Gå til innhold

jos

Medlem
  • Innholdsteller

    6
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av jos

  1. Jeg begynner aa tro at det skyldes at bilen har staatt med flatt batteri en stund. Det virker som den blir stadig bedre jo mer du kjoerer. Slik var min ogsaa etter aa ha staatt uten stroem en tid. Denn stoppa helt men kom seg. I foelge BMW helt normalt. Den kom seg litt etter hvert. Men helt bra ble den foerst naar BMW lastet inn igjen data i hjernen. Som du sikkert vet har denne bilen en hjerne som lagrer alt du gjoer, og tilpasser girskift mm etter hvordan du kjoerer. Naar disse data forsvinner helt eller delvis vil bilen fuske. Men etter hvert somden blir kjoert og den faar nye data funker den igjen. Dersom dette er grunnen til at den av og til fusker burde problemet etter hvert bli helt borte. Lykke til med den nye grom-bilen. Har hatt min 735 i 16 aar. Den er blitt et familie medlem:-)
  2. Sålenge du har penger gjør de vel det. Tenninga ble bborte, og den tente av og til i eksos anlegget. Dette skyldtes i følge en slitt fordeler som grunnet slakk av og til bomma, eller tente marginalt feil. Husker ikke pris, men det var rimelig, og de har blitt mer enn konkurranse dyktige på timer og deler. Bruker Sulland på Hamar når jeg ikke strekker til sjøl, og er fornøyd.
  3. Hadde lignende problem sjøl for ca ettår siden med min E32 735-87. Satte den hos BMW som ikke fant annet enn en svært slitt fordeler. Den ble skiftet komplett, og bilen summer og går som ny igjen. Jeg hadde i tillegg problemer med tennings fusk, noe jeg ikke ser du beskriver. Derfor er jeg usikker på om det er fordeler hos deg. Etter langtids lagring av bilen, og flatt batteri hadde jeg problemer med at bilen først stoppet, deretter mistett trekk kraft som følge av turtalls dropp. Dette ble gradvis bedre, men ikke helt bra før BMW hadde lastet inn igjen minnet til CPU'n. Kanskje det ligger der?
  4. Dette begynner å bli gammelt, men etter å ha forsøkt i tyskland kom svaret raskt. Det er olje-trykk føler/giver som lekker. Oljen følger plast strømpa som ligger utenpå ledningen til bryteren og løper langs hele toppen på blokka. Lekkasjen kommer da ut i andre enden av blokka. En liten enkel feil som satte fast de fleste BMW eksperter jeg var i kontakt med.
  5. Enig. Og ingen har svart på mitt spm. ang oljelekkasje. Er den så dårlig forklart da?
  6. jos

    Oljelekkasje E32

    Har en 87 mod 735iA/E32 som til tider kaster av seg motorolje. Dette skjer helst etter at bilen er kjørt driftsvarm, motor stoppet, for så å starte den igjen. Oljen lekker ut fra et sted mellom topplokket og toppen, på venstre side av motoren, mellom plugg en og to fra torpedoveggen. Vanskelig å se nøyaktig sted da broen med el-kabler ligger over og hindrer sikten. Det kan renne av 0,5 dl. på kort tid, for så å stoppe helt. Hva kan dette komme av? På forhånd takk. mvh
×
×
  • Opprett ny...