Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei. 

Jeg har en E36 M3 sedan som jeg pusler litt med. Har nå fått tak i ett sett BBS RS302 8x17 ET 40 som jeg vurdere å bytte ringene på bak for å få de 8,5" brede. 

Jeg ender da på Et34 på 8,5x17 og ble plutselig litt usikker på om det vil passe. Hjulbuene er er valset, men bilen er også senket endel.

Kjører nå med 255/40 17 på Forged double spoke 8,5x17 med Et 41 og om regnestykket mitt er riktig så vil det kun skille 2 mm på ytterklaringa om jeg går ned til 245/40 17 på Et 34, i tillegg har ett 245/40 dekk litt lavere diameter/rulleomkrets, så jeg tror det går, men det hadde vært fint om noen kunne dele litt erfaring. 

Har ikke så lyst til å justere noe særlig på camber bak da den er ganske optimal for banekjøring som den er nå. 

Her er ett bilde av bilen så dere ser høyden bak:

M3_040.jpg

Skrevet

Ingen som har lyst til å kaste litt lys over hvor høy ET man kan kjøre med på en senket E36? 

  • 4 weeks later...
Skrevet

Takk for svar. 

Har du noe formening om hvor mange grader camber du kjører bak nå da? 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...