Gå til innhold

tmp

Medlem
  • Innholdsteller

    1286
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av tmp

  1. Har en 06 mod 320D. På tur på jobb idag merka jeg att bilen ikke drar skikkelig før jeg har jaget den bra opp på både turtall og ladetrykk. Virker som tidenes turbolag. Når den førdt drar, drar den skikkelig. Noen med lignende erfaring?
  2. Da startet ikke bilen i det heletatt...
  3. Har en 330 xd 2006 mod som har rykkete gange uten pådrag. Kjørt diagnose, trotle valve acuator (ish) dukker opp. Ved pådrag hadde den tendens til å stoppe, for så starte etter tenninga var skrudd av og på igjen.. noen med tips?
  4. Stabstagene blir garantert byttet. Men nå har det gått så langt att bilen får stå i ro til jeg får tid til å sjekke mellomaksling osv.. Må kjøpe meg en annen bil i mellomtiden.. Greit å ha ett nytt prosjekt også Håndbrekket tenkte jeg også på , så det plukket jeg helt av for å teste... Desverre resultatløst...
  5. Hehe, tror du jeg oppdaget att de var slitt før jeg fikk den ristinga i bakstillinga? Da hadde jeg selvsagt bytta de før. Men må si jeg ikke helt klarer skjønne att de foringene skal gjøre att det begynner riste når bilen kommer opp i fart. Skulle tro de heller hadde med att når de ble slitte, ble bilen mer vinglete i bakstillinga, og ikke skaper kratig risting.
  6. Bakstillinga virker tight og fin, med unntak av stabstagforingene. Klarer ikke skjønne hva som gir så mye risting, dersom det ikke er mellomakslingen. Noen tatt av den, som vet om det er mye jobb? Må vel ut med eksosanlegget tenker jeg..
  7. Har prøvd å rulle i neutral, uten effekt... #kløsegihodet...
  8. Da er det prøvd med andre felger, desverre null resultat. Men når bilen står på hjulene, å jeg "jukker" bilen frem å tilbake , høres en liten klunking i fra diffområde. Lyden er desverre ikke der da jeg har den på jekk, slik att jeg ikke får sett hvor lyden kommer ifra. Nå skjønner jeg veldig lite.. Kjennes ikke ut som det er løs veker divaksling eller mellomaksling. Det er vel liten sjangse for att det er kast i noen av akslingene?
  9. Det er jo påmontert nye dekk, samt ballansert forunder 1 uke siden. Men ettersom så mange tenker det, skal jeg prøve å sette bakdekkene forran og visa versa. Jeg skriver jo her på forumet for å få tips, så da skal jeg gi det ett forsøk..takker:)
  10. Dekkene er nye, og skal være avbalanser. Nå har jeg luftfjæring, men det kan dukke opp noe i displayet ang nivåreguleringsfeil. Mulig det kan være grunnen ja. Hvordan er det å bygge om til vanlig fjæring istedenfor nivå? Synes det er mye tull med den altså....
  11. Helt enig i att de skal byttes, men lurer litt på omdet kan gi såpass kraftig risting i fart. Kommer i ca 50 km/t, og hjelper ikke bremse eller noe..
  12. Etter en litt grundigere sjekk idag, klarer jeg absolutt ikke finne slark i noen aksling eller andre ting. Det som det derimot er slark i er stabilisator i bakakselen. De to små stabstagene på hver side er 100% utslitte. Kan de være nok til å oppdage en såpass kraftig risting som jeg opplever? Takker for eventuelle svar!
  13. Jeg har etter kjøring på dårlig vei, fått en voldsom risting i bilen, når jeg nærmer meg 50km/t og oppover. Det kommer fra bakparten av bilen. Jeg har satt på nye dekk(tenkte på ubalanse og trappeslitte dekk), og montert på nye bremser, sliver og klosser bak(mtp kast i skive/håndbrekk på). Nå rister det fortsatt like mye. Noen med lignende erfaring/problem? Lager på mellomaksel?
  14. tmp

    Spylerdyser e39

    Takker så mye. Ikke sjekka releet..
  15. tmp

    Spylerdyser e39

    Har problemer med å få motoren til spylerdysene til frontruten til å fungere. Har byttet motoren, testet en annen hendel, men uten hell. Spyling på lyktene virker.. Noen andre opplevd dette og kan gi noen tips?
  16. På jakt etter frontlamper til min e39. Den må ha xenon, men har tennere osv selv, dersom prisen avhenger av det. Om det er angel-eyes eller ikke spiller egenlig ingen rolle, men de må være i orden. Gjerne med kontakter, men ikke ett must. Send pm..
  17. Tråd kan forøvrig slettes..
  18. Takker for hyggelig og seriøs hjelp.
  19. Ingen som vet hvor den sitter?
  20. Takker for svar. Men hvor på toppen sitter den tempsensoren?
  21. Jeg har en 97 528iat. Har 3 små ting jeg undrer på ang den. Spm 1 : bilen er litt tungstartet når den er kald. Pluss att jeg synes den går lavt på tomgang. Kamsensor? Spm 2 : varmenåla i speedometeret rører seg ikke mer. Fungerte mindre å mindre før den døde helt ut. Prøvd å bytte speddometer uten uten hell. Prøvde en sensor til radiator jeg hadde liggende uten hell. Den kunne seff vært defekt. Spm 3 : nivåreguleringsensor er den sensoren somsitter på innsiden av venstre bakhjul? Det var dagens undringer:)
  22. Det står i infopanel i speedometer. Klarer ikke høre kompressoren starte heller. Det er ikke luftbelgene det er noe galt med tror jeg, dempinga funker, men får opp feilmelding i speedometeret altså.
  23. Har en 528iat 97 mod, der nivåreguleringamvirker til å tatt kvelden. Noen som har vært borti hva som kan være feil? Sensor kanskje? Noen forslag til hvordan eliminere bort noe?
  24. På jakt etter senkesett til min 97 mod 528ia touring. Bil med nivåregulering,så trenger kun forran. Må være demper og fjær. Nytt eller pent brukt. Send pm
  25. tmp

    Bensinfilter e39

    I det siste synes jeg min e39 528iat har blitt litt lei å starte når den har stått litt. Den må kjøres på starteren i 3-4 sek før den kommer. Etter den har startet, så kan jeg stoppe den for så å starte den igjen uten den "delay"en. DA mistenker jeg bensinfiler jeg.... Men, selv om jeg har hatt bilen lenge, har jeg ikke bytta det før, og lurer nå på hvor i all vedren det sitter?
×
×
  • Opprett ny...