Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Da har det oppstått et nytt problem (jipiii -.-)

Når man vrir på rattet fort mot høyre så til venstre mens bilen står stille hører man klakke lyder. Kan det være tannstanga? :/ Ulydene er ikke konstante, og er heller ikke hørbar når man kjører, kun når man står stille.

 

Så og si HELE forstillinga er ny nå:

- Ny bærearm høyre og venstre side

- Ny casterforing høyre og venstre side

- Ny ytre og indre styreledd høyre og venstre side

- Nytt coiloversett

- Ny topplager

- Nye bremseskiver og klosser

Mulig jeg har glemt noe nå. 

 

Edit: Er snakk om en e46 320i coupe fra 2000

 

Edit2: Kom på at jeg også har en annen stygg og høy klakkelyd fra forstillinga når jeg pumper bremsen i lav hastighet. Kommer fra høyre foran etter å ha kjørt i en stund (typ 30-40 min) Kan det være bremsene, eller er det noe helt annet?

Skrevet

Jeg hadde det samme problemet på min E36. Tannstanga var gåen, den er fullstendig klakk-fri etter bytte

Skrevet

Er det vanskelig å bytte tannstanga? Har aldri byttet det før. 

Fikk du forresten "Ulyd nr 2" også med tannstanga? (det med bremsing) 

Skrevet

Jeg hadde aldri problemet med klakking under brems, kun når jeg stod stille og ga maks rattutslag. Jeg er ikke sikker på hvor vanskelig det er å bytte den tannstanga, det var en kamerat med mye mere mekke-erfaring som gjorde det for meg

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...