Gå til innhold

Jeppe

Medlem
  • Innholdsteller

    117
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Jeppe

  1. Ny pris: 2900kr
  2. Ny pris: 4900kr
  3. Lenge siden jeg har brukt forumet her, men har det enda. Ny pris: 6000kr.
  4. Veldig fint BMW M3 E46 karosseri til salgs. Er helt og uten rust. Perfekt til bane/driftingbil prosjekt. Bilen er høyre rattet, men det er veldig enkelt å bruke den som venstre rattet. Er stort sett bare et hull til rattstammen som må borres på v.side. Dette er allerede merket opp fra fabrikk. Reservehjulsbrønnen er demontert. Mva. på bilen er betalt. Har blitt brukt som donorbil til M3 prosjekt. Pris: 2900kr
  5. hmm.. får sjekke med posten. Tror det blir dyrt, hvor skal den sendes?
  6. Sommertilbud, 600 for bakfangern.
  7. bump
  8. En tusenlapp for fangern. Bor på Vinterbro.
  9. Jeg sjekka bare på HR siden å det er forskjellige nr på fjærsettene. Men du kan godt få kjøpe de hvis du tror de passer. Fjærene ser jo rimelig like ut som på e46en.
  10. Er i Oslo. De passer ikke e46 dessverre.
  11. bump
  12. På tide med en oppdatering her. Fikk montert ESS VT2-500 kompressor kit i sommer. Kjørte det først som et 450 kit uten intercooler siden ESS manglet intercoolerrørene. Men fikk montert intercooler i høst rett før snøen kom. Her er noen bilder av kompressor monteringen, bilder av intercoolermontering kommer snart. Fikk testet bilen skikkelig med kompressorkittet på en tur til Spa Francorchamps banen i Belgia i sommer. Bilen klarte seg bra på banen mot Porsche GT3er, Turboer og en og annen Nissan GTR osv. selv med bare 450 kittet. Var ganske mange tyskere i banerigga grombiler som ble overraska når "familiebilen" passerte dem.. Klarte 310km/t på autobanen selv med litt fusking på toppen siden jeg kjørte med 500 mappinga og fikk litt mye fuel. Så det er mer å gå på der nå som jeg har intercoolern montert. Det er STOR forskjell på 450 kontra 500kittet. Syntes nesten det var større forskjell å gå fra 450 til 500 enn det var å gå fra orginal til 450. Med mindre reimhjul starter den å dra skikkelig mye tidligere, og med intercooleren holder den seg kald slik at man ikke mister effekt etterhvert som bilen blir skikkelig varm. Merket bra effekttap med 450kittet etter noen runder på banen. Før: Demontering: Kompressor brakett: Kompressor! Fuel rail demontert: Nye dyser: Fuel rail med nye dyser: Innsug uten ESS logo: Veldig sent på natta...: Ferdig! Her er noen bilder fra en banedag på Vålerbanen. Hoosier dekk med 275/35 18 foran og bak. Måtte fjerne innerskjermen for å få nok plass. Bilder tatt av Marius Aasheim, http://www.mariusaasheim.com" onclick="window.open(this.href);return false; : På vei hjem. Mer oppdateringer når jeg får bilen ut av vinterdvalen.
  13. Dette ser bra ut Yngve! Blir spennende å se det ferdige resultatet. Får lyst til å bygge banebil jeg også nå..
  14. Hva er DB lydnivået på dette anlegget? Ser ut som det er større potter på GS versjonen enn den orginale Gruppe M (bilde under), stemmer det?
  15. Hei, jeg har bakfanger i god stand.
  16. Hei, har bagasjeluke i god stand.
  17. Ny pris: 500kr
  18. Oj, her var det mange fine kommentarer! Takk for de. Hvis jeg skal ha brytere må det bli et sånnt skjult opplegg. Får se om jeg skal lisensiere den eller ikke. Driver å vurderer den nye genersjon VT2 kit fra ESS som kommer til neste år. Takk. I første omgang er det et bolt on kit jeg vurderer. Mulig et VT2 500 eller 550 kit fra ESS. Takk! Det er alt for mange, mistet tellingen fort...hehe. Takk;) Jeg har 70 mapper på pcen med bilder. Hver mappe er en dag, også er det mange dager jeg ikke tok bilder + all jobben Per gjorde på karosseriet som sikkert tilsvarer like mange dager. Så blir jo noen hundre timer dette... Har ikke regnet sammen alle kvitteringene enda. Men får vel sette meg ned å gjøre det en gang. Ja det stemmer at donorbilen var på vårmønstringen. Vi kom rett fra tyskland og på treff, rakk det akkurat;) Mange som syntes LED lykter er penere, jeg er ikke helt sikker enda. Tror det skal være bolt on. Har sett biler med facelift og M3 breddere og det er pent det. Men jeg ville ha orginalt utseende og da ble det M3 front. Syntes personlig den er litt tøffere/sintere enn faceliften som er litt "gladere". Takk Ja var på våler på lørdag, men sto på utstillingen og jeg kom ganske sent. Jepp, var på Storo treffet. Noen som vet hvorfor BMW aldri har laget M3 som touring? Mens M5 har kommet som det? Jeg stemmer for kompressor! Synes det er mer passende til nyere BMW'er enn turbo. Men alle nye BMWer har turbo og ikke kompressor... De kom på ca.22000kr med en del rabatt. Kjøpte de hos http://www.hellanor.no/ Ellers så er det ikke noe nytt å melde. Har vært opptatt med å skru på andre sine BMWer i det siste. Bilen er god reklame for ekstrajobber.
  19. Takker Har ingen datalogg dessverre, ble tatt med stoppeklokke. Så tiden må jo regnes som høyst uoffisiell. Men gir en indikasjon på at bilen funker veldig bra. Ble faktiskt overrasket selv over at det gikk så fort med noe som er en standard M3 med oppgraderte bremser og dempere, og med fullt interiør og greier. Kjørte med Michelin slicks dekk, Porsche cup framhjul foran og bak. Så er ikke optimal bredde, kunne hatt en del breiere dekk. Men sitter jo bedre enn R-dekk alikevel. Hadde vært gøy å stille i noen løp til neste år men bilen har blitt for fin til det føler jeg. Men stiller kanskje i timeattack etter at kompressor er montert;) Krever de fullt bur og lisens i Timeattack på gatebil f.eks?
  20. Takk for alle de gode tilbakemeldingene! Det er alltid gøy særlig når man har brukt så mye tid på noe. Ja, har fått den godkjent. Men den er ikke godkjent som M3, er fremdeles en 318 i vognkortet men godkjent med M3 motor, drivverk, hjuloppheng og hjul + stoptech bremser og KW dempere. Nei den startet på første forsøk. Siden jeg brukte hele ledningsnettet fra M3en visste jeg at det ikke skulle bli noen problemer så lenge jeg koblet alt sammen igjen. Det var derfor jeg brukte alt fra M3en og ikke begynnte å klippe og lime, da kunne det fort blitt problemer.. Klarte som bestetid på rudskogen 1:03 og på Vålerbanen 1:02. Håper å senke de en del med kompressor. Har ikke fått veid den på skikkelig vekt enda, men biltilsynet sa den gikk på håret innenfor. Så hvis man skulle gjort dette igjen hadde jeg nok valgt en 320 eller større for å ha litt mer å gå på. Nå har jeg letta den litt med lettere seter osv. Lakken under var noe Per skaffa, vet ikke nøyaktig hva det var. Til avfetting brukte jeg en kanne med heavy duty Texaco avfetting jeg hadde liggende. Vet ikke om man får tak i den lenger. Men brukte den helt konsentrert og da funka den veldig godt;) Verkstedet er veldig fint men gjenstår en del for å få det så strøkent som jeg vil ha det. Men skal vel få ordnet det i løpet av vinteren. Hmm.. savner allerede å kjøre med bilen. Hvor lenge er det til våren tro?
  21. Bilen er nå parkert for vinteren og vinterbil kjøpt inn;) Hadde ikke samvittighet til å kjøre denne i snø og salt. Er noen smådetaljer som gjenstår, men de skal komme på plass før våren kommer. Det neste nå er å få montert enten kompressor eller turbo slik at jeg ikke blir frakjørt på langsidene mer;)
  22. Here are some pics of the rear leather seats. The interior is soon finished now, just missing some small pieces and the suede door panels.
  23. Was up at 4 o'clock in the morning to polish the car before the BMW Car club of Norway meeting... At the meeting. I got 3 place in the modified class They said I would have had a chance for the 1 place if the interior was finished. So I will try again next year. And look, I finally got the BMW trunk emblem mounted. I used the smaller emblem from the cabrio cause it was the only emblem that fit this type of CSL trunk. Was out taking some pics at night in Oslo.
  24. Look at the car on the left, same stripes..hehe
×
×
  • Opprett ny...