Gå til innhold

Padi

Medlem
  • Innholdsteller

    526
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Padi

  1. http://www.bmspares.co.uk/new_parts_bmw_lighting.htm Her får du kjøpt lykter som kan monteres. Det er flere nettsider som selger lyktehus med xenon og automatisk høydejustering. Men for å få det loveligt må du også ha lyktespylere.
  2. Det går ikke ut over rustgarantien om du tectylerer bilen din.
  3. Le Mans blue.
  4. nja. har ikke sett på det. men må vel av med all plastiken osv, det er for seg ikke noe stress, men det som er stress er at jeg har ikke noen plass og stå. Jeg gidder ikke å stå ute i 20 blå og mekka, der går grensen hehe. Hadde jeg hatt en plass kunne jeg skrudd.
  5. hmmm ok så sikringen til glødesystemet ligger bak sikringsboksen
  6. Hmmm men hvor er sikringen til glødesystemet da.
  7. Faen i ....... Dritten vil ikke starte igjen. Nå har jeg bytta batteri til et med mere futt i, men neida dritten vil ikke starte. Vi hadde -20 i natt og det er nok til at den ikke vil starte. Kan ikke skjønne hva som er problemet. BMW har skifta glødeplugger og sett etter andre feilmeldinger men de fant ingen. Men vil glødereleet gi noe feilmelding om det ikke virker, og det samme gjelder glødehjernen, vil den gi feilmelding når den ikke virker. Det må jo være noe annet som ikke virker siden jeg ikke får start. Hvor sitter glødereleet, så kan jeg kjøpe meg nytt og prøve og skifte det. også må hjernen bli det neste hmmm. Nei jeg er tom for meininger nå hehe. HJELP Men ellers fikk jeg overslag fra BMW om kostnadene med å montere webasto i bilen. Hold dere fast, de skulle ha den nette sum av 26025 kr for å montere. He He ja det kommer sikkert til å skje NOT..
  8. Padi

    Starvansker

    Jepp. Det ble mye bedre. Hvis en gløder til lampa slukker og venter noen sekunder før en starte så startet den på første kinnet og da var det ca -16 ute
  9. Har en 2003 mod 320d som ikke er chipet, og jeg har samme symtomene. Jeg har byttet converter uten at det hjalp, har bytta automatkassa uten at det hjalp. Jeg har skifta motorfestene uten at det hjalp. Bagynner å lure på om det kan være traversen og foringene der som er defekte eller noe. Har også lest at den elektriske dieselpumpen kan lage disse problemene ved ca 1500-2000 rpm. det skylles dårlig foring også tar pumpa borti karoseriet
  10. Prøv og skift termostat først, det er billigst. også tar du det derfra
  11. Jepp i dag var det -15 når jeg skulle ut og starte kjerra. Jeg glødet og ventet 3-4 sek ekstra før jeg starta. bilen starta kjempe fint på første omdreining av maskinen. det var pittelitt hosting men ikke mye. det ser ut til å virke at en ikke starter med en gang men venter litt på eventuel ettergløding Kjempe tips Kristov
  12. HE HE Livet er herligt dere He He
  13. Jepp og ikke minst så er det en stor fordel at en slepper de kalde startene på maskinen. Tenk deg å rive igang kjerra i minusgrader (-20 til -30) og kun kjøre noen kilometer til jobben eller noen mil. Bilen blir enten ikke varm eller så er den nettopp blitt litt varm også stoppes den. Nei med en webasto får ikke bare vi en behagelig værdag, men bilen også.
  14. Men varmer en kjølevannet blir jo oljen også varmet opp etter en stund. Hvis du kun varmer oljen vil du ikke kunne få en varm cupe ved bruk av den orginale viften.
  15. Jepp dette tror jeg er et godt triks. Jeg har prøvd dette og det var da bilen startet. Jeg hvet ikke om den fortsetter å gløde litt etter at lampa har slukket(ettergløding). Men jeg skal prøve dette imorgen for å se om det hjelper. Ellers har jeg bedt BMW om pris på orginal webastor til bilen. Regner ikke med at det blir noe for prisen er nok ganske stiv hehe, men det hadde vært kult med en webastor som varmer kjølevannet.Da slipper en den iskalde starten på motoren, å det er jo positivt.
  16. Jepp da har bilen stått over natta og det er -18,5 ute nå. Jeg fikk start på bilen, men er ikke helt fornøyd. Jeg vet ikke hvor pirkete jeg skal værre. Men jeg måtte gløde en gang også kinnet jeg. Ikke noe start, men den var bortpå hele tiden. Så måtte jeg gløde en gang til og kinnet en liten stund også kom den. Jeg trodde at den skulle komme fortere en det. Er det enda noe galt med bilen eller har andre det sånt. Lurer på om jeg skal skifte batteri også. BMW så jo at de ikke kunne finne noe annet feil med glødingen.
  17. Joda, men hvis du har fått voksutskilling i rørene så får du trykk på dysene, men du får ikke noe ut av dysene for voksen tetter til. vist du skjønner.
  18. Padi

    Starvansker

    Skift glødepluggene dine. Men hvis du blar litt i forumet vil du finne flere innlegg ang dette problemet. http://www.bimmers.no/viewtopic.php?t=139104 Jeg har samme problemet. Har skifta glødeplugger nå, så vi får se imorgen tidlig om det blir bedre
  19. Hmmm helt sånt ut av det blå er det en ting som slår meg. Etter at du fikk problemer med bilen og glødelampa tente og bilen begynnte å gå ujevnt kan det være at filteret har gått tett og at bilen ikke får nok diesel og dermed for lav temp i sylinderene også tenner glødelampa. Grunnen til at du ikke får bilen til å gå skikkeligt nå er vel luft i systemet etter skifte av filter, eller Det kan også være at dieselen din i kulden av begynnt å skille ut voks. Dette kan ha kommet ut i systemet etter filteret og satt seg. du skulle prøvd og lufta skikkeligt samt kjørt til det kom rein diesel ut av koblingen til dysene før du kobla de til. jeg hvet ikke om du skjønner meg, men det er vel like greit for jeg er vel ute på tynn is her. Men et forslag er vel bedre en ingen hehe.
  20. Info: BilXtra selger Alron, var og kjøpte der i dag..
  21. Konge da. Hvor mange planlagte stopp skal dere ha. er det telt som du rengner med blir din hovedsoveplass
  22. Men kan en blande rød med rød og blå med blå uansett merke, eller må det være blå av samme merke eller rød av samme merke.
  23. Jepp stemmer det. ved -20 er det faktisk bare 40% effekt igjen. Leste det på Sønnak sine sider. Men da må mitt batteri være skiftet før jeg fikk bilen. For BMW kjørte en test på batteriet og det var i "kjempe" stand det. Men uansett et nytt batteri hadde ikke skadet. Men nå har jeg fått fikset noe på bilen, så får vi se. er ikke det nok blir det et nytt batteri.
  24. He He et godt spørsmål. jeg tenker det heter å kinne he he Velkommen til Forumet
×
×
  • Opprett ny...