
SkvaldreBajas
Medlem-
Innholdsteller
58 -
Ble med
-
Besøkte siden sist
Innholdstype
Profiler
Artikler
Forum
Galleri
Blogger
Kalender
Alt skrevet av SkvaldreBajas
-
Min deilige E-46 325 touring må selges!
emne svarte i SkvaldreBajas sin SkvaldreBajas i BMW-biler selges
Ja, motoren er en fryd... kjipt å måtte selge den, men må ha større bil pga familielivet... -
Min deilige E-46 325 touring må selges!
emne svarte i SkvaldreBajas sin SkvaldreBajas i BMW-biler selges
Litt flere bilder: -
Link til finn: http://www.finn.no/finn/car/object?finnkode=13181323 Håper en bilentusiast kjøper den og steller den pent videre!
-
Jeg fikk absolutt billigst forsikring i Trygg Hansa. Samla husforsikring,innbo og bil der.. betaler 5900 for 2003 e46 325 med 16000 km i året. If og gjensidige skulle ha 15-16000 med samma pakka.
-
Jeg fikk absolutt billigst forsikring i Trygg Hansa. Samla husforsikring,innbo og bil der.. betaler 5900 for 2003 e46 325 med 16000 km i året. If og gjensidige skulle ha 15-16000 med samma pakka.
-
Ja, så hvertfall ikke noe rust, men det lå kanskje å ulmet et sted... Tronrud Bil som innkalte bilen etter en vanlig service. Har spurt om de kan lakkere igjen, men de sier det alltid vil bli litt forskjell på ny og gammel lakk.. så da må de evtuellt lakke skjermene også eller hellakkere(noe de helt sikkert ikke har lyst til...)
-
Spent på hva dere mener- hvilke erfaringer noen har på dette området. Saken er at på min BMW 3-serie 2003 modell så det ble byttet dører, panser og bakluke pga mulig rustproblem. Bilen hadde kun gått 22.000km når jeg kjøpte den for ca. 1,5 år siden og var dønn strøken, aldri hatt skader og dertil heller aldri etterlakkert. Men byttet jo selvfølgelig disse delene når det går på garanti og stor sjanse for rustproblemer. Problemet nå er at jeg ser fargeforskjell på dørene og panser. Er jo ikke alle som ser det, men dette irriterer meg veldig. Særlig når dette var en dyr bil for meg, 360.000 kr - bilen har absolutt alt av utstyr og er særs godt holdt. Bilen har nå gått 33.000km og fremstår som helt ny både innvendig og utvendig. Har god tro på at bilen er svært lettsolgt i utgangspunktet, men noen og enhver vil jo bli skeptisk når man ser denne fargeforskjellen. Derfor er jeg veldig klar for å få hellakkert bilen som tort og svie siden dette er en garantisak og jeg hadde en hel bil og nå ser den ut i mine øyne som et lappverk. BMW sier de kun bytter og lakkerer deler som har problemer med rust! Hadde det vært en bil med masse km og kostet under 100.000,- kunne jeg nok levd med fargeforskjellen, men når bilen er dyr og var så strøken så er dette ille! Jeg er fortvilet over bilen min som var så flott!! Noen som har lignende erfaringer eller tips til hva jeg kan kreve?
-
Ikke bremsekaliperen som går inn i skiva da? det var det hos meg, akkurat samme symptoner.
-
Vi får fint inn vår hvertfall, som er en hel vanlig barnevogn.
-
Hadde dette probemet for noen uker siden. Reagerte på risting i rattet periodevis. Trodde kanskje det var dekkene som ikke var avbalansert riktig. Men når jeg gikk ut av bilen så jeg det røyk veldig fra den ene felgen. Og når jeg kjente på felgen var den sinnsyk varm! Etter en tur til verkstedet ble det konstatert at det var feil på kaliperen og denne måtte byttes. I tillegg måtte bremskiva byttes, kaliperen hadde gått inni den. Kan jo hende det samme har skjedd deg?
-
hvor lang reklamasjonsrett ved bruktkjøp
emne svarte i SkvaldreBajas sin SkvaldreBajas i Annet BMW og motorprat
Gjelder bremsene på en BMW 2003 325, bilen hadde kun gått 22800km når jeg kjøpte den og etter 10.000km måtte jeg bytte alle bremseskivene + jeg har måtte bytte coiler(noe som tydeligvis var en svakhet på nettopp den årsmodellen. Først røyk en til sylinder nr 5 og 3 mnd seinere røyk den til sylinder 3 og da byttet Tronrud Bil alle 6 etter skriv fra BMW. Men har måtte betale for alt og søke reklamasjon fra butikken jeg kjøpte bilen sier Tronrud! Bilen er tatt inn fra tyskland via et bilmeklingsfirma/forhandler i april -06. -
hvor lang reklamasjonsrett ved bruktkjøp
emne svarte i SkvaldreBajas sin SkvaldreBajas i Annet BMW og motorprat
Joda, fant litt i forbrukerkjøpsloven. Og som dere ser nederst står det at det gjelder bruktbil også. Der nevnt at kjøp av bruktbil fra privatperson, der kan man faktisk lage kontrakt og avtale dårligere vilkår enn kjøpsloven. MEN handler man med forhandler gjelder forbrukerkjøpsloven som er ufravikelig, dvs man kan ikke avtale dårligere vilkår for kjøper, og dermed er det 2 års reklamasjon fra kjøper tar over bruktbilen står det. Men reklamasjon skal jo være mangel som var tilstede ved overtagelse ved bruktbil, altså ikke normale slitedeler som kan må regne med kan være slitt, men altså vesentlige mangler; slik som om girkassa ryker, store feil ved motor o.l. "§ 27. Reklamasjon Dersom det foreligger en mangel ved tingen, må forbrukeren innen rimelig tid etter at han eller hun oppdaget eller burde ha oppdaget den, gi selgeren melding om at han eller hun vil påberope seg mangelen (reklamasjon). Denne fristen for å reklamere kan aldri være kortere enn to måneder fra det tidspunkt da forbrukeren oppdaget mangelen. Reklamasjon må senest skje to år etter at forbrukeren overtok tingen. Dersom tingen eller deler av den ved vanlig bruk er ment å vare vesentlig lengre, er fristen for å reklamere fem år. Dette gjelder ikke så langt selgeren ved garanti eller annen avtale har påtatt seg ansvar for mangler i lengre tid. Fristene etter første og annet punktum gjelder heller ikke dersom det foreligger en mangel etter § 15 annet ledd bokstav g. Reklamasjon kan i stedet fremsettes overfor den som etter avtale med selgeren har påtatt seg å avhjelpe mangler. Hvis forbrukeren ikke reklamerer i tide, tapes retten til å gjøre mangelen gjeldende. Dette gjelder ikke dersom selgeren har opptrådt grovt uaktsomt eller for øvrig i strid med redelighet og god tro. Klipt ut fra lovdata.no: Forbrukerkjøpsloven er ufravikelig. Det betyr at det ikke kan avtales eller gjøres gjeldende vilkår som er ugunstigere for forbrukeren enn det som følger av forbrukerkjøpsloven (forbrukerkjøpsloven § 3, 1.ledd). Kjøpsloven regulerer kjøp, herunder kjøp av bruktbil der selger opptrer som privatperson (kjøpsloven § 1). Kjøpsloven er ikke ufravikelig slik som forbrukerkjøpsloven. Bestemmelsene i kjøpsloven gjelder ikke for så vidt annet følger av avtalen (kjøpsloven § 3). -
hvor lang reklamasjonsrett ved bruktkjøp
emne svarte i SkvaldreBajas sin SkvaldreBajas i Annet BMW og motorprat
Greit nok med garantien.. men reklamasjonsretten da? På NAF sine sider f.eks står det jo 2 år, men gjelder dette også bruktbil kjøpt hos forhandler? Forbrukerkjøpsloven gjelder så lenge man kjøper av forhandler, men finner ikke ut om det også gjelder bruktbil. -
Når man kjøper bruktbil fra en forhandler så gis det gjerne garanti i 3/6 eller 12 mnd. Men det er reklamasjonsrett også, noen som vet hvor lang denne er? På bil som koster over 300.000 burde det jo være mer enn 3 mnd reklamasjonsrett.
-
Hjelp, felgvalg på E46 stv 2003mod
emne svarte i SkvaldreBajas sin BMWPower i Annet BMW og motorprat
Her er min 325ia med nesten lik farge med takrails, så har man sett det også... -
Bilen har ikke vært demokjørt nei og kun en eier i tyskland. Bilen er så utrolig velholdt ellers, ser ikke noe slitasje på bilen hverken ute eller inne. Mulig bilen har stått lenge stille en periode og klossene kan ha hengt på skivene? Ikke vet jeg, men finner det veldig snodig. Hadde skjønt det om bilen bar preg av svært hard bruk ellers, men... Kan som det blir sagt her, vært en som holdt bilen godt ved like og kjørte svært fort på autobahn og hatt noen sinnsvake nedbremsinger de 22000km han kjørte med bilen. Bilen er fast og fin, men demperne burde kanskje også vært slitt om bilen har blitt "rævkjørt" slik bremsene skulle tilsi?
-
Bilen er kjøpt hos en BMW forhandler i Weisenburg i tyskland. Bilen er premium selection opplegg og da skal alt være i orden, da skal ikke bilen ha vært skadet, etterlakkert og gått igjennom grundig test. Bilen ser jo ny ut ellers, så betviler egentlig ikke kmstand, men finner det merkelig at de ikke fant ut av bremsene var slitt, må jo ha sett dette for 8000km siden. Jeg har hvertfall ikke kjørt så hardt at bremseslitasjen har akselert så mye på 8000km!
-
E46 325'n min dro på vanlig service forrige uke og et par dager før dette begynte lampa for slitte bremseklosser å lyse. Kanskje noe galt med føleren tenkte jeg, da bilen kun har gått 33000km. Stor var forbaulselsen når verkstedet ringte og sa både klosser og skiver var utslitt foran og dessuten at jeg burde skifte begge deler bak også da disse også var straks var utslitt? Har da kjørt over dobbelt så langt tidligere uten å skifte hverken klosser eller skiver. Bilen har riktignok gått 22800 km i tyskland før jeg fikk kloa i den, men det er da måte på hvor mye man kan slite ut bremsene på 22000km! Kan ikke forestille meg at dette er vanlig på en såpass dyr og "bra" bil som BMW som burde levere slitesterke deler? Har automat, så noe kjappere bremseservice har jeg regnet med, men dette...?
-
Er det mye pes å bytte xenon-pæra selv? Aldri vært borti det før... så kanskje det er like greit å bestille noen nye bedre xenon pærer på nett og skifte selv. Noen tips til hvilken pærer jeg bør kjøpe til E46 325 touring 2003 modell? Ser det står noe om H1 og H7? Lurer litt på om jeg ikke må bytte ballast/tennere også? Han på bmw-verksted som feilsøkte hvorfor ikke pæra tente, sa han måtte åpne pæra og det tok en times tid.. så tydeligvis er det ikke ballasten som er gåen hos meg, tar vel ikke en time å bytte den??
-
Ok! Syns det virket noe rart at det var en tenner i pæren ja.. men verkstedet sa faktisk det... mulig de ordla seg litt feil, Om det ikke går på garanti, er det kanskje like dumt å bytte selve pæra som det blir sagt her?
-
Stakk innom Tronrud bil idag og det var heldigvis ikke pæra, men tenneren i selve pæren som var gåen. Var visst vært en del trøbbel med de sa han på tronrud. De hadde ikke tid å bytte tenneren idag, men når jeg tar lysbryteren litt frem og tilbake får jeg den til å tenne.. men litt kjipern. Tok visst en times tid og "åpne" pæren og bytte tenner...