Gå til innhold

Steinr

Medlem
  • Innholdsteller

    54
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Contact Methods

  • MSN
    sriisehotmail.com
  • Website URL
    http://www.riises.no

Profile Information

  • Interesser:
    Bergen

Steinr's Achievements

  1. Jeg har B6 på begge mine MB W211+W210 Sedan og er strålende fornøyd. På den gamle E240 W210 så fikk jeg senkefjærer med B6 dempere, enda jeg bestilte er kit. Da slo de ned i bånn i hver dump. Bilen var så lav at jeg ikke fikk kjørt jekken under uten å løfte den opp . Skiftet fjærer tilbake orginal fjærer og alt ble bra. Ble kvitt sofa følelsen som Mercedes på slitte dempere kan gi
  2. Selger 2 nye Metzger bak fjærer til E39 Touring. Fjærene er feil bestilt. Vnr. 2240215 http://www.autovarehuset.no/versiune/15 ... l/29853445 Pris antydning 750,- for begge... Tlf 93027355
  3. Har en bakstilling som stod på en 525TDS Sedan 1998 liggende... Har ikke sjekke den på en stund Stein Bergen
  4. Har en radiator fra en 1998 525 automat liggende i Bergen uten tank. 500,- Må Hentes.. Stein
  5. Noen som har noen en eller to liggende i Bergen? Stein Riise Bergen
  6. Fant en boks bak i venstre hjul bue på min E39 528i 1997. Denne var koblet til en flatere boks rett over hjulet med 3 rør. Forslag?
  7. Jeg har B6 på en W210 Merce. Demperne er bygget opp i 2 lag. Myk olje øverst og hard gass nederst. Dvs kjører du uten å belaste demperne er de myke og fine, men kommer du i en fartsdump eller lignende kommer du ned på gasslaget og dermed "betong". Hva med å heve bilen litt opp foren med en litt høyere gummiforing på fjærene? Nå er den kanskje så lav at den er nede på gasslaget, og dermed får du ubehag. For min del er de nok for sporty og bilen må vises på Biltilsynet etter EU kontroll pga Eibach fjærene er senkefjærer. Så neste gang blir det litt mykere sett.
  8. Her har du litt info: http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?1/01/39/32
  9. Hei, vil anbefale deg å skifte luftfilter + eventuelt bensinfilter hvis det er en stund siden dette ble gjort. Høres ut som problemet er på lambda sensorene og luftmassemåleren. Feiler en av dem så må du ruse motoren opp i høyt turtall. Det kan også være en feil med flere dårlige komponenter. Feil på kamsensor er også noe som gir deg en slapp motor. Burde være mulig å kjøre en diagnose og se om lambda sensorene gir fornuftige signaler.
  10. Førerdøren er solgt. Fargekoden på de andre er 0314 Oxford grønn metalic
  11. Ja det er motstanden til klimaanlegget. Den var montert innunder dashbordet på venstre siden av hanskerommet. Stein Ok, den som har med regulering av styrken på viftene jeg trenger. Min fungerer ikke lengre, noe som resulterer i at viftene mine kan slå seg på for fullt og går ikke an å skru ned igjen,med mindre du bare tar av anlegget. Pris da? 300,- + frakt
×
×
  • Opprett ny...