Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Heisann! Har planer/ ønsker om å bytte toppakning på e36'n (m50b20)

Går det greit å gjør det på bakken?

Kordan justere registre å vanosn?

E det nå spessielt som vanligvis skjer undertoppakningbytte på bmw? (Ting som går sundt osv?)

Nånn som har div tiltrekningsmoment?

Bør æ overhal toppen med det samme, Bytt ventiltettninga, slip ventila?

Korr my arbeid e det egentlig?

Træng æ mer enn innsugspakn. Eksospakn. Toppakn. Strekkbolta, evt. muttra å bolta t eksosn?

Mvh. Ole kristian :-)

Skrevet

treng alle pakningene du sa helst :) fint å bytte, om motoren din bruker olje elns, evt om toppen ser dårlig ut, ha jeg anbefalt å overhale den :)

gjør d lett på bakken :) tiltrekningsmoment følger med når du kjøper toppakning :) ikke noe spesielt, men du kan selvfølgelig vare uheldig da :)

usikker på de med vanos da..

Skrevet

Kjøp slipesett (da får du med alle pakninger du trenger. Koed er billig og bra) og topplokksbolter.

Søk på google angående låsing og timing av motoren, det er enklest å forstå med bilder.

Du trenger i teorien ingen spesialverktøy annet enn en rettholt, dersom du bruker fantasien litt underveis.

Finnes spesialverktøy for å låse kammene, veiva og for å justere vanos enklere, dersom du ønsker det. Sjekk ebay.

 

 

Skrevet

Gå på biltema og kjøp et slikt verktøy til å låse kammene og veiva til bmw ;) Også kan du kanskje ringe et verksted i nærheten som driver med overhaling av motorer, de har som regel tilgang på data om hvordan du skal gjøre dette, og spør om de har mulighet til å sende deg dette på mail ;)

Skrevet

Biltema selger ikke slikt lengre:) brukte et skyvelær når vi stillet inn kamen:)

Skrevet

Også et lite tips før du monterer toppen er at du sjekker lengden på boltene som du fikk om de er like som de gamle, visst du ikke gjør det og de viser seg og være for korte så ryker i værste fall gjengene i blokka.. og det kan ikke anbefales :P

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...