Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Får ved start  i kaldt vær en bankelyd (av og til), men den forsvinner etter 5-8 km kjøring. Det var noen som foreslo dyseskift, men har ikke vært hos forhandler på sjekk ennå. BMW X3 2012/140000km

Noen som utifra disse få opplysninger har ideer hva som er feil? 

Skrevet

Hei!

Jeg har også en slik bil; 2012 X3 2,0D 163 hk med 149000 km.

Merker at det er noe hardere gange på motoren ved start i kaldt vær, men tror ikke det er noen bankelyd.

Hva mener du med bankelyd?

 

Skrevet

Minner om ventilkakk, men et verksted som hørte lyden mente kanskje at det var lekkasje på en dyse, en annen hadde forslag på registerkjede...... Det merkelige er at lyden forsvinner når det er kjørt noen kilometer. Hører ikke lyden på tomgang, kun ved gasspådrag. Jeg har ikke noe teknisk innsikt , så derfor la jeg ut et lite "agn" her. Lurte kanskje på om det var noe kjent feil med denne motoren?

Skrevet

Kjente feil på tidligere versjoner av disse motorene var feil på registerkjede, dette kunne føre til havari.

På min bil har visst motoren vært ute og skiftet registerkjede etter en kontroll før fabrikkgarantien gikk ut da bilen var 5 år. Tror den hadde gått ca.125000 - 130000 da.

 

 

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...