seg opp så er det garantert radiomodulen,spesiellt BM24 tmc har dette problemet,det er loddinga på hovedkortet som svikter.Regner med det er tenningskontakten på din bil,hvis du skal bytte den så merk at det er forskjellig kontakt i manuell og automat bil.

Skrevet

Kan være lurt å ta en diagnose ja. Ble det ingen forskjell med ny bryter?

Fungerer hornet (tuta)?

Kan være lurt å sjekke sikringa på radiomodulen også.

Skrevet

Allt annet som tullet er bra nå. Som navi, skjerm og interiør lys. Har sjekket sikringen på radiomodulen og den var bra. Mulig modulen begynner å bli dårlig da? Virker som radioen er mutet for det er litt lyd når man skrur opp mye lyd

Skrevet

Det er enkelt å reparere radiomodulen selv hvis du har en loddebolt,det er lett å finne en bruksanvisning hvordan du gjør det med Google for eks søk på fix bm24,gjorde det selv på min og nå har radioen vært feilfri ett års tid.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...