Når det gjelder vekta på 2jz med alt org ustyr inkl 2 turboer snakker vi 257kg uten kasse... overraskende tung, men bare ved å få av eksosmanifold og turboene er man nedi 220kg.. men skal jo noe på igjen også
holder på med en e34 sedan 90mod 525 uten sperre, og har fått tak i en stv 525 tds 92mod med sperre som jeg vil ha over men er ikke like bakstillinger.. noen som har noen erfaringer med dette ?
takker for masse svar her! er ute etter litt bedre feste til vinteren.. er snakk en automat her så ikke råskinnet akkurat, så noe tyngre utveksling er uaktuelt for min del..
noen som vet ca. pris jeg må ut med for en diff med 25% brems?
er desverre ikke medlem der lengre.. men hvis noen andre kan legge ut dette for meg hadde det vært kjempeflott...
legger også ved tlf nr til eier av bilen...
Typen til søstra mi sin e34 touring 525IX automat blei stjålt natt til i dag på nøtterøy, bilen er burgunderrød av farge, med 17" felger
Reg nr er BN60040.
tlf til eier av bilen : 99245263
I bilen er det diverse verktøy av type snekker.
Håper folk kan holde øyne å ører oppe!
Mvh Chris
det her er sånt vi liker! har selv en 2jzgte motor som skal inn i noe uvanlig, så dette må jeg bare følge med på! disse motorene er jo nesten udødelig!
vurderer å kjøpe en 2000 mod e39 530D, men har automat, men resten av bilen er slik jeg vil ha den, så lurer på hvilken manuell girkasse disse er levert med ? eller hvem manuell kasse som passer ? og er det noe elektronikk og dritt som må fjernes/plomberes eller noe ?
takker for svar!
Mvh Chris
foreløpig ingen.. men kommer en grom klump nedi der.. tenker mest på de bakre pottene.. om det er plass der.. for er 2x 2,5" rør på effektanlegg til m3 og det trenger jeg til denne motoren også