Gå til innhold

SIR

Medlem
  • Innholdsteller

    130
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

SIR's Achievements

  1. Fant diverse deler til min forrige BMW da jeg ryddet boden. Noen som er interessert i noe før jeg kaster dette? Deler: Diagnosekabel (kun kabel) OBD2/OBD1 CS 6.5 interface [ingen bilde] Pulse generator, ABS - 34521182067 (ubrukt, sikkert uorginal/ebay) Slitasjevarsler E-36 fram (ubrukt) Adapter for 6x9 høytalere (Ubrukt) Blinklys foran høyre, grå, coupe. (Uåpnet fra Koed) Vindusheismotor E36 foran venstre: Biltema bilbatteri (80-2543) 54Ah (ubrukt/vedlikeholdsladdet) Holder til i Oslo området, men kan også putte det i posten. Pris? Kom med bud som gjør det verdt brydderiet + porto.
  2. Jeg har en M44 motor i min 97mod 318is som snart har trillet 260000km og begynner å bli sliten. Jeg mistenker at motoren har tenningsbank. Motoren summer ok ved tomgang, men ved pådrag fra 2000rpm og oppover mot 3500rpm høres en markant tikkelyd. Motoren er også ganske groggy på kalde morgener. Hva kan kan tikkelyden være? Er det tenningsbank? Hva forårsaker tenningsbank og hvordan reparerer man tenningsbank? Er det dyrt (med tanke på alderen på bilen)? Jeg tok en diagnose på bilen og fikk "status ok" på DME modulen: Her er også live data fra motoren på tomgang: dme live data link Dere ser fra live data dokumentet at "Knock regulation = ON". Er det noen andre verdier som er uvanlige? Er det noen som kan anbefale et verksted i Oslo som er bra og billig? Eller er det noen her på forumet som kan ta jobben?
  3. Tok diagnose av bilen ikveld. Det var registrert feiltenning på 3 av sylinderne. Regner med dette kommer fra trøblete starter. Skal sjekke temp sensorene imorgen. Ser at diagnoseprogrammet kan lese av både kjøleveske og luftinntak temperatur.
  4. Tror den skal være hel og fin. Tenker du på at den suger falsk luft? Ville det ha gitt symptomene jeg har? Vanskelig å starte når det er under 10 grader (veldig vanskelig når lavere enn -10 grader), men fungerer fint når den har kjørt seg varm.
  5. Høsten har kommet og morgenene blir kaldere og kaldere. Da begynner jeg å tenke tilbake på forrige vinters startproblemer. Jeg har fått tips om at det kan være tomgangsregulatoren. Har fått anbefalt å kjøpe nytt fordi brukte kan ha kort levetid. Er det mulig å finne ut om det er tomgangsregulatoren som forårsaker startvanskene? Hadde vært litt synst å bytte ut en slik dyr del om den er i orden. Motoren er en M44. Tips?
  6. Har du blinklysene foran fortsatt til salgs? Hvilken farge har de? Orange, hvit eller grå? Har du bilde?
  7. Når jeg skal låse og vrir nøkkelen så langt den går, så er stangen opp til låsen fortsatt slark i. Så tror feilen må ligge i låsen/låsesylinderen som vises i videoene.
  8. Der er sentrallås, men ikke fjernlås.
  9. Hei, Har tatt video av problemet. http://www.youtube.com/watch?v=gbI6XbN92vM Her er video fra utsiden av døren. Kan låses opp, men det er ikke mulig å låse. http://www.youtube.com/watch?v=POYFDsNsSPM Her er video fra innsiden av døren. Viser opplåsing og forsøk på låsing. Når nøkkelen dreies for låsing blir den blokkert av noe. Noen som vet hvordan dette kan fikses?
  10. Takk for tips Jeg kjører som oftest til bensinlyset kommer på, så kan hende dette er et kondensproblem. Kan ta meg en tur bort på bensinstasjonen å helle på kondensfjerner og tanke opp. Men må si at jeg har hatt problemet en stund. Hadde samme problemet ifjor.
  11. Hei, Jeg har problemer med å kaldstarte bilen når det er kaldt (5 grader og lavere). Jo kaldere dess vanskligere blir det å starte bilen. Når jeg begynner å starte er det ingen tendens til tenning, helt dau. Jeg må alltid gi litt gass, etter 10-20 sekunder kommer tendenser til tenning og til slutt starter motoren. Jeg må ha foten på gassen de første minuttene for å unngå at motoren stopper på tomgang. Men når motoren er varm fungerer den helt fint. Den fungerer også helt fint når det ikke er kaldt ute. Noen som har peiling hva som kan feile motoren min?
  12. Ingen som har noe erfaring med slike dørlåser? Kan sikkert laste opp en video som viser problemet om det kan hjelpe.
  13. Hei, Jeg har problemer med dørlåsen på venstre side av bilen min. Har en 97 mod 318is uten fjernlås. Det fungerer fint å låse opp bilen, men klarer ikke å låse den. Låse må jeg gjøre på høyre side. Det startet med at låsen ble vanskligere og vanskligere å låse. Jeg prøvde å kjøpe meg ny nøkkel, det ble litt bedre, men etter en stund klarte jeg ikke å låse bilen lenger. Nøkkelen passer i låsen og kan vries noen grader med klokken, men så vil den ikke lenger. Noen som vet hva dette skyldes? Ligger feilen i låsesylinderen? Er dette eventuelt enkelt å reparere?
  14. Ønsker å kjøpe venstre vindusheismotor til en E36 coupe. Delenummer: 67628360978 Link til RealOEM.com: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=51&fg=10 Svar her eller send PM
  15. Ser fin ut denne. Må støtdemperen demonteres fra navet for at jeg skal kunne bruke verktøyet? Festet til høyre på bildet sitter veldig nær støtdemperen. Festet i midten av bildet er ganske lang, er det mulig å bruke dette verktøyet på det? Bilde av bærearm: http://www.koed.no/functions/billede.as ... .jpg&map=1 Fant noe liknende på biltema, gjør sikkert samme jobben.
×
×
  • Opprett ny...