Gå til innhold

shrugs

Medlem
  • Innholdsteller

    8
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av shrugs

  1. Hei! Jeg er ny på forumet men ser ut som det er en bra plass for bmw entusiaster. Jeg har vært med bilen min på verksted for å bytte bakfangeren etter en "Rally Norway" på glatta Bilen er en E46 med m-tech 1 styling. Jeg tror de har satt på en standard bakfanger fordi den virker mye kortere. Er det ikke noen som har bilder av de to forskjellige fangerene? Jeg har søkt på google men finner ikke ut noe fornuftig
  2. Den lyktestolpen er nok bare noe jeg ville prøve for å se hvordan det ble, men regner med jeg fjerner den etterhvert Baklyktene skal absolutt byttes, de er faktisk bestilt sammen med angeleyes kit fra USA. Noen som vet av noen typiske feil på denne bilen? Ting jeg kanskje burde følge med? Det var en gammel mann som jeg kjøpte bilen av, så clutchen er "haittkaillkjørt"
  3. Takk for det! Volvoen kjørte jo som på stylter i svingene BMW skal ha skryt for en tight å kompakt bil. Bildene er litt dårlige, mobilkamera vett. Men den skal poleres å shines før vintern å saltet kommer som verst Den har allerede blitt vask seks ganger
  4. Takktakk... Snakker om overgang på bil da... hadde faktisk manuell shoke på 240'n Men det blir kanskje ikke den samme grisekjøringa som det ble med volvoen da
  5. Hei.. Endelig gikk BMW-drømmen i oppfyllelse Etter ett år med 240ELG har jeg gått over til kebabracer. Det ble en 1999 318i E46 M-tech utgave.. \:D/ Har dessverre ingen bilder av inventaret men det er av delskinn med sportseter og sportsratt. Elsker denne bilen. Har bare byttet blinkers på siden og fremme hittil men det kommer mere Har også satt på noen stygge vinterfelger så må byttes til sommeren Jeg har planer om å sette på bakrutesenker, annen endestuss og angeleyes. Tror ikke denne bilen blir pen overlesset med styling. Noen kommentarer?
  6. Jeg var innom ett verksted som sa at det tok en times tid med jobb men de visste ikke prisen på kabelen da. De ville ikke anslå noe fast, men kanskje 2000,- ikke var så langt unna sa de. Han sa også at det er noe tennladninger koblet til airbagen som er på den kabeln så det er ikke anbefalt å tukle med den selv. Men jeg tror han prøver å skremme meg, fordi kabeln har helt tydelig ett brudd og kontakten er enkelt å plugge ut. Hvis det allerede er ett brudd så skulle de jo bli normalt når jeg skjøter ledningen slik at jeg får kontakt igjen. Jeg tror dette vil gå bra uten at airbag løser ut . Noen som vet noe annet? Her er delen.. Nr2 på bildet http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=61&fg=10
  7. Jeg skal se om jeg klarer å fikse kabelen selv. Orker ikke å betale 3500,- for en dårlig kabel som kommer til å bli ødelagt enda en gang Hvis det fremdeles lyser etter kabeln er bytta så må jeg vel skaffe meg en sensor.
  8. Har samme problemet med min.. Fikk ett tips at det kunne skyldes kabelen under setet. Jeg sjekket den hos meg og den ene lederen var koblet fra. Jeg tror feilen er at når setet flyttes langt frem eller langt tilbake strekkes denne kabeln alt for mye og til slutt ryker den. Jeg har ikke gjort noe med det enda, men håpet på at det var noen andre som har opplevd det samme og som vet pris på rep.
×
×
  • Opprett ny...