Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei, er ny på forumet så kan være jeg legger ut på feil plass eller feil måte :/
Men uansett, det er problem med girkassen eller clutchen. clutchens gripepunkt er veldig langt ute iforhold til det den var før. Er det bakke eller prøver du å akselerere noe særlig "glipper" giren og motoren øker i turtall mens resten av bilen ikke klarer å følge etter. Ps: er ny til å fikse på bilen fortsatt men prøver å lære. Takk for hjelpen :) 

Skrevet

Dvs at clutchen slurer?

Enten er clutchen ferdig, eller så er systemet lekk.

Har problemet oppstått plutselig, er det sannsynligvis lekkasje. Da ville jeg prøvd å lufte clutchen for å se om det blir bedre.

Skrevet

Det oppstod plutselig ja, rett og slett bare lufte den? 😅 ikke erstatte noe eller ser jeg når jeg lufter den hvordan det ser ut? Takker så meget for hjelpen. 

Skrevet

Hvis det hjelper å lufte, er det en indikasjon på hull i systemet. Problemet vil da komme tilbake, så luftingen er bare for å feilsøke hvis du ikke ser noen åpenbare lekkasjer. Deretter må selvsagt lekkasjen utbedres.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...