Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei, har søkt litt rundt på nettet, men ikke funnet så mye vetig! Kjørte bilen en liten tur idag, så plutselig slår (@) antispinn lyset seg på og det kommer også opp varsellys på bremser.. Bilen er kjørbar, bremser som den skal og ABS'n virker også, men antispinn står av hele tiden.. Lurer på om det e noe sensorer eller noe? Noen som har vert borti dette før? Er en BMW e92.. 

Fant bilde på nettet av samme feilen 

image.jpeg

Skrevet

Her bør du inn med diagnoseverktøy. Ta ein titt i diagnosetråden :) Skrur du bil sjølv så blir den tusenlappen det koster på Ebay spart inn igjen fort

 

Skrevet

Hadde en E39 hvor det samme skjedde, hvor også speedometer sluttet å virke. Fant ut at det ble levert for lav spenning til hovedmodulen, og at batteriet og dynamoen var dårlig. Holdt faktisk å bytte batteri og vaske dynamo så forsvant problemet. Fant ikke hvorfor den sa ifra på bremser og antispinn, men kan være at det er noen av de sensorene i bilen som har minst slingring i referansetoleranse på spenningen. Vet ikke om det er svar på ditt problem, men er kanskje verdt å måle spenning fra dynamo og batteri for å utelukke at det er noe svak spenning.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...