Gå til innhold

Bones

Medlem
  • Innholdsteller

    14
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Contact Methods

  • MSN
    trond_bonesmo@hotmail.com
  • Website URL
    http://www.liverpooltur.no

Profile Information

  • Interesser:
    Sykkylven

Bones's Achievements

  1. Det er min bil det der, men jeg har ikke hjerte til å selge den så jeg droppa det. Selv om en 3-serie er litt for liten for en familie på 4 med barnevogn så får det bare være trangt, vil ikke kvitte meg med den. Ellers har den manuellgir, ikke automat. Den kommer muligens i VG til jul da de skal ha en reportasje om kongefamiliens tidligere biler. Gamle bilder her, nå har den originale 18" M-felger, felgene på bildene er til salgs, men ikke bilen Ja, bildene ja...får de ikke opp så her er linken: http://www.bmwccn.no/hjemmesider/hjemmeside.aspx?Id=174
  2. Det er min bil det der, men jeg har ikke hjerte til å selge den så jeg droppa det. Selv om en 3-serie er litt for liten for en familie på 4 med barnevogn så får det bare være trangt, vil ikke kvitte meg med den. Ellers har den manuellgir, ikke automat. Den kommer muligens i VG til jul da de skal ha en reportasje om kongefamiliens tidligere biler. Gamle bilder her, nå har den originale 18" M-felger, felgene på bildene er til salgs, men ikke bilen
  3. E46 M3 felger har samme innpress som 5-serie (E60) og de bygger veldig mye ut og ser veldig rart ut på en original e46. M3'n har som kjent utbygde skjermer og derfor det innpresset, men på vanlig 3-serie ser det ganske så rart ut.
  4. Du finner noen tips på den 2-3 gamle tråden her: http://www.bimmers.no/viewtopic.php?t=32565
  5. Du finner noen tips på den 2-3 dager gamle tråden her: http://www.bimmers.no/viewtopic.php?t=32565
  6. Bærebroene framme er en vanlig feil på modeller før 2002. Det er godt mulig de har blitt byttet, om ikke så må de nok byttes snart. Ellers bør du sjekke at det ikke er rust på undersiden av panseret, akkurat i falsen ovenfor lyktene. Om det er sedan så bør du sjekke rust på bagasjelokket også. Rustproblemer blir ofte utbedret på garanti men om den ikke har fulgt servicene og er bruktimportert kan det bli vanskelig å få dette til. Link-armene fremme er også noe som pleier å bli fort slitt.
  7. Om du nøyer deg med brukte deler av ymse slag så bør du sjekke ut Powerbørsen på www.autopower.se Der finner du mye rart.
  8. Jepp, det er de jeg mener. Kan være lurt å ta de av å sjekke om det er rust. Fest de igjen med silikon etter at du har gjort skikkelig rent.
  9. Om det er vann i brønnene bak i bagasjerommet så vil jeg tro at det lekker inn ved lufteventilene som sitter der. Dette kan lett trekke frem i coupéen. Se om du får av fangeren så du får tatt ut lufteventilene og rengjør og fest de igjen med silikon så de ikke lekker. En annen plass som ofte lekker på E30 er baklyktene. Skru de av å se om pakningen er gjennombløte.
  10. Som Bimmerfanatic sier så kan det være dreneringa fra frontruta. Om du har batteriet fremme i motorrommet kan det også være rusthull hvor dette står plassert. Er det vått inne i hanskerommet også? Fukt i bagasjerommet skyldes ofte rust/feil på luftekanalene som er skjult av støtfangeren. Det er en ventil på hver side av bagasjerommet og den beste måten å få sjekket disse på er å ta av støtfangeren.
  11. Jeg fikk en kar rett i bakfelgen for en stund siden og etter dette måtte jeg svinge til venstre for å kjøre rett frem. Det viste seg at hele hjulopphenget på ene siden bak hadde blitt slått skeivt og måtte byttes. Så 4-hjulskontroll må du nok ta, kan være så mangt. Men du kan jo begynne med å sjekke lufttrykket i alle dekkene, billigst om det bare er det som er feil PS, Fint bilde du har! YNWA
  12. Se her ja, dette er siden jeg har lett etter. Mange takk!!
  13. Hepp, fant ut at jeg visst må av med airbag for å nå tak i to skruer som sitter under dekselet....
  14. Jeg skal bytte dekor på mitt M-ratt men har problemer med å få løs dekoren. Rattet er 3-eiket og det er den nedre delen jeg skal bytte (øvre del med multitaster skal ikke byttes). Jeg har løst to skruer helt nederst på rattet men det henger igjen på både høyre og venstre side på øvre del av dekoren (ved siden av airbagen). Det er to "skjulte" hull på baksiden av rattet men dette er vel til å fjerne airbagen, noe jeg vel ikke trenger å gjøre? Kan ikke se at det er noen skruer som må løsnes men jeg vil nødig ta i for hardt så hele driten knekker... Tips eller linker til (fungerende) DIY's mottas med stor takk!! Bilen er en e46 330xi
×
×
  • Opprett ny...