Gå til innhold

Svennis

Medlem
  • Innholdsteller

    131
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Svennis

  1. En kompis av meg skal selge sin strøkne 3 serie. Gutten er petimeter når det gjelder å holde bilen strøken, så denne ser bra ut. http://www.finn.no/finn/car/used/object ... e=26452397 Bilen er verd å se på!!
  2. Ny pris gi bud!
  3. Er nok veivhus filteret han byttet, så bilde av delen og den liknet.
  4. Godt mulig, skal høre med ham neste gang
  5. aner ikke, mener det var det mekanikeren sa. men uansett, hjalp iallefall når det ble byttet en del i motoren.
  6. Da skal dessverre min kjære bil selges, dette blir med tungt hjerte da det med god margin er den beste bilen jeg noen gang har hatt. 2004 modell Bilen har alt av utstyr, se annonse: http://www.finn.no/finn/car/used/object ... e=24643976 Bilen selges 348.500 + omreg. Bilen er strøken, slitedeler som startmotor, glødeplugger og batteri er akkurat byttet, så bilen er klar for kalde vintre:-)
  7. Problemet er løst på bilen, det var et tett turbofilter. Nå er bilen normal igjen.
  8. Hei Hvor finner jeg utstyrslisten for min bil? Er det noe som kan søkes etter?
  9. Nei, når den står på tomgang ryker den ikke. Heller ikke ved vanlig kjøring. Merker at det etter rolig kjøring kommer et skikkelig gufs med svart røyk, og da dekker jeg bilen bak. Samt når jeg setter den i revers, kommer det et gufs med svart røyk. Men kjører jeg litt aktivt, så kommer det ikke noe. Leste noe om AGR ventilen, kan blokkering av denne hjelpe?
  10. Er det partikkelfilter på min 2004 530D??? Har hatt bilen på verksted, de byttet turbo filter, sjekket luftfilter, men bilen ryker fortsatt ved gasspådrag.
  11. Vet ikke om det er unormalt? men merker at når jeg kjører bilen hardere, så ryker det mindre etter de første røykskyene. Og fortsetter jeg med litt hard kjøring, ryker det nesten ikke noe. Men har jeg kjørt rolig, og mye i sentrum, så ryker det ganske mye når jeg drar til skikkelig. Kommer et lite gufs med svart røyk med en gang, og så kommer det litt mer røyk når jeg passerer 3000 omdreininger og denne er mer gråsvart. Samt at når jeg setter den litt raskt i revers, så kommer det et gufs med svart røyk. Noen flere som har ideer om dette er normalt eller om det kun er jeg som er for vant med bensin biler?
  12. Nei, den er ikke trimmet. og har akkurat hatt den på eu godkjenning, der den ble godkjent på utslippskrav.
  13. opp
  14. Har lagt merke til at bilen ryker mer enn før når jeg drar på litt ekstra i det siste. E60 530, 2004 mod, 130.000km Kommer skikkelig svart røyk ut, mest ved kickdown. Mente å huske at det ikke var sånn før. Noen som vet om dette er normalt, eller er det noe som kan være galt? Er ikke så vant til dieselbiler. Mener å ha lest at biler med partikkelfilter ikke skal ryke så mye, vet ikke om det er slikt filter på min bil.
  15. Hvor store dekk går på en E60???
  16. Skal nedover til Tyskland og Amsterdam neste uke. Tenkte jeg skulle bytte fordekk på bilen når jeg var der, regner med at det er rimeligere enn i Norge???? Er det noen som har foslag til hvor jeg skal henvende meg for et godt tilbud i Tyskland eller Nederland???????
  17. Hvor vil dere anbefale meg å kjøpe dekk i Oslo?? Pris/Kvalitet Jeg trenger 235/35-19 og 275/30-19
  18. Hei Har en E60 530 DA, 2004 mod. Den har nå gått 122000km og jeg skal ha en service. Hva pleier kostnadene på service å være på disse bilene? Og hvor i OSlo lønner det seg å reise på service? Tror det skal være liten service på den nå, men skal også bytte pollenfilter og bremsevæske. Bør man bytte girolje på dette tidspunkt?
  19. Har byttet ut til led i angel eyes. Når jeg starter bilen blinker disse som en strobe frem til bilen er i gang. Hva kommer dette av?
  20. Jeg hadde problemer, byttet glødeplugger. Ingen endring. Byttet nå styringsenheten/rele, og bilen starter med en gang.
  21. Nå byttet de glødeplugger og batteri på min bil i går. Men i dag morges var det -14 og bilen slet med å komme igaang igjen. Måtte kinne ganske så lenge, den hostet mange ganger og til slutt fyrte den. Hva kan være galt fortsatt? bør gløde rele byttes også? eventuelt styringsboksen til gløding? eller kan det være noe annet som må byttes fortsatt??? Når jeg startet den idag, så fikk jeg også feilmelding på DSC programmet og den funket ikke på vei til jobb. Har den nå i varm garasje og håper dette funker etterpå igjen.
  22. Hei Dere som har E60 530 DA Hvilket forbruk har dere på henholdsvis: Bykjøring? Blandet kjøring? Landveiskjøring? Merker dere stor forskjell på forbruk i kulden?
×
×
  • Opprett ny...