Gå til innhold

tron

Medlem
  • Innholdsteller

    8
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

tron's Achievements

  1. Jeg fant en litt eldre tråd om samme tema: http://www.bimmers.no/viewtopic.php?t=139725&postdays=0&postorder=asc&highlight=autorisert+verksted&start=0 Min bil har ikke vært tint i 3 uker, så kanskje er tining og evt vask en mulig løsning..?? Er ikke veldig keen på å kvitte meg med 10.000. Men naturligvis - må man, så må man
  2. Ok, takk for info! Hvilke alternativer finnes i Osloområdet (gjerne i nærheten av Ullevål..). Noen ide om hva jeg kan forvente av utgifter for dette??
  3. Det var snakk om en veivakselsensor som hadde gitt feilmelding, men de var ikke sikre på om dette var forklaringen likevel. Problemet virket å sitte "dypere inn i systemet" eller noe slikt... De koplet til en datamaskin og utførte diverse bremsetester på rulle osv. Men det kan jo være at de ikke hadde tilstrekkelig erfaring til å pinpointe problemet(?) - Er det noen som kan anbefale et verksted for denne type problemer?
  4. Den siste uka har antiskrenssystemet ved flere anledninger koplet seg ut (det kommer et kort lydsignal, hvorpå varsellampene indikerer at systemet er sjaltet ut - hvilket kan verifiseres med gasspådrag). Jeg har hatt bilen inne hos Tåsen bilverksted som etter en grundig undersøkelse av elektronikken (med datamaskin) ikke klarte å komme til bunns i problemet. De nevnte at det kanskje kunne være en Svendsen i nærheten av Bjerkebanen som de trodde var god på BMW og som ikke kostet skjorta. Jeg kan imidlertid ikke finne dette verkstedet når jeg søker på internett. Kan noen hjelpe meg med problemet mitt??? - Hva er årsaken? - Hvor kan jeg få hjelp? Bilen er en 2004-modell (E46) 316 touring. På forhånd takk!
  5. Heftig! Men det ser ut som litt av en jobb...
  6. Takk for svar! Å kappe i døra høres litt heftig ut synes jeg.. Men jeg kommer nok uansett til å sette bort jobben. Er det slik at du påtar deg oppdrag eller?
  7. Jeg vurderer Audio System X Ion (160mm) E46 for å oppgradere lyden i min 316 touring. http://www.ciao.de/Audio_System_X_Ion_E46__2254012 Alternativt FOCAL 130KP (130mm). http://www.iceaudio.no/index.php?func=vareinfo&vnr=10936&PHPSESSID=d6b47c58501a5761b654262b0539fc91 Vil i tillegg sette in en sub som vil ta de dype frekvensene. Noen som vet hva som låter best?
  8. Hei, Jeg tenker på omtrent det samme, dvs. FOCAL 130V2 i front, FOCAL 130CV1 bak (Se: http://www.iceaudio.no/?func=varer&ID=6 ... 9ae36b8b97 ) Fra før har jeg et Business CD anlegg i en e46 touring (2004) med dension i-pod adapter samt en sony 4x50W digitalforsterker som jeg fikk satt inn da jeg kjøpte bilen nå nylig. Det viste seg imidlertid at selv om lyden ble langt bedre enn originalanlegget var den langt fra god. Håper derfor at nye høyttalere vil gjøre susen! Det hadde vært fint å høre om erfaringer/anbefalinger med et slikt oppsett, og hvor vanskelig det er å sette dem inn. Jeg vurderer også å sette inn en aktiv sub, f.eks Pioneer TS-WX22A (http://www.bilstereo.no/prod_detaljer.php?id=1137 ) Er det mulig å få denne under setet mon tro, eller er det en annen plass den kan gjemmes bort?
×
×
  • Opprett ny...