Bikerider Skrevet Desember 17, 2013 Skrevet Desember 17, 2013 Har en E34 525 med vanos som ikke går skikkelig når den blir varm. Når jeg starter den på kald motor virker det som den går normalt, men etterhvert som motoren blir varm begynner den fuske. Den går ikke normalt på verken tomgang eller under på drag. er ikke noe problem og få turtall på motoren, men den høres ikke frisk ut(litt sånn fise-lyd som kan komme fra trimma turbomotor) og draget er dårlig. Den rister også mye mer en normalt på tomgang når den blir varm. Noen som har vær med på noe tilsvarende?
DieselMotor Skrevet Desember 17, 2013 Skrevet Desember 17, 2013 Lambda, luftmassemåler eller coil synes jeg det høres ut som. Ta en diagnose.
Bikerider Skrevet Desember 17, 2013 Forfatter Skrevet Desember 17, 2013 takk for tipset, Har litt troen på at det kan være blandingsforholdet så kanskje lambda eller luftmassemåler. Mulig den suger falsk luft. Ta en Diagnose, mener du da med et apparat hos et verksted eller er det mulig å få dette frem med koder i instrumentpanelet? Hvis det ligger inne en feilkode, skulle det ikke kommet opp en feilmelding i instrumentpanelet da?
DieselMotor Skrevet Desember 17, 2013 Skrevet Desember 17, 2013 Som oftest kommer det feilmelding i instrumentpanelet, men det kommer an på hva bilen er programmert til Ta diagnose på verksted, hos noen du kjenner eller utfør det selv med pc. Da trenger du også en USB kabel som passer. Greit å ha en kabel og programvare i bakhånd uansett. Du kan ikke trykke deg frem til dette i instrumentpanelet. Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå