M-performance Skrevet Mai 6, 2015 Skrevet Mai 6, 2015 Heisann. Har fått en trøkk i kanalen på min E36. Så det jeg lurte på er om det går å bare kappe vekk delen som er skadet med vinkelsliper og sveise inn ny del der jeg har kappet bort ? Og eventuelt om dette går om jeg trenger å punkte inn noen bjelker for at bilen ikke skal bli skeiv ? Aldri vært borti dette før så beklager vist det er dumme spørsmål
MaWeRiCk Skrevet Mai 6, 2015 Skrevet Mai 6, 2015 Kanalen på E36 er ikke bærende konstruksjon så hær kan du kappe og sveise. Bilen er ikke skeiv om du bare har fått kanale trykkt litt inn. Fikk en smell i min kanal for noen år siden og kappet hull fra innsiden for å sjekke og der var den uskadd/helt fin.
M-performance Skrevet Mai 6, 2015 Forfatter Skrevet Mai 6, 2015 Okei kjempe greier. Tusen takk for svar
Brian Skrevet Mai 6, 2015 Skrevet Mai 6, 2015 Kanalen på e36 er i aller høyeste grad bærende. Det er kun ytterkanalen som ikke er bærende, altså det du ser utenfra. Innerkanalen/gulvet innenfor er en del av den bærende konstruksjonen.
M-performance Skrevet Mai 7, 2015 Forfatter Skrevet Mai 7, 2015 Okei, burde kanskje forklart litt bedre. Det er ytterkanalen som er bøyd innover, om den er gått så langt at den har truffet innerkanalen er jeg ikke sikker på.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå