Gå til innhold

Maverick

Medlem
  • Innholdsteller

    46
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Maverick

  1. Sendte HenrikE30+ min dokumentasjon og etter kort tid så fikk jeg telefon fra Schmiedmann i Danmark. De hadde kontaktet DHL og det viser seg at DHL i NOrge har gjort feil mht fortollingsgebyret på NOK 469,-. Schmiedmann har her opptrått raskt og viser en kundebehandling til etterfølgelse. Gleder meg til åpningsfesten i Bærum i desember. Schmiedmann blir min "hoffleverandør" heretter.
  2. Bestilte bagasjeromsmatte til E60 sedan og fikk den levert i forrige uke, DKK 587,- inkl frakt og eksp.gebyr. Så langt så vel. På lørdag kom sjokket fra DHL; regning på mva, eksp.gebyr (utleggsgebyr for mva) og importfortolling. Mva og eksp.gebyr var som forventet - helt på linje med feks Posten/Bring, men importfortolling? DHL skal ha NOK 469,- for fortollingsjobben + 114,- for utlegg av Mva. Kontaktet DHL, men fikk til svar at slik var det. Ser frem til at Schmiedmann kommer til Norge igjen så DHL ikke får gleden av vår handel av BMW-deler.
  3. Hei! Ser at en del av stativene (originale BMW) til biler med rails er bygd opp, mens andre ikke. Når må man ha oppbygging? trenger man det når man skal ha skiboks (eks Skiguard 850 med tunnel)?
  4. Hei! Er det noen her som vet om lastestativ til E61 passer til E39 (begge med rails...)
  5. Har nå fått på litt mer olje og lyden forsvant. Takk igjen til dere som bidro! Så forresten i en annen tråd hvor det var betalt noe over 200,- for oljen. Jeg betalte 180,- for CHF-olje hos Stenshagen. Ikke alltid de er dyrest.
  6. Helt supert! Tusen takk Brio og Mikke.
  7. Hei! Jeg har mistanke om at det er lite servo-olje på min e39 520 IAT. Det "uler" når jeg svinger og styrken følger til dels turtallet (kan det være noe annet?) Hvor fyller man på (om det kan forklares på en grei måte)? Takker!
  8. Reima ser helt fin ut. Ingen typisk viftereim-lyd. Høres ut som om noe blir slengt rundt og bilen begynner nærmest å riste. Må vel ta en tur på verksted....igjen....
  9. Bilen (E39 touring) stod på tomgang (1-2 min) og det begynte gradvis å komme en ulyd fremme ved vifta. Det økte og til slutt hørte det ut som noe var løst der fremme. Jeg stoppet motoren og tok en titt - ingenting å se. Startet opp igjen, men da var alt i orden igjen. Kjørte så over 100 km uten noen problemer. Svinger inn på en bensinstasjon og stopper. Da setter det i gang igjen. Jeg forsøker å tråkke litt på gassen og da forsvinner det. Kjører hjem uten mer ulyd. Noen som vet?
  10. Så vidt jeg vet er reglene som følger (internasjonale forskrifter): Minst 75% lysgjennomgang på frontrute og 70% på siderutene foran. Bakrute og sideruter bak har ingen begrensning. Veldig mange merker (har ikke full oversikt...) har en lysgjennomtrengning på rundt 50% i de lyseste filmene - i praksis kan det derfor ikke legges noe på rutene foran.
  11. En firehjuls barnevogn kan du slite litt med - hjulene bør i såfall være enkle å ta av (pga hjulkassene er innerste delen av bagasjen helt håpløst smalt). 3-hjuling bør ikke være noe problem Det som er verre er plass til bakovervendt barnesete, men det er vel det samme i sedanen? Har E39 - ikke for stor plass der heller, men vogna går inn både på langs og på tvers + golfbagg mm, så da er jeg fornøyd!
  12. Klimaanlegget på min e39 har stanset. Alt ser ut til å virke, bortsett fra at det ikke kommer luft (omluftlampe, klimalampe, temp.regulering mm virker). Anyone? Helst råd som ikke koster skjorta Har hatt bilen inne på verksted 3 ganger siden 1. desember(ikke pga dette) - nok er nok
  13. Å, nei - campingvogn - alle normale bilisters skrekk. Vær så snill, ikke plasser BMW forran slikt svineri.
  14. Takk, tomasb! For en gledelig melding... Vet du om man bør skifte på begge siden selvom kun er venstresiden det tydligvis er lekasje på?
  15. Gangsters and gentlemen (og selfølgelig kvinner...), Har en 1999 mod 520 stasjonsvogn hvor nivåreguleringen på bakakslingen "lekker". Det er en klar "ssss"-lyd ved venstre bakhjul og bilen minner mer om en Citroen enn en skikkelig bil (lav som f...). Fikk høre at luftputa var gåen på den siden. Noen som vet ca. pris på en slik pute? Vanskelig å skifte? Ha en god dag! Mav.
  16. Til dere som lar mobilen ligge i midtkonsolen (løst), så er dette ikke godkjent. Mobilen skal være fastmontert. Tilstrekkelig feks med enkel magnetholder. Trallala!!
  17. Rørvik finnes flere steder (bla Hurum, Fredrikstad, Fauske, Rissa, osv). Er det Fauske du mener? Her er i hvert fall en link til NAF sin reiseplanlegger. Kanskje den kan hjelpe. http://www.geoweb.no/veibok/index.jsp
  18. Glemte én ting: Pass på å tørk godt inne i bensinlokket etter vask og helst etter kraftig regnvær. Lett for vannet å bli liggende og skape rust - hadde problem med det selv.
  19. Grattis! Min første go'-bil var en 91-mod 520 24V. Solgte den for 3 år siden, men tenker fortsatt på den i ny og ne når jeg ser en hvit E34. Flott bil - spessielt fra siden synes jeg (vinkel og form på C-stolpen er molto bene). Gikk som et skudd. Lykke til!
  20. Bonde i by'n - totning som bor i Oslo
  21. BMW-trikset funka for meg - gift og fått kona til å sverge evig troskap til BMW. Kan ikke skjønne annet enn at det er på grunn av bilen. Altså: man trenger ikke utstyr som en hingst, bare man har BMW!
  22. Jeg hadde også denne holdningen til golf for noen år siden, men så prøvde jeg allikevel og ble hel-frelst. Bruker enhver anledning til å pleie hobbyen. Eneste negative er at det fort tar lang tid å gå en full 18-hulls runde (med reise, forberedelser mm 5 - 6 timer) og mye trening og spill trengs for å bli god. Skillbill: mine tanker vandrer til vakre hull 8 på Onsøy.
  23. Maverick

    Begjæring

    Hvis det er en BMW, så er det vel mange som vil begjære den... (sorry )
  24. Det er nettop det jeg mener; hvordan holde dette hemmelig for kona? Min fikk også baksmell - ender vel opp med at jeg også må gjøre som deg prenger.
  25. ødelegger ikke man lakken på bilen med for store hastigheter. Jo, det kan vel stemme, men motoren må allikevel være kraftig nok til å dra rundt uansett hastighet. Det er problemet med disse billige maskinene i "sopp"-format. Litt trykk og friksjon fra voksen så slurer de. Tror proffe maskiner ligger på ca 600 - 4000 rpm. NAF har til salgs en slik "sopp"-maskin med 3000 rpm uten belasting (altså 0 rpm med belastning... neida, jeg vet ikke hvordan den maskinen er). Skulle tro de ikke selger noe som skulle skade bilen.
×
×
  • Opprett ny...