Gå til innhold

release

Medlem
  • Innholdsteller

    10
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

release's Achievements

  1. Enkelte dager rister bilen på tomgang, turtallet ligger da på rundt 600-650. Høres ut som motoren nesten skal til å stoppe... går ujevnt. Men som i dag så gikk den helt fint, da ligger turtallet på rundt 700-800 på tomgang. Har gjort et forsøk på å rense luftfilteret (S-Spec), det ble renere men ikke helt rent. Kan det være luftmassemåleren som er gåen? Evt andre diagnoser? Luftfilteret? Temperaturen på motoren er stabil og har vært den samme både når den går ujevnt på tomgang og når den går jevnt. Kan heller ikke se noen sammenheng mellom utetemperatur og dette problemet. Hadde samme problemet når jeg hadde lek belg/slange til innsprøytningen, men det ble helt fint når jeg skiftet denne for 1 år siden, og har vært fint helt til nå nylig. Skal også sies at det virker som motoren går helt fint de gangene den rister på tomgang og har kommet på rundt 1000 omdreininger eller mer .. E36, M52.
  2. Takker for svar. Så langt har den bare gått 145
  3. Har e36 m52 2.0L registerkjede eller reim? Hvis den har kjede, hvor ofte bør denne skiftes?
  4. Takker for svar
  5. Ryggesensoren sluttet plutselig å funke her for noen dager siden på min e36 coupe. Kan dette være en sikring? I så fall hva i all verden heter ryggesensor på tysk? Andre forslag til hva som kan være i veien? Hvor kan jeg evt se etter? Er det en egen sikring for belysningen bak justeringen av temperatur og styrke på klimaanlegget? Noen som har en norsk oversikt over sikringene i sikringsboksen?
  6. release

    Speil e36

    Kontakten er i, har også åpnet den og den ser ut til å være i orden. Ingen synlige skader på ledningene heller
  7. release

    Speil e36

    Hadde dørtrekket av på førerdøren i dag og etter jeg hadde montert det igjen ser det ikke ut til at jeg får justert speilene. Noen idéer til feilsøking?
  8. takker for svar
  9. Hvilken olje anbefaler dere å bruke, hvor ofte bør den skiftes?
  10. Jeg kjøpte meg for et par uker siden en e36 coupe. Den var senket 60/40 med apex. Selv veldig fornøyd med det. Fåes også som justerbart senkesett. Den sitter veldig godt på veien og er passe stiv.
×
×
  • Opprett ny...