Gå til innhold

MPålwer

Medlem
  • Innholdsteller

    105
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av MPålwer

  1. Har finni feilen med clutchen. Sylinderen ved pedalen er ødelagt. Det spruter olje ut av gummien på toppen når man pumper pedalen. Har bestilt ny. Hvordan er det å bytte denne? Mye arbeid? Kan man ta alt innenfra eller må man under og? Greit med litt input før man begynner
  2. Noen som har mere info,erfaring på dette området? Ser det sitter en slags sylinder bak pedalen. Kan den være problemet? Andre forslag? Aldri vært borti no med clutchen,så tar imot allt med stor takk
  3. Tenkte titte på om bilen har hatt det bra i vinterdvalen da jeg så at clutch pedalen lå helt inne. Hvordan kan det skje når bilen ikke har vært i bruk i vinter og den var helt ok når den blei satt bort????
  4. 87 e30m3 ,gått 258.326km
  5. Har nå bytta pluggledninger,plugger,tatt av fordleren og gjort rein den,bytta dyser. Men nøkker og napper enda. Så ønsker flere forslag. Noen som veit løsningen?
  6. Når jeg starter og kjører bilen så nøkker og napper den en del,de første meterne er den ganske ille,nesten så den kan stoppe opp. Men når jeg kommer ut på hovedveien og kommer opp i fartsgrensa og ligger der så kjenner jeg at den nøkker en del i bilen. Men dette blir mindre jo lenger jeg kjører. Virker også som den er værre når været er dårlig. Har jeg kjørt en stund og stopper litt og når jeg starter igjen er den veldig mye bedre enn når jeg starter om morran. Noen som har noen ideer eller har opplevd det samme? Bilen er en e30m3.
  7. På min e30 m3 har jeg prøvd performance racing 25-50 og racing 10-60. Første var vel castrol trur jeg,en gul kanne den andre husker jeg ikke. Men er vel ikke egna for vinterbruk.
  8. MPålwer

    vann temp

    Takker for svar folkens. Da prøver jeg å bytte termostaten og håper det gjør susen.
  9. MPålwer

    vann temp

    Når jeg er ute og kjører så ser jeg at temp målern i bilen ikke holder seg på midten under kjøring,men har en tenkens til å synke ganske mye,også plutselig kan den stige til normal igjen. Noen som veit hva dette kommer av? Er en e30m3. Takker for svar.
  10. Så er det bare for deg å fortsette med resten av landet.
  11. bare kopierer fra en salgstråd. Helt rå e30. Vært no å kjørt på gardermoen eller? Synd ikke flere her i landet lager sånne ting. Med anledning av studier är det nu dags att sälja BMW:n som i dagsläget är världens näst snabbaste. Bilen är race ready och god för upprepade 7-sekundersrepor. Bästa ET hittills är 7.94@285. 60-fot 1.21 sek. Med finjusterat chassie är 60-fotstider kring 1.17-1.18 realistiska och 7.6 sek på 402m klart möjligt. Effekten ligger mellan 1400-1500 hk och bilen väger 1100 kg utan förare. Motor: - s38b36 ca 3.7 L - Verdi-stakar - CP-kolvar - Balanserad S38B38 vevaxel - Ojesprut på kolvarna - Helrenoverad med nya packningar, kedjor, pumpar och lager - Pyramidringat - ARP-bultar till topp och ram - Raceventiler överdim. - Mirafrästa ventilsäten - Hårdare ventilfjädrar med CrMo-retainers - Omslipade kamaxlar - PPF stödgördel - Torrsump med en 6 stegs Barnespump Motorstyrning/Tändning: - Autronic SM4 - Fördelare och MSD 10 Plus Bränslesystem: - 16 stBosch 1600 cc spridare - Aeromotive mekanisk soppapump - Metanol Avgas: - Puls-split grenrör i 48mm svartstål - 2 st PPF 60 mm wg - Borg Warner s488 turbo Chassie/drivlina: - 7.50 taggat dubbel-rail chassie - Strange dragracing-framvagn - TH400 specad till 2600 och 2000 hk nm - 4-länkupphängning med en ford 9”-axel. - Strange 35 splines drivaxlar - Strange 35 splines aluminium third member - Koni SPA1 dragracedämpare Mer info och bilder: http://www.pure-pf.com/phpBB2/viewtopic ... highlight= Filmklipp: Pris: 349 000 kr / 34 000 EUR eller vettigt bud Vid seriöst intresse ring eller skicka e-mail. For information in english please send an e-mail. mvh /Simon Markström, 073-0479287, ximon86@hotmail.com
  12. Noen bilder av den gamle bilen min,bildene er dårlige da jeg skanna dem fra printa bilder. Men bedre enn ingenting,eneste jeg har igjen av den da den blei stjælt for 3år sia
  13. Jeg hadde 10x17 bak på min forrige m3 med 245/35 bak. Men kommer jo helt ann på impresset på felga.Trur det var 17 eller no.
  14. Lurer på om det i det hele tatt er nmulig å godkjenne felga mine på e30 m3? Usikker på om felga er beregna til bilen,mye mulig det er 5 serie feilger,finner ingen tuv papirer og lurer derfor på om det er mulig i det hele tatt? Felga er ac schitlzer felger. 17" trur det er 8,5 og 9, 215/40 og 245/35. framfelg:
  15. Har carbon innsug på e30 m3n som trengs å bytte ut. Men hvor får man tak i slikt??? Er jo ikke standard luftfilter...
  16. Etter min erfaring fra jessheim så har man ikke papirer på felga får man dem aldri godkjent. Fikk mangel lapp på felga mine og dro og viste dem men siden felga/dekka er breiere bak enn foran og 17" så måtte jeg ha papirer. Det att felga ikke stikker utafor,butter i noe eller att rulllediameteren er innnenfor 5% hjalp ikke en dritt. At jeg har kjørt 30000km uten problemer. Spørte om man kunne godkjenne på skjønn,men neida. RART folk gir f? Gjør jeg hvertfall.
  17. Blei bra bilder detta jo petter.
  18. Som denne her? http://images.paultan.org/images/BMW_M3 ... _Large.jpg
  19. Vil det si jo høyere tall, jo "mer" aks?
  20. Vil man ved å bytte diff kunne få bedre aks? Gjelder e30 m3. Eller må det andre ting til også? Eventuelt hva må gjøres? Eventuelt hvordan diff passer?
  21. Har det daua helt ut det her ell?
  22. Ser det er mange som kjører med KUN parklys om dagen og det er jo ikke lov. Er jo ikke alltid man ser lysa på bilen. Er det meg eller virker det som mange av de nye bila har feiljustert kjørelys? Blir blenda av mange nye biler,lyser i hytt og gevær... Feiljusterte xenon er det værste jeg veit,blir jo solbrendt av de. Men hvorfor skal snuten bøtelegge folk for feil bruk av lys når dem ikke er bedre sjøl? Møtte på en snutebil utafor drammen(husker ikke hva det heter der nå,altzeimer ) Han putra rundt i en suv mærce med kjørelys,grøftelys... Hvem skal gi han bot? Eller hadde jeg fått tilgodelapp om jeg fortalte han det?
  23. Veit ikke hvor men skal visst være hvertfall 2 steder i oslo. Sjekk statoil stasjoner. Ellers er det på statoil på lørenskog.
  24. @Howrd Veit ikke jeg hvordan det er på e36,men på e30 finnes det ett rele ved rattstammen som er til abs'n. Hvis det sitter det på e36 også så hvis du har flaks trenger du bare bytte denne.
  25. @glenno Stemmer det ja. Var en hyggelig sykveld for mannfolk. Sånn det skal være. Hehe
×
×
  • Opprett ny...