Gå til innhold

Serpen

Medlem
  • Innholdsteller

    16
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Serpen

  1. Har faktisk bare bra erfaringer med parkeringsvakter selv da jeg kjørte noen år Kristiansund uten å få bøter. Molde derrimot har jeg allerede fått 2 på tross av at det er kommunen som styrer parkerings tjenesten (kan derfor ikke klage til parkeringsnemda?)
  2. Fikk for et par uker siden utrolig nok parkerings bot med varebil på et varemottak... Noe av det mest irriterende er jo at parkeringsvakten også må ha lagt boten på bilen mens jeg og den butikkansatte lastet varene inn på varemottaket. Min første reaksjon var jo at jeg må ha oversett boten fra en anen plass jeg hadde levert, men etter å ha lest igjennom boten sto jo gate navn og reg nr på bilen. Hva som derreter gikk igennom hodet mitt er nok like greit å holde for seg selv Snakket derfor med de på butikken og ble vell enig om at her må det ha vært noen som var ny i jobben eller oversett noe.. Sendte jo inn klage men fikk i dag kontant avslag med parkering forbudt og noe paragrafer uten særlig mer forklaring. Skulle likt å fått en beskrivelse om hvor jeg da skal parkere med en bil på nesten 8 meter jeg har stort sett små kolli som må bæres for hånd eller brukes sekketralle på...
  3. Tviler når nøkkelen ligger under setet..
  4. Jo selfølgelig men som jeg var inne på i mitt første innlegg så lurte jeg litt på om de har allverdens tid til å behandle saken? Da hadde det jo vært voldsomt lurt å mast de til å se på saken Men dette er jo bare noe jeg håper på å tenker det bare gjelder for de som ikke vedtar annmeldelsen.
  5. Mistet da altså lappen etter å ha kjørt 93 km/t i en 60 sone og har nå ventet nesten en mnd uten å ha hørt noe fra politiet. Har lest at politiet har 3 uker på seg å sende anmeldelsen til en jurist, men er mulig det bare gjelder når en ikke vedtar boten? (jeg godtok annmeldelsen) Lurte da på om noen har aning på hvor lang tid det tar før jeg får svar fra politiet? Vet jeg får ca 8k i bot og 3-6 mnd uten lappen men er jo rart jeg ikke har hørt noe fra de. Takker for svar
  6. Må si jeg er meget overrasket over holdningene til mange her inne. Ganske skummelt og tenke på egentlig. Regner med at de av dere som mener det er unødvendig å ta hensyn til sykkellister pga deg sykler på veien, også har en del andre relativt skremmende og farlige adferdsmønster i trafikken. Ikke rart at det skjer mange uhell med BMWer og derav skyhøye forsikringer. . Enig i det du sier her, virker som folk har en oppfattning av at sykkellister skal skremmes av veien. Er virkelig glad jeg ikke driver med sykkling for jeg må ærlig talt si at det er andre enn sykkellistene som skulle vært tatt av veien først..
  7. Er nok repost ja... ikke det at vi ikke trengte å se denne en gang til
  8. Sykt! Tipper det ikke blir lovelig i Norge uansett
  9. Blir spennende! Digger foresten info innleggene dine BalleKnalle
  10. Snakket med GS bilverksted nå og de sa en måtte justere dette på viskermotoren. Men takker for svar
  11. Problemet er at på f.eks nivå 1 på visker hastighet stopper viskerne 10-15cm lengere opp enn de skal når de har visket en runde. Er veldig snodig at den stopper der fordi den pusser faktisk hele ruten før den stopper. Har ikke turt å justert viskerne lengere ned for da tipper jeg de slår borti panseret..
  12. Problemet er ikke viskerne men selve "hjulet" som drar pusserne rundt. De starter på midten og pusser faktisk hele ruten men stopper midt på Må nok la GS se på de neste uke.
  13. Den skal passe på at pusserne stopper nede? Kabeldeigen: Det var det jeg også gjorde men stopper midt på ruta da og Lurer på å justere de med makt ned men vet ikke om dette er spes lurt?
  14. Som temaet sier sliter jeg virkelig med pusserne mine. Bilen det gjelder er en e36 97 mod. Problemet er at pusserne nesten lever sitt eget liv, etter jeg justerer de i riktig posisjon justerer de seg liksom litt etter litt feil eller bare stopper midt på vinduet. Prøvd å justere pusserne både med og uten tenning men får samme problemet da og Håper det er en enkel løsning jeg rett og slett ikke ser Takker og bukker for svar.
  15. Fått lyktene HappyHenke? Vurderer de lyktene selv men er spent på om det er høydejustering og om kvaliteten er like bra som de skal ha det til Hadde heller ikke klaga om du ordna noen bilder
×
×
  • Opprett ny...