-
Innholdsteller
211 -
Ble med
-
Besøkte siden sist
Om espen lysholm
- Bursdag 10/31/1976
Profile Information
-
Interesser:
Trondheim
Nylige profilbesøk
Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.
espen lysholm's Achievements
Newbie (1/14)
0
Nettsamfunnsomdømme
-
Fant fukt på plugg 1 og 6. Rengjort med bremserens og trykkluft. Etter bytte av plugger startet bilen og gikk som normalt. Har ikke testkjørt, men det virker som dette løste problemet.
- 7 svar
-
- motortrøbbel
- e36
-
(og 1 andre)
Merket med:
-
Hva ser jeg etter på coilene?
- 7 svar
-
- motortrøbbel
- e36
-
(og 1 andre)
Merket med:
-
Ikke noe fukt rundt pluggene. Må vel ut med pluggene for et bytte. Vet ikke når de er byttet sist.
- 7 svar
-
- motortrøbbel
- e36
-
(og 1 andre)
Merket med:
-
Takk, har tenkt tanken og jeg skal sjekke det. Kom gjerne med flere råd og tips.
- 7 svar
-
- motortrøbbel
- e36
-
(og 1 andre)
Merket med:
-
Har en BMW M50 som høres ut som en gammel V8er. Det kommer og går. Noen ganger går den helt fint, men plutselig går den dårlig og høres ut som en gammel V8er. Sist gang jeg kjørt den for et par uker siden merket jeg det etter å ha kjørt 100meter, men så gikk den seg til. I dag var den slik fra vi startet kjøreturen og gikk stortsett dårlig, men gikk fint inn i mellom. Litt kort bakgrunnsinfo: - Bilen har stått lenge (3-4 år), men jeg har kjørt den flere ganger etter at jeg kjøpte den uten at det har vært noen problemer - Problemet har kommet etter at jeg tok motorvask (det kan være tilfeldig, men også ha en sammenheng) - Jeg har koblet fra luftmengdemåleren uten at den gikk bedre av den grunn Takker for alle tips.
- 7 svar
-
- motortrøbbel
- e36
-
(og 1 andre)
Merket med:
-
Hei, Driver å skrur på en E36 cab (1994 320IA) som har stått noen år og i forbindelse med skifting av alle vakumslanger, så fant vi ut at fleksirøret som fører luft ned til dynamoen var moden for utskifting. I den forbindelse har jeg et enkelt og kanskje dumt spørsmål: Hvorfor er det laget egen lufting ned til dynamoen? Har aldri sett dette på andre biler.
-
Hei, Er det forskjell på sidespeilene til e36 sedan, touring, coupe og cabriolet?
-
Fant det ut selv. Er oppvarming av spylervæsken og skal sitte på tanken.
-
Fant du ut hva denne var til?
-
Hei, Er blinklysreleet universal, eller må man kjøpe et BMW rele? Ser Biltema har blinklysrele til BMW.
-
Hei, Jeg ønsker å kjøpe dørtrekk til BMW Cab i fargen beige, se bilde nedenfor:
-
Er nok tankmåleren i bensintanken som må byttes. Du finner den under baksete.
-
Oppgradering av stereo F25
emne svarte i espen lysholm sin espen lysholm i Bilstereo, multimedia og navigasjon
Jeg har lest tråden din med stor interesse. Er imponert over din kunnskap. Siden jeg har basic anlegget (men med skjerm) uten ekstra forsterker, så hadde jeg håpet å få lagt opp 4 diskanter slik at jeg totalt ender opp med 10 høytalere. I tillegg hadde jeg håpet å få tilknyttet en ekstern forsterker. Alt originalt selvfølgelig. Siden jeg har lest alle sidene i din tråd så ser jeg absolutt fordelen med combox. For å få oversikt over hva dette vil bety av jobb så hadde jeg håpet at noen hadde oversikt over hvor de enkelte komponentene skal plasseres og kobles. Er det forresten slik at bluetooth ligger i combox eller i selve spilleren/navien? Setter pris på responsen. -
Jeg har en 2012 X3 med Radio Professional m/liten fullfarve skjerm. Denne enheten er uten Navi, ekstern USB, men med AUX i midtkonsoll og har 6 høytalere (4 i dørene og 2 suber under forsetene). Jeg ser at man kan skaffe Navi med HDD relativt rimelig på ebay inkl den største skjermen, men hvis jeg skal gjøre dette så ønsker jeg å gjøre en fullstendig oppgradering inkl alle høytalere og forsterker(e) som tilhører dette systemet. Har noen oversikt over koblingsskjemaene for disse to stereosystemene (Radio Pro m/skjerm vs Navi CIC Pro). Evt så vurderer jeg en løsning med Navi CIC Business. Har noen koblingsskjemaene for denne? Kjenner noen til om alle ledninger ligger klart for tilkobling av Navi CIC Pro, evt Navi CIC Business?
-
Jeg har hatt mange BMW opp gjennom årene. Noen E30 også (inkl 325), men det er en 320i som henger mest igjen i minnet, selv om jeg ikke husker reg nr eller hadde den spesielt lenge. Jeg hadde for en god del år siden en sølv grå 2 dørs BMW 320i 1984 modell. Dens 129hk gjorde ikke bilen til noen racer, men bilen var pen og godt ivaretatt. Husker den til og med hadde utvippbare bakvindu. Ellers var det sparsommelig (normalt utstyrt), men hadde servo og soltak. Helt strøken var den nok ikke, men hadde veldig lite rust og kun marginalt selv i bakre hjulbuer. Bilen var 100% original, med 15" BMW BBS alufelger av de som har senterkopp som også dekker hjulboltene. Var forøvrig det eneste settet med hjul. Jeg bodde i Oslo (Tøyen) på den tiden, rundt år 2000, og solgte bilen til en hyggelig kar nordpå, som etter overnatting hos en kamerat i Oslo, skulle kjøre mange mil dagen etterpå. Mener det var på sommeren. Jeg husker dessverre ikke regnummer, eksakt årstall da den ble solgt eller hvor i nordnorge kjøperen bodde, men jeg kunne gjerne tenkt meg å sporet opp denne bilen. Er nysgjerrig på om den fortsatt er på veien eller om den har blitt spiker. Kanskje er det noen her inne som kjenner denne bilen, eller tror de gjør det. Kom med tips. Mener den var "K" registrert, men er meget mulig jeg tar feil. Ser jeg bilder etc så kommer nok minnene og hukommelsen strømmende tilbake Takker, på forhånd, for alle gode tips.