Gå til innhold

Frank Stokke

Medlem
  • Innholdsteller

    36
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Interesser:
    Rissa

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

Frank Stokke's Achievements

  1. Getrag girkasse fra E34 520i selges. Har gått ca 175000 km. Clutch følger med, ny sommer 2007 (kjørt en halv sesong). Bud?
  2. Selger min M50B20 motor fra 1993 med vanos. Den har gått ca 170 000 km. Motoren er komplett med dynamo, servopumpe, startmotor, hjerne, LMM, luftfilterboks, lambda osv.. Har normalt oljeforbruk, og ikke kjølevæskeforbruk. Ingen ulyder. Girkassen er en 5-trinns Getrag. Clutchen var ny sommer 07. Selges fordi jeg skiftet motor i bilen ved et skoleprosjekt. Overhaling og motorbytte. Skal ha 6000 kr for motoren, og 3000 kr for girkassen. 8000 kr samlet. Kjøper ordner frakt. Motoren står i Rissa i Sør-Trøndelag.
  3. Ingen som har noen formeninger om hva som kan være galt?
  4. Har akkurat overhalt en M50B25. Byttet alle lager, stempelringer, pakninger, simmerringer, vannpumpe, termostat og selvsagt tennplugger. Den starter lett og går fint på tomgang. Motoren går på alle sylindre. Problemet er at den vibrerer ubehagelig mye over 1800 rpm. Føles som jeg sitter i en massasjestol. Kanskje deilig i begynnelsen, men svært irriterende i lengden. Den vibrerer uavhengig om den står i gir eller ikke, eller om jeg gir gass eller ikke. Bilen kutter drivstoffet når jeg slipper gassen, så tviler også på at det er tenningen. Vibrasjonen er kun avhengig av turtall. Jeg tenker først og fremst på veiv og svinghjul, men forrige eier av motoren (jeg har ikke prøvd den før overhaling) sier han aldri har merket noen som helst vibrasjon, så jeg synes det er rart om dette er årsaken. Mulighetene for å montere dette feil er i grunn relativt få. Kan for eksempel noen grader feil på kammene føre til vibrasjon? Tenker på vakuum/trykk i sylindre.. Har lite lyst til å ta ut motoren igjen
  5. Jeg trodde også det skulle passe, men på gs er det forskjellig dim på hardykoblingene til 520 og 525! Derfor håper jeg noen her har gjort det før, og _vet_ om det passer eller ikke. Edit: 520: HARDY-SKIVA (LK=78MM/D=110MM) 525: HARDY-SKIVA (LK=96MM/12) regner med det skal stå "D=120mm". Det haster litt siden jeg har planer om å bytte motor over helgen
  6. Passer 525 (M50) girkasse på 520 (M50) hardykobling, eller må jeg også bytte mellomaksling?
×
×
  • Opprett ny...