Gå til innhold

MrQuaker

Medlem
  • Innholdsteller

    18
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Contact Methods

  • MSN
    axelsortland@msn.com

Profile Information

  • Interesser:
    Bømlo

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

MrQuaker's Achievements

  1. At en motor ved 236 00 km begynner å tikke etter oljebytte sier mer om motoren en oljen. Mest sannsynlig var den nye oljen mye bedre og hadde mye bedre egenskaper som den gamle ikke hadde. Rensende egenskaper. Så her tror jeg det er flere som bør lære seg litt om olje. Mye galt ute å går her,
  2. Mineraloljer og delyntetiske oljer er det stor forskjell på, men helsyntetiske oljer spiller ingenrolle om det heter Biltema eller Mobil 1. For at en oljeprodusent skal kunne kalle sin olje for helsyntetisk olje så må den innfri mangen krav. Dette gjør at om den gjør det så har de egenskapene som kreves for en syntetisk olje (fullsyntetisk olje så er det bare å fylle på motoren. Men bland ikke oljer. Svar til innlegg lenger opp her: Man kan ikke teste om en olje er Mobil eller Shell etc. Når man tester/analyserer en motorolje så finner man ut om det er slittasje i motoren i hennhold til jerninnhold i oljen. Man finner ut om oljen er utslitt eller bra. Måler flammepunkt å innhold av diverse stoffer. Man kan få vite å bli oppmerksom på selv denminste lekkasje fra td kjølevannsystem eller diesel/bensinsystem. En enkel måte å teste en olje om det er vann i den er å bøye en liten tynn metall plate slik at mann kan tappen noen dråper olje oppi dette. Så varmer man opp med lighter på undersiden. Begynner oljen å frese å gi små smell fra seg så er det vann i oljen. Gammelt triks på sjøen.
  3. Noen som kan svare meg på om det går an å skaffe å ettermontere TV tuner i min bil? Er dette noe jeg kan gjøre selv? Hva trenger jeg, hvor får jeg tak i dette og hva koster det sånn ca?
  4. Får kjøpt rensestoff for kjølevannsystem. Bruk aldri såpevann. Så er det bare å kjøre på med godt med frostveske på. det hindrer korrosjon
  5. JOda Kuanov har riktig her. På din bil kan du fint kjøre med 15W40 olje. Det går helt bra. Kanskje du burde kjørt 15W50 for å ha tykkest mulig olje til ventilene dine. går helt fint. Viskositeten er langt fra så lav at du ikke får start på den kalde dager. 15W40 er jo typisk olje til dieselmotorer eller til biler med tikking KJør på
  6. JOda Kuanov har riktig her. På din bil kan du fint kjøre med 15W40 olje. Det går helt bra. Kanskje du burde kjørt 15W50 for å ha tykkest mulig olje til ventilene dine. går helt fint. Viskositeten er langt fra så lav at du ikke får start på den kalde dager. 15W40 er jo typisk olje til dieselmotorer eller til biler med tikking KJør på
  7. Hei. Dette med olje er alltid et stort spørsmål. NAF kjørte en test på dette for et eller to år siden når det gjaldt helsyntetiske oljer. Om den heter Biltema, Mobil! eller Donald Duck så spiller ikke det noen rolle. Er oljen fullsyntetisk så er den det. For at en skal kunne kalle den fullsyntetisk så krever den en god del egenskaper i lat fra å beholde sine egenskaper som smøring og kjøling under forskjellige omstendigheter. Mineraloljer derimot er det stor forskjell på, og alle vil påstå at de har den beste oljen. Men store kjente leverandrører er for seriøse til å lyge på seg slikt, så de holder stort sett ord. Spiller liten mindre rolle om motoren er kjørt mye eller lite hvilken oljetype du kjører på den, bar ikke bytt fra mineralolje til syntetisk olje når en motor har gått 250 000 km. Den syntetiske oljen vil løse opp å ha mye bedre rensende egenskaper som vil skape trøbbel i filteret ditt. Har du overhalt en motor og den er rengjort så kan du endelig kjøre syntetisk olje på den. KJenner flere som har biler som er kjørt over 300 000 og som kjører fullsyntetisk olje, men som har gjort det hele tiden. Motoren ser ut som den var ny innvendig. Det viktigste jeg ville lagt penger i på denne siden var filteret. Og td Biltemas historie ang filter er ikke spesielt opplysende. Kjøp skikkelige filter og velg olje ut fra hvilken bil du har og hvordan den er kjørt. Helsing en Maskinist som til daglig jobber med oljer og filter og oljenanalyser;) Lykke til.
  8. Ring til OS Bildeler. De har bygget om og godtkjent maaaaaange biler. De kan dette. www.osbildeler.no
  9. hahahaha. Hva i allverden skal du dette for? Spinne? Du kan ta av slangen og plugge denne, men det er da sterkt å fraråde. Ingen andre muligheter. Er det spinning du skal så vil jeg heller anbefale å kjøpe bil med så stor, motor at du klarer å spinne uten å holde inne bremsene.
  10. lambdasonden er nok ikke problemet i dette tilfeller. Jeg holder en knapp på luftmengdemåleren. Hatt samme problemet på både 525 24V og 535. Jager på turtallet på tomgang. Kan godt stoppe om du bremser ned i et kryss. Men nykkingen kan nok være styringen til girkassen. Hjernen står inne i siden like forran høyre framdør. Bak dekselet der. Lykke til. Mvh Axel
  11. Akkuratt da har eg veldige tvil på. Kan nok ikkje det med berre ein kode. Slik dei gjorde med performance tuning på min 530 dA så henta dei ut softwaren i hjernen ved hjelp av en PC. Så sendte dei denne på mail til Tyskland og fikk i retur en optimalisert software og installerte denne. To ca 1 time og motoren økte effekten fra 193 til ca 230 hester og fra 410 Nm til 490 Nm. Endten kan de gjøre det slik eller på eldre motorer så lodder de av den originale chipen i hjernen og loddet inn en annen oppgradert og fintunet. Slik funker dette
  12. Tusen takk for tipset. Føler plutselig jeg har en spesiell bil. hehe Men det ser jeg jo da igjen på spesiell og uvanlig fargekombinasjon innvendig samt en spesiell lakk. Men takk for Svaret
  13. Noen som vet hva som menes med Individual? Står det i spesifikasjonen for min 530dA, Samt at det står på terskellisten. Hva er dette, og hva er forskjell på en individual og en som ikke er det? Er den spesialbestillt slik fra førstegangskjøperen eller??
  14. Det kan jeg endelig, men jer er ikke interessert i å fire så mye på prisen. Prisen jeg har satt er en OK pris for å få bort begge deler. En gearkasse som dette ligger på ca 4 - 5000 vil jeg tippe, om ikke mer, så 10000 for begge deler er billig. Kommer du med et seriøst bud så vurderer jeg det selvsagt.
  15. Hei Har en 92 modell 535 motor med automatkasse til salgs. Har stått i bil og vert startet med jevne mellomrom frem til August 2006 før den ble tatt utav og bilen vraket. Skiftet olje og filter på den (Mobil1) og er ikke kjørt på veien etter dette. Serdeles strøken motor som var kjørt 66 832 km da bilen ble kresjet. PLanen var å bygge om enda en E34, men grunnet mangel på tid i forbindelse med jobbing ønsker jeg nå å selge denne. Alt følger med motoren for å montere den. Nye Motorfester og gearkassefester følger med. Samt bunnpannepakning. Eksospakninger er skiftet til ny type med varmeskjold. Komplett eksosannlegg i veldig bra stand kan medfølge. Har også ASC Kardang til slags. Kun seriøse henvendelser. To anmerkninger på Motor / Gear. - Luftfilter mangler grunnet at dette ble knust i kollisjonen. - Ene festet på gearkassen bak er knekket. Pris: Motor / Gear 10 000,- Kardang 3 500,- Selges eller byttes i Komplett lysegrått skinninteriør til E34.
×
×
  • Opprett ny...