Gå til innhold

Ingvard E30 325

Medlem
  • Innholdsteller

    37
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Ingvard E30 325

  1. Det er til veivhusluftinga Bellen. Tror ikke det kommer derfra, etter eg har hatt den i gang og demonterer innsuget så er det ikke noe olje søl på denne slangen som tilsvarer mengden som ender opp på gulvet. Men hvordan kan eg sjekke om det er mye overtrykk i motoren? Takk for tipset Anbjørn! Skal sjekke trykk/temp sensorene:) Men eg har i grunn gått langs hele lednings nettet og det ble "tørt" i begge ender. Noen flere tips om hvor det er lurt og begynne? Noen pakninger/tetninger som har en svakhet på disse bilene?
  2. Har en olje lekkasje på min 88 mod E30 M3 som eg ikke er god til og finne opphavet til, håper noen her inne som har litt mer erfaring kan hjelpe meg eller vertfall styre meg i rett retning så slipper eg og skru hele bilen fra hverandre. Når den står i gang så lekker det kraftig ned langs blokken ved peile pinnen. det legger seg også mye olje i en "grop" under starteren! Var ikke godt og se hvor oljen kom fra så eg skrudde vekk luft filter / innsug/ starter etc. ble ikke klokere av den grunn, snarere tvert i mot. Mye av oljen kom i fra en en krympe strømpe som var rundt ledningsnettet som ligger langs blokken. (her er det jo ingen oljeførende slanger så det må komme fra en annen plass) Det er her stopper det litt opp for min del, for når eg følger ledningene stopper olje sølet opp så det renner ikke inn i krympestrømpen noe plass, da skulle en jo tru at det må komme ovenfra. Eks. veivhus ventilasjon/ olje avskiljeren. men alt ovenfor ledningsnettet virker tørt!! det er så og si umulig og se hvor det kommer fra når bilen står i gang og når eg skrur det fra hverandre så er det olje litt overalt så det kan komme fra hvor som helst. Noen som har tips på hva det kan være eller hvor det er lurt og begynne? Har lagt med to bilder som kanskje forklarer det eg har prøvd og knote ned her. Krympestrømpen er også fjernet så nå er det bare masse ledninger. Mvh Ingvard
  3. Mulig og kjøpe kun flapen til sports evo hekkspoileren? Eventuellt hvor mye?
  4. Per dags dato har eg kun noen 6,5" høyttalere freme i bilen min som ikke er verdens beste lyd i. Eg kunne tenkt meg noen nye til og ha i hattehyllen, men vil ikke ødelegge det orginale utsenndet til bilen med noen fæle 6x9` er. Er det noen som vet hvor eg kan få tak i orginale høyttalere til E30 M3? Eller noe som ser ut som det kunne vert levert sent på 80. tidlig 90. tallet?
  5. Kunne ikke vert mer enig;) Ble en ny bil med di nye felgene. Etter at eg har kjøpt felgene av Øystein er vi i gang med og vøle dem, eller det vil si Øystein ordner det meste mens eg bare blir oppdatert per mail;) Ganske lukrativ ordning!
  6. Er dette til E30 320 sedan?? Eller er dette til han med caben, Vist det er til sedan så tar eg det;)!!!
  7. Svart sport interiør til E30 320 sedan??? Må ha:)
  8. Vist du endo har sport skinn interiøret så kunne eg tenkt meg det:) passer baksetet i ein sedan tru?:/
  9. Sport interiør i svart skinn til E30 320 sedan? Trenger stoler og baksette! Svært intresert!!
  10. Prøver meg gjenn:) Sku gjerne hatt tak i skinn interiør til min E30, har skinn i dørene så trenger stoler og baksete.. Svart og helst sports interiør??
  11. Noen som har ein oljekjøler og radiator til salg??
  12. Har ein oljekjøler til E34 535i. Går denne ann og bruke på ein 3,6 M5 maskin, eller blir det dårlige greier? I så tilfelle, har noen ein oljekjøler til 3,6 M5 til salgs??
  13. Takk takk:) Jævla drit me ikkje tenkte på da før, me bestilte nett i frå koed:S
  14. Er det noen som har eit Orginalt luft filter til E34 M5 mskin til salgs?? Er og SVÆRT intressert i og få kjøpt meg ein nytt interiør til min E30.. Trenger stoler og baksetet;) Skinn og det må vere svart og aller helst sports interiør:)
  15. Riis bilglass legger solfilm. Ser de har 3 butikker i Bergensområdet. http://www.bilglass.no/index.php?p=23-23-23 Takkar og bukkar:)
  16. Har forferdligt lyst til og Sote/tone rutene på bilen min, men vil ikkje øddlege bilen med noe biltema sotfilm:P Veit om ein så leverte bilen inn til eit verksted eller noe i bergen som tokk ut rutene og gjorde ein god jobb for ein grei pris.. Er det nåken som veit kva dette verkstedet heitter? eller om det er fleire plasser dei driv på med dette? og eventuel pris:)? Kan jo med det same spør kva folk meiner om eg soter/toner rutene litt, blir jo ikkje heilt svart med tanke på at bilen er jo grønn..?
  17. Skjønnte kva du meinte:) Er klar over at det ligg på andre siden, men for og fått plass på denne siden måtte eg ha kuttet vekk noen festet til servo olje tanken og div, men det er jo ikkje det orginale luft filteret til M5`maskinene eg har så problemet er løst:) Men takk for hjelpen:)
  18. Herligt:) Var jo ikkje løye det ikkje går når eg ser på bildene, er filteret til orginal maskinen me har:P Du veit ikkkje om du har det espen eller om øystein fekk den med når han kjøpte bilen:)? Begynnta og bli ein smulle frustrert over korleis i helvette eg sku klara og få da der beistet oppi:P
  19. Min bror har ein E34 535 med M5 maskin i som vi prøver og få plass til det orginal luft filteret i, noe som viste seg og være vanskligere enn me tenkte! Det har stått eit KN filter i men det skal vist ikkje vere 100% for maskinen sin del, så eg lurte i om det er noen som har gjort dette før og kansje har eit bilde og 2 som viser korleis i all verden dei har fått plass uten og måtte bygge om allt i maskin rommet? Blir veldig glad for all hjelp eg kan få før eg begynner med så drastiske tiltak som og kutte vekk fester og div til orginal motoren! Vist noen har eit bilde av eit orginalt luft filter til M5 maskin og så kan eg utelukke muligheten for at det er luft filteret til den orginale 535 maskinen eg prøver meg på her:P
  20. Ok, nja får sjå ka me gjere då.. er ikkje så heise dyr og kjøpe ny heller.. men takk for hjelpen:)
  21. Har ein Standar front til E34 535 som er knekkt/spruket, tenkte eg skulle prøve og plastre den eller noe i den durr. Er det noen som har ein ide til hva eg kunne brukt for og få dette til og henge med tanke på at det er hard plas og ikkje glassfiber!
  22. Nei da er det ingen problem:) var i grunn det eg og tenkte me det er alltid greit og dobbel sjekke seg selv;) takk takk
×
×
  • Opprett ny...