Gå til innhold

Ljones

Medlem
  • Innholdsteller

    15
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Ljones's Achievements

  1. Har en e39 med orginal sportsunderstell. Har koni spesial dempere på den (Røde) men orginal fjærer. lurer på hvilke fjærer som jeg må kjøpe . vil ikke ha den noe laver enn det den er nå.
  2. Takk for hjelpen
  3. M52 2.8 M52/B28 M52 - 2.8L DOHC-24v/L6 w/VANOS - enkel vanos 1997 mod
  4. Vil dette sette passe på bilen min http://www.koperformance.com/BMW/engine ... e36_m3.htm
  5. Lurer på å skifte innsug på min e39 528 til B20 innsug. Lurer på hvor de går an å få kjøpt eit komplett ombyggingsett til dette?
  6. Ljones

    Abs sensor

    Må ein nullstille med diagnoseprogram når ein har skiftet abs-sensor på venste bak hjul? eller vil speedometeret, antispinn, abs, og vindusviskere virke som de skal igjen uten nokre inngrep?
  7. vist kontakten mellom girkassa og "hjernen" er løsnet eller dårleg kontakt så kan de være de som er problemet. kontakten ligger under girkassa
  8. vist olja på gikassa er kald vil den være tregere på giringa, har opplevd de samme når eg drar på forsiktigt i 1 gir med kald olje, Har og hatt samme problem med at bilen går verken fram eller tilbake når eg girer. problemet var kun at kontakten under girkassa hadde fått seg eit slag og var løsnet.
  9. ja den girer fint i drive og sport, Takk for svaret. veit du kor den bryteren ligger. og eventuelt hva den koster?
  10. automatkassa mi jobber ikke som den skal, hender at den ikke reagere når jeg legger den over i manuell og skal gire, har også lagt merke til at bokstavene i dashbordet forsvinner av og til, Trur de er ein sammenheng mellom dette. Noen som har vært borti samme problem, eller har eit svar på problemet?
  11. Ljones

    M52 vs M52TU

    takk for svaret
  12. Ljones

    M52 vs M52TU

    Hei lurer på hva som er forskjellen på E39 motorene M52 , M52TU og M54
  13. nokon som veit kvar eg kan få tak i tona ruter til ein E39. ?
  14. eg treng haynes på pdf til min E39. Har problem med lysa på bilen, finn ikkje rele til langlyset. Har prøvd å finne de på Haynes sine sider men finn berre i bok format. Så vist de er nokon so har og kan sende den til meg så hadde eg vore takknemleg. asbjornljones@gmail.com
  15. langlyset på høgre side slår seg ikkje av etter at eg har stoppa bilen og slått av lyset.. Nokon andre som har hatt samme problem? BMW 528 e39 1997mod
×
×
  • Opprett ny...