Gå til innhold

cazber

Medlem
  • Innholdsteller

    35
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Interesser:
    Arendal

cazber's Achievements

  1. Fint. Da stemmer sikkert feilmeldingen, så jeg får bare prøve å bytte den.
  2. Takker igjen. Da ser jeg om jeg ikke får gjort et forsøk til helgen.
  3. Takk! Den holder litt lengre nå, etter at jeg vasket bilen etter vinteren, men den streiker fortsatt hver gang når den bare har kjørt langt nok. Er det greit å skifte abs sensoren selv, eller bør jeg hive den på verksted? Jeg kan mekke litt, men begrenset hva jeg gidder. Synes alltid jeg ender opp med at delen ikke passer, eller at jeg mangler et verktøy:)
  4. Har en 98' E39 (520 sedan), som i det siste har fått litt problemer. Når den blir varm, så tenner ABS lampen, samt at speedometeret og forbruksindikatoren dør. Etter å ha stått over natten, eller mens jeg er på jobb, så virker allt igjen. Har lest av feilkoder med en OBD II leser jeg har. Det nermeste jeg kommer, er at det er en feil med ledningen til bakre venstre speedsensor. Jeg skiftet til sommerhjul i dag, og tok da en kikk, men kan ikke se noe problemer der. Synes bare det er litt rart at det alltid skjer når bilen er blitt varm. Tyder på en dårlig kontakt eller noe, synes jeg. Noen tips ?
  5. Bra du sier de er billigere i Kristiansand. Tenkte å sette den der neste gang jeg har bruk for merkeforhandler.
  6. Blir fastpris, på annet verksted ja:)
  7. Da har jeg fakturaen foran meg: * Bytte av håndbrekkwire på venstre side: 2079 kr. * Festet håndbrekkwire høyre side: 693 kr. * Handbrems instiling: 462 kr. * Byttet eksenterbolt: 693 kr. * Elektronisk 4 hjulsmåling: 1155 kr. * Bak og fremaksel instilling: 808 kr. * Bremsewire: 200 kr. * Eksenter skrue: 65,28 kr. * Bricka ??? 19,20 kr. * Sexk. mutter: 5,76 kr. Totalt 6180,74 kr + 1545,19 kr mva = 7726 kr. Av dette koster det 4042 kr (ink mva) for å bytte 1 bremsewire (+200 for wire), samt feste den andre, og en instilling av håndbrekket. Forresten så er instillingen dårlig gjort. Må strammes mer på wire. Jeg ville synes det var flaut å ta en slik pris for å bytte håndbrekkwire. Jeg spurte selvfølgelig ikke om pris, da jeg regnet med at man tok fornuftige priser for ting, men har lært:) Føler meg direkte lurt av Bavaria i Arendal, og kommer ikke til å benytte dem mer. Når jeg står å spør om hvor mye en 4 hjulskontroll koster, og samtidig spør om hva bremsewire koster, så hadde det vært på sin plass at de opplyste om ca pris for å få byttet den også. I hvert fall når de vet at det er såpass dyrt (de sa det ikke var på timepris, men pris på jobben).
  8. Kan skru, men har ikke noe sted å stå, så det blir ofte greiere å sende den på verksted. Det jeg reagerte mest på, var at de har tatt ca 2700kr + moms for å skifte en bremsewire, og feste den andre. Regnet med at siden jeg leverte den på BMW merkeverksted, så var dette noe de kunne, og ikke brukte lange tiden på, men som de sa til meg, så er ikke jobben gjort på timer, men det var en pris på den jobben. Regner med at dersom jeg hadde spurt om pris på forhånd, så hadde de sagt at det kommer an på hvor mange timer de bruker:) Uansett blir rådet å alltid spør om pris på forhånd. Innser at jeg var dum som ikke gjorde det, men hadde ikke i min villeste fantasi, trodd at det kunne bli så dyrt.
  9. Hadde min E39 på 4 hjulskontroll her om dagen. Skulle også skifte en håndbrekkwire, og sprøyte noe olje på noen pussede bremserør. Når jeg leverte bilen, fikk jeg beskjed om ca 1500 for 4 hjulskontroll + justering. Fikk også beskjed om ca 300 for håndbrekk wiren. Når jeg fikk regningen, kom den på over 7700 kr. De hadde da tatt over 2000 kr + moms for skifte av wire. Det de dog hadde gjort, var å feste den jeg trodde var røket (var ikke røket), og så hadde de skifet den som ikke var røket, med begrunnelse av at den gikk tregt (noe den ikke gjorde). Jeg skal finne faktura når jeg kommer hjem i dag, så skal jeg legge ut hele greia. Dette var Bavaria i Arendal. Når jeg sa at dette var noe dyrt, så var svaret at "Det er dyrt å ha bil". Når jeg spurte om hva de tok i timepris, så var svaret at dette ikke gikk på timepris, men på pris for jobben. Da mener jeg de burde opplyst meg (uoppfordret) når de visste hva de skulle gjøre. Det eneste de nå har oppnådd, er at jeg aldri kommer til å bruke det verkstedet igjen. Skal jeg kjøpe meg BMW senere, så kommer jeg aldri til å handle fra dem heller.
  10. En med samme problem: viewtopic.php?f=9&t=155121
  11. Hadde min E39 på BMW verskted her om dagen. Gjorde da følgende: * Firehjulskontroll med justering (ca 1500kr + justering). * Rustbehandling av litt bremserør bak, som en annen hadde pusset før EU kontroll (ikke angitt pris på faktura. Sparayet vel vare noe olje). * Skiftet en hånbrekkwire, og festet den andre (var ikke festet av forrige person). Pris > 2000kr + moms). Totalpris for dette ble over 7700 kr., noe jeg synes er i overkant. Spesiellt skifte av håndbrekkwire, der de har tatt over 2000kr + moms. Selve wiren kostet bare 200 kr. Spørsmålet mitt er om dette er "normale" priser how BMW forhandlere, eller har jeg blitt "lurt" ?
  12. La merke til en liten rustboble under lakken på høyre kanal når jeg kjøpte bilen for litt over 2 år siden. Når jeg i år skulle skifte til sommerdekk, så jekket jeg nesten jekken inn i kanalen (ved jekkepunktet bak). Tenkte derfor å få skiftet kanalen, men har et par spørsmål først. 1. Hvor mye bør dette koste ca ? 2. Er det noe annen som bør skiftes samtidig? En kamerat nevnte noe med jekkfester. TIA Karl
  13. Håper du følger opp denne tråden. Jeg har problemer som ligner dine. Av og til, ved mye fuktighet, så gyver motoren mye på tomgang (har til og med stoppet). Opplever også at den ofte er dau når den blir varm, men fin når den er kald, men av og til er det akkurat som om den hugger til, og så kommer draget tilbake. Har bestillt avlesningsutstyr fra USA, men tar vel noen uker før jeg får det, så skal jeg sjekke evt. feilmeldinger i systemet.
  14. (litt usikker på om jeg er i riktig forum kategori her nå, men prøver) Har en '98 E39 520 som jeg har hatt problemer med feilkode på regnsensoren. Ved nullstilling, så virker den fint igjen. Jeg tenkte derfor å handle MLS-010 fra denne linken http://www.millisi.net/products.htm (nederst på siden). Spørsmål: Er det noen som har erfaring med denne, og er det greit å handle fra millisi.net ?
  15. Takker for alle svar. Når det gjelder ledningsbrudd, så tror jeg ikke det er det, da ledningene på E39 ikke går via koffertlokket (kun skiltlys, men de virker). Baklyktene står på siden av koffertlokket.
×
×
  • Opprett ny...