Gå til innhold

Hjelp med litt tekniske spm E36 320i


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei, har en e36 320i med orginalt 205/60-15 ET47 6,5" foran og bak (mener jeg), men nå sitter det 205/40-17 8" ET35 og 225/45-17 8" ET35 bak. Bilen skal til godkjenning av senkesett, så mitt spm er.... Er dette lovlig? Noen som har erfaring med godkjenning av senk og felg sammen? Blir dette mye dyrer? Mvh Robin

Skrevet

Jeg måtte bruke samme dekkdim som sto i vognkortet når jeg skulle godkjenne senkinga mi på e36en.

Vegvesenet er heller ikke veldig glad i forskjellige dimensjoner på dekk foran og bak. Har hatt problemer med å få flere biler igjennom på det..

 

Så sett på like vinterdekk, foran og bak (med samme dim som star i vognkortet), så burde det gå bra! :)

Skrevet

Hadde min 525tds inne for å godkjenne senk! Hadde da 205/50-16 på 7,5felg og 225/50-16 på 9,5felg bak. var borbet a felger, sente kun melding til borbet om tuv papirer, fikk dem sent å printa ut å viste dem sammens med senkesette:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...