Gå til innhold

NINK

Medlem
  • Innholdsteller

    57
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Interesser:
    Oslo

NINK's Achievements

  1. NINK

    SOLGT!

    Jepp, tror han gjorde et lite røverkjøp. Skal levere den senere i dag, blir litt kjipt. Han som kjøpte den holder til ikke så altfor langt unna deg Ingebrigtsen, så du skal ikke se bort i fra at du ser den innimellom.
  2. NINK

    SOLGT!

    BUMP, ny pris 60.000,- Ikke prutbar. Skulle tro dette er rimelig for en orginal 540 i god stand som ikke har gått altfor langt.
  3. NINK

    SOLGT!

    Da er det litt flere bilder øverst i salgstråden.
  4. NINK

    SOLGT!

    Hei og takk for DIY'n, tror den kommer godt med. Har ikke rukket å hente pollenfilteret enda, men får vel gjort det i løpet av uken. Skal som nevnt legge ut noen flere bilder av bilen utvendig og innvendig. Skal prøve å få tatt noen bilder i morgen dersom det ikke er tåke slik det var idag.
  5. NINK

    SOLGT!

    Hei og takk for tips ang. varmeapparatet. Da har jeg bestilt nytt pollen/mikrofilter hos GS, så får jeg se om jeg får byttet det (det virker litt kronglete å komme til)
  6. NINK

    SOLGT!

    Hei Ingebrigtsen, er jo egentlig enig med deg at Smarten kanskje burde gått i stedenfor. Men desverre har fornuften for en gangs skyld seiret, og da vant Smarten. Tror det må være første gang i historien at en Smart med 3 sylindre vinner over en BMW med 8 sylindre. Du har jo nesten identisk bil da, bare med litt mindre motor, så du får kose deg videre med den. Men kan love deg at om jeg flytter ut av byen igjen, så taper Smarten, enten mot en "ny" E34 540, eller en E 39 540.
  7. NINK

    SOLGT!

    Det med 540 fronten undret jeg meg óg over da jeg kjøpte den i og med at de nedre luftinntakene ikke er der. Han jeg kjøpte den av trodde den skulle være slik (men nå var det faren hans som hadde bilen, så det er ikke så rart at han ikke visste). Jeg husker jeg spurte om det samme inne på Bimmers før jeg kjøpte den, og tror jeg fikk svar om at noen tidlige 540'r ble levert med denne fronten (synes det høres rart ut). Noe som er mer sannsynlig er vel at den har blitt rygget inn i av en med hengerfeste e.l en eller annen gang i løpet av sitt liv, så har det blitt montert en std E34 fanger i stedenfor. Det er ingenting som tyder på noe oppretting av noe slag i fronten, (sjekket dette dengang pga frontfangermysteriet), så det er hva jeg tror. Om man vil ha 540 fronten slik den skal være, får man kjøpt løse luftinntak til å montere hos KOED.
  8. NINK

    SOLGT!

    Baksete følger desverre ikke med, dvs bakseteryggen ligger der nedfelt, men sitteputen fulgte ikke med da jeg kjøpte den. Ikke montert tilhengerfeste.
  9. NINK

    SOLGT!

    Bmw 540iAT Kmstand: 215 000 Årsmodell: 1993 – importert 1999 Litt om bilen: Bilen ble importert til Norge i 1999, dvs bakseter kan settes inn gratis i år. Før meg var det en gammel mann som hadde bilen (bilen ble kjøpt som dødsbo, av hans sønn) En god, sterk og pålitelig bil. Istedenfor å skrive litt ”småfix”, nevner jeg det som er ”småfix”; Mekanisk, veldig bra stand i følge Alf Lie som har jobbet med eldre BMW’r i Oslo i en mannsalder. Jeg hadde bilen inne til sjekk hos ham for et års tid siden for å finne ut om det var noe som burde byttes. Han byttet begge casterstagene foran. Han påpekte også at noen gummidingser på bakdemperene var satt opp ned, slik at kan komme noen små klunkelyder fra bakhjulene når man kjører over f.eks trikkeskinner. Dette var ikke noe alvorlig, og det var kun et spørsmål om jeg irriterte meg nok over lyden til at han skulle fikse det. Denne lyden har ikke irritert meg da man ikke merker noe til dette på vanlige veier, så dette ”problemet” er der fremdeles. Bilen har dobbel takluke, denne fungerer ikke, man hører bare et svakt klikk når bryteren slåes på. Nå er det vinter, så dette har jeg ikke sjekket noe mer ut, men det er vel enten taklukemotoren eller et réle som er gåent. Har en taklukemotor liggende, men har ikke byttet denne. Eksosanlegget bør også gjøres noe med da det er en liten lekkasje i den mellomste potten (ikke katalysatorene) Vifteanlegget varmer/blåser dårlig - nytt pollenfilter er bestilt. Slitasje på skinnrattet (se bilde) Skal inn til EU i løpet av april. Utstyr; Automat, El vinduer/speil, antispinn, kjørecomputer, cruisecontrol, ac, dobbel takluke, sort skinninteriør, el.seter med varme (sitteputen bak følger ikke med). Gammel stereo med kasettspiller (ikke bra), men orginalmonterte høytalere oppe i taket bak (sikkert en slags soundpakke da den var ny), Shadowline, Nivåregulering. 17’ Rondell D58 på sommer med 225/40/17 fremme og 255/35/17 bak. Kantkjørte – men ikke noe kast i felgene eller flassing av lakk (passer E34 bra). Gamle 16’ AC Schnitzer med gode piggdekk 195/60/16 Det som er bra med bilen er egentlig alt annet, null rust, null bulker, orginallakk (brokarot metallic) og tipp topp motor. Bilen har ikke brukt en dråpe olje og den har gått som en klokke hele tiden mens jeg har hatt den (snart to år og ca.15.000km,) Servicehefte frem til 192000km Nå har jeg flyttet til Oslo med gåavstand til jobb. BMW’n har blitt mindre og mindre brukt, samt at den knøttlille Smarten jeg har er mer praktisk i byen. Prisantydning: 68.000 Ingen heftelser på bilen. Ved interesse kan dere ringe meg på 41917355, sende PM eller mail: new@inocean.no Legger den først ut på Bimmers.no, AutoDB til uken. Skal få tatt flere bilder av motorrom - interiør – eksteriør, til helgen.
  10. Aha, du får sende meg en PM om får opp boltene på anlegget, samt når du vet noe mer om bremseskivene (gitt at de er til 540 da og ikke 530) Litt off topic, men hva slags anlegg er det du har kjøpt, og evt hvor?
  11. Så du hadde eksosanlegget liggende, er det std anlegg, eller sportseksos? Selger du hele, eller deler av det? Mvh lekkasje i mellompotten.
  12. Bremseskivene foran, hvordan er de? (min vibrerer ved nedbremsing, noe som tyder på kast i skivene da hjulene mine er avbalansert.) Og rattet, er det skinntrukket og uten slitasjehull? Sist men ikke minst - pris på delene
  13. Er litt på jakt etter sittepute i sort skinn bak til Touring, samt nakkestøtter bak......og ratt....og muligens midtpotten.......kanskje motoren til dobbelt soltak........og kanskje bremseskivene foran...... Ikke no' hast for min del, men interessert derson noe av dette skulle være på en bil du evt skulle tatt inn.
  14. Takk for meget bra respons, jeg gjentar; meget bra respons Nå har jeg avtalt skifte av radiatoren i morgen.
  15. Ingebrigtsen - ny PM sendt. Viplash - jeg hører med Ingebrigtsen om han tar det, om ikke så sender jeg deg en PM ang fredag...
×
×
  • Opprett ny...