Det er godt mulig, merker når den ryker, er egentlig meir bekymra for korleis veivlager og kryss ev. rådelager har det med sånt trykk, har begynt å få antydning til skjørtebank(ein som meinte det hørtes sånn ut), håper ikkje det stemmer!
Hadde jeg vært deg, så hadde jeg ikke vært så sikker på at du merker at den ryker. Min 88' 324td hadde 4 sprekker i toppen, men røyk ikke i det hele tatt. Bmw324TDa her på forumet, hadde hele 16 sprekker i sin topp, mens en kompis av meg hadde faktisk 18 sprekker i sin topp, så jeg hadde bekymret meg mer over toppen.
Mulig dette ikke er et stort problem akkurat ved påstilling av turbotrykk, det skal ikke jeg uttale meg om,men det er hvertfall stor fare for at det går galt ved for høy temperatur på motoren.
Ja, faren blir jo større med høgere temp. iallefall med tanke på sprekk topp, har IC liggende, men gidder ikkje montere før eg komme heim ifrå jobb til høsten!!
Har litt problem med at den ryker når den er kald, men bruker svært lite olje og ingen kjølevann!
har jo som sagt ingen anelse kor langt motoren er gått, men det går vel ann å få tak i ein annen motor visst denne ikkje vil meir