Gå til innhold

joves

Medlem
  • Innholdsteller

    37
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Interesser:
    Jørpeland
  • Kjøretøy
    E61 525D

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

joves's Achievements

  1. Har fått banna ut/inn nye foringer med noe leamikk jeg fant her hjemme, så jeg klarer meg en stund da ☺️
  2. Er det noen som har liggende verktøy for å presse ut knirkeforing på E61 i Stavanger-området og er villig til å leie det ut?
  3. Er vel ABS-føler høyre bak som går på speedometer. Ryker denne går kutter også abs og asc. Sving innom Øyvind Moe på Nylunds Bileletrisk, fikse det kjapt og billig som regel
  4. joves

    Gasspjeld M52TU

    Mener å ha hørt et vagt rykte om at det er elektronisk gasspjeld på denne motoren... Stemmer dette?
  5. Skal bytte gasspjeld og har fått tak i et brukt, må denne da kodes om?
  6. Ønskes kjøpt ett dørpanel i sort skinn til førerdør...
  7. Styreenheten kan sendes til USA for rep, jeg gjorde dette med meget gode resultater. Står mer i denne tråden(side 2): http://www.bimmers.no/viewtopic.php?t=54307&highlight=
  8. Sittebelastningssenor kan også kodes vekk. Airbag vil da også gå på pass. siden selv om det ikke sitter noen der.
  9. Ta av det lille dekselet i døråpneren og ta ut skruen inni der. Løsne dørpanelet rundt sidene og oppe langs vinduet (alt henger på klips) Når alle klips er løse løft dørpanelet rett opp fordi dørhåndtaket står i et spor. Ved montering, ta av plastklipset som står igjen i selve døren og skyv denne inn i slissen på dørhandtaket på panelet igjen og alt klipses rett på plass igjen.
  10. Det står så fint skrevet en plass at en skal ha aluminiumsfolie rundt sentralen for å hindre påvirkning av elektroniske felt, men jeg vet nå ikke om det har noen betydning........ Ellers er det bare og trø den i en pakke med isoporbiter å få den avgårde. Min har nå fungert utmerket i et år nå.
  11. Jeg sendte min Abs-styreboks til USA for rep. Det gikk 2 uker fra jeg sendte den til den kom tilbake ferdig reparert. Det var også byttet diverse svake komponenter inni for å slippe at den ryker igjen, og det følgte med garantibrev på 5 år. Når den kom tilbake var det bare og sette den rett i, trenger ikke noen omprogramering. Jeg brukte ModuleMaster og betalte $314,00 inkudert frakt tilbake fra Usa Kan trygt anbefales for å slippe å betale de 8500kr en ny styreboks koster i norge. Bilen kan brukes når Abs-styreboks er demontert, men en mangler spedometer +diverse annet knask som den virker inn på.
  12. Utruligt at det går an. Helt riktigt åpnet tanklokket og satte det på igjen.... Voila! Takk takk
  13. Selfølgelig siden jeg skal på ferie i morgen så måtte jo motorlampen begynne å lyse nå når jeg skulle gå og fylle bensin. Hva betyr denne? Er det bare feil med avgassen den går på, altså en lamdasonde eller kan det være mer omfattende? Og sist men ikke minst er det problem å kjøre med til etter ferien?
  14. 1084 eks. mva skulle bavaria ha meine eg.
  15. Søk etter MID (Multi Information Display. el.) på ebay så skal du se.
×
×
  • Opprett ny...