Gå til innhold

dymo

Medlem
  • Innholdsteller

    17
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Interesser:
    Lillestrøm

dymo's Achievements

  1. dymo

    Fjusking 318i

    Kjenner ikke den motoren så godt, men hvis du har sensor på kamaksel og veivaksel så kan feil i disse sensorene gi utslag som du nevner. hvis fuskingen blir verre og verre så bytt disse. Kan kjøpes hos bilxtra levert fra Hella. pris på ca. 750 kr pr.stk. Lykke til !!
  2. 96 318 i Det kunne i førsten virke som det var kondens problem og fusken oppsto bare når bilen var varm, Etter vært har feilen også oppstått når bilen er kald. Bilen kan stå å gå på tomgang i 10 - 15 min og plutselig er det akkurat som den blir kvelt, og stopper. Så kan den startes opp igjen og går som normalt, intet skjer. Tomgangen er stabil helt til fusk inntreffer. Når du kjører med den går den helt fint i kansje tur retur oslo, andre ganger kan du kjøre 500 m. og den mister drivkraften. Plutselig blir den helt fin igjen. Hjelper dette deg noe ??
  3. Fusker fusker og fusker Hmmmm Har byttet følgende: luft og bensinfilter plugger og pluggkabler lambda og katalysator. Viser ingen feilkoder, men fusker som ffff. Dvs den fusker noen ganger på tomgang, samt når den blir ordentelig varm. Det er ikke noe mønster, men men. har du noen gode råd så er de hjertelig velkommen. Hvis du har mulighet til å se på bilen så vil du bli bønnhørt både i himmel og på jord.
  4. Er det noen som føler seg kallet eller hvet om noen som kan tenke seg å ta en titt på min 318. Har fuske problemer som ikke vil forsvinne.
  5. Lillestrøm
  6. Noen som vet om en dyktig bmw doktor i akershus ?
  7. dymo

    Fusker fortsatt

    Ved en tilfeldighet så kom jeg til å sjekke om det kom normalt trykk ut av eksospotta ved tomgang og ved pådrag. Det gjorde det ikke. På tomgang var alt ok, men ved pådrag kom det mindre trykk ut av potta. Tok ned eksosanlegget, og det viste seg at katalysatoren var tett. Ved tomgangskjøring hadde eksosen utstrømning mulighet, men når katalysatoren ble ordentelig varm og gasspådrag på over ca.2500 omd ble det til tider for stor motstand slik at motoren ikke fikk ut eksosen slik at fusking oppsto. Håper dette kan været et tips å sjekke ut.
  8. Har hatt noe av det samme problemet, ser ut som det var katalysatoren som var tett, har fjernet denne og ting ble bra.
  9. Nei har ikke det. Skal se på dette.
  10. Har en 96 318 i touring som fusker. Bilen går som normalt til tider, men andre ganger virker det som det er "kengurubensin" på tanken. De vanligste årsakene er sjekket. fyldt kondensfjerner, ingen feilkoder er lagret, nye plugger er montert, nytt luftfilter er montert. Nye pluggkabler og lambda er byttet samt bensin filter. men fortsatt så kommer denne fuskingen. Bilen kan stå å gå på tomgang og plutselig stoppe, likeledes når du kjører så er det plutselig som det ikke er mer pådrag å hente. Har hørt at katalysatoren er en mulig årsak. Noen som har meninger eller tips Er det andre som har dette problemet ? Og har noen et godt forslag til hva årsaken kan være ? Begynner å bli rimelig fortvilet. Er takknemmelig for svar
  11. dymo

    Fusker fortsatt

    Mulig du har noe her ? bortsett fra at min fusker ikke når den er kald, bare ved varmkjørt motor.
  12. dymo

    Fusker fortsatt

    Bruker kun 95 okt. Har sprayet over samtelige kontaktpunkter, så tror ikke dette er årsaken hos meg. Samtidig ville vel en slik årsak vært konstant ?
  13. dymo

    Fusker fortsatt

    Skrevet: Søn Feb 12, 2006 16:58 Tittel: Fusking -------------------------------------------------------------------------------- Har en 96 318 i touring som fusker. Bilen går som normalt til tider, men andre ganger virker det som det er "kengurubensin" på tanken. De vanligste årsakene er sjekket. fyldt kondensfjerner, ingen feilkoder er lagret, nye plugger er montert, nytt luftfilter er montert. Nye pluggkabler og lambda er byttet samt bensin filter. men fortsatt så kommer denne fuskingen. Bilen kan stå å gå på tomgang og plutselig stoppe, likeledes når du kjører så er det plutselig som det ikke er mer pådrag å hente. Har hørt at katalysatoren er en mulig årsak. Noen som har meninger eller tips Er det andre som har dette problemet ? Og har noen et godt forslag til hva årsaken kan være ? Begynner å bli rimelig fortvilet. Er takknemmelig for svar.
  14. Hallo Har en 96 mod 318i M-tech touring som jeg har tenkt å kvitte meg med. Har gått ca. 163000. Pris 75000. Noen som er på jakt etter en slik en ? Bilen har del skin, klima. soltak, 8 alu felger +++ Div. nye deler Ta kontakt for nærmere info mvh dymo http://www.finn.no/finn/car/object?finnkode=7066201
  15. dymo

    Fusking

    Har byttet bensinfilter, samt fulgt alle gode råd. Bilen har blitt bedre, men ikke helt bra. Det er blitt lengere tidsintervaller mellom hver gang fusking inntreffer. PS plugg kabler hos BMW koster mellom 400 og 500 kr pr.stk. så her er det penger å spare på å lete etter alternativer.
×
×
  • Opprett ny...