Gå til innhold

h_anti

Medlem
  • Innholdsteller

    45
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Interesser:
    Stord

h_anti's Achievements

  1. Vær oppmerksom på at F10/F11 bruker boltdimensjon 14x1,25.
  2. De skal faktisk være slik, da de er tilpasset biler med check control. Er ikke verre enn å koble sammen ledningene til parklyset inne i lykta - dvs klippe ledningen til pæra som ikke virker og koble den til ledningen til pæra som virker med en strømtyv.
  3. Mener å huske at BMW samarbeider med Mercedes om hybrid-teknologi: Hybrid-kjemper fra BMW snart klare
  4. Sikringen går fordi du har kortslutning i ledningsnettet!! Du fjerner ikke denne ved å sette inn større sikring, det fører bare til at strømmen gjennom ledningene blir større og isolasjonen smelter. Isolasjonen på de andre ledningene vil også smelte. Få bilen på verksted ASAP! Du risikerer at hele bilen tar fyr hvis du ikke får dette fikset skikkelig.
  5. Sjekk at isolasjonen på ledningene er intakt, sjekk også hva som skjer dersom du kobler fra iso-overgangen(e) sånn at det bare er den originale pluggen igjen. Det er trangt inni der, sjekk at ledningene ikke har fått klemskader.
  6. Skulle tro den setningen omfatter når det ikke er lyst ute, og påbudt lysutstyr på bil er: Kjørelys er ikke relevant, da disse skal kobles ut når lysbryteren vris om.
  7. Den bilen kjørte forbi meg rett før en skarp sving nord for Årabrot. Jeg måtte bråbremse, to biler som kom i mot måtte ut i grøfta for å unngå å bli truffet. Bildene viser bremsesporene til den sorte BMWen. Utforkjøringen skjedde ca en kilometer lenger fremme.
  8. Hvilken dør bruker du nøkkelen i? De symptomene har jeg dersom jeg prøver å låse førerdøren uten å ha lukket den. Er det likt hvis du bruker nøkkelen i passasjerdøren? Kan du låse opp bilen med nøkkel (slik at sentrallåsen virker på alle dørene)? Test begge sider. Ellers ser det ut til at flere har samme problem: http://www.bimmers.no/viewtopic.php?t=83768 Det er best å prøve å fikse dette i tilfelle fjernkontrollen til alarmen skulle slutte å virke
  9. Kontaktene ligger bak fothvileren. Ledningene går fra sikringsboksen langs torpedoveggen og ned i gulvet. Det kan hende at du får øye på ledningene uten å ta av fothvileren.
  10. Hvis du har koblet riktig så skal nøkkelen virke som tidligere. Hehe, det kan være litt slitsomt ja Det beste er vel å koble seg inn etter blinklysreleet, og da er fargene blå/grønn og blå/brun. Du finner ledningene under sparkepanelet på førersiden, der ledningene går inn på en svart og en hvit kontakt i gulvet. Ledningene du trenger er på pinne 2 og 3 på den svarte kontakten.
  11. Det skjemaet er for biler som har komfortlukking av vinduer når du låser bilen, på de må du ha både låsesignal og deadlocksignal for å låse bilen med deadlock. Det kan hende det virker på din bil, jeg testet ikke på min da det virket uten dioder. Ledningene til blinklysene finner du også bak sparkepanelet på førersiden. @HenrikPalm: Jeg har ikke skjema for hånden, men prinsippet er at strømmen skal gå fra alarmen og jordes i dørbryterne når dørene er åpne. Det vil si at streken på dioden skal peke mot ledningene til dørbryterne, den andre enden skal peke mot alarmen: alarm | +----->|-------- dørbryter | +----->|-------- dørbryter | +----->|-------- dørbryter
  12. Diodene er nødvendige for å unngå problemer med sentrallåsen. Hvis du kobler sammen ledningene uten dioder så kan ikke sentrallåsenheten vite hvilken dør som er åpen. Sentrallåsenheten har blant annet en funksjon som hindrer deadlocking av bilen dersom førerdøren ikke blir åpnet etter at du har stoppet bilen. Du kobler strømledningen til koblingslista ja, plasser sikringen slik at du slipper å skru opp sikringsboksen for å bytte den Det går greit å koble den gule ledningen til alarmens strømledning.
  13. Jeg koblet meg inn rett før pluggen der ja. Kan være en fordel å løsne litt på stripsene som holder ledningene fast i bakkant (jeg gjorde det ikke), da det var sinnsykt trangt å jobbe med de ledningene. Den hvit/røde ledningen går bort til en koblingslist under hanskerommet. Derfra går det ledning til både høyre og venstre fordør.
  14. Den store alarmtråden på bimmerforums.com: http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=238468&page=3 I følge post 70 så skal du koble låsesignal til pinne 17 og åpnesignal til pinne 4 på den gule kontakten (det kan hende at pinnene mangler).
  15. ZKE-boksen finner du rett bak hanskerommet, med en svart 15-pins, en svart 18-pins, en gul 26-pins og en grønn 26-pins plugg. Hvis det er ZV-modul, er den skrudd fast over sparkepanelet helt til høyre. Den har en hvit 26-pins, en svart 5-pins og eventuellt en svart 4-pins plugg. Så sannsynligvis er det ZKE i den bilen. Du kan finne koblingsskjema her: http://www.ebooksquad.com/2008/02/28/1999-bmw-318ti-e365-series-electrical-troubleshooting-manual.html Det du sannsynligvis må gjøre er å koble vekslerele på utgangene til fjernstyringen. Da blir prinsippet det samme som å koble til Defa-alarm eller lignende, og det tror jeg skal være tatt opp her før uten at jeg har søkt.
×
×
  • Opprett ny...