Gå til innhold

Flaete

Medlem
  • Innholdsteller

    58
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Interesser:
    Førde

Flaete's Achievements

  1. Hei Dørhåndtaket (innvendig) på min E39 slutta å virke her om dagen, og fant fort ut at det var wiren til dørhandtaket som er slitt av inne med kroken på handtaket. Noken som veit/kan gi meg link til sider der eg får kjøpt nye? Treng berre den siste delen av wiren som går inn til kroken på handtaket... Har leita på GS, men det har gitt lite resultat...
  2. Kor mykje skal du ha for toppen?
  3. Hei Har tenkt å kode ny ABS styreenhet til bilen, er det noken som veit kva ca. pris på dette er/evt. antall timar dette pleier å ta? Er for øvrig til en '99 523.
  4. Baklyktene til salgs? Evt. pris?
  5. Hei Abs modulen på min 99 mod 523 er død, og lurer da på om det er noen som fikser disse her i landet? Vet det er mange firma i USA som gjør jobben, men vil helst slippe bryet med å sende den dit. Takk for svar
  6. Hei! Har ein BMW 330d e46 2004mod. Bilen har ein orginal 16:9 cd/navigasjon. Skjermen virker fint, men får ikkje spilt av musikk lenger, taster som: tone, volum, next, fm, og mode virker ikkje lenger. nokon som har løysing eventuelt forslag? Takk på forhånd
  7. Hei Sitter med E39 facelift baklykter som eg vil montere på en prefacelift. Problemet er berre det at munnstykket til strømledningen ikkje passar inn med inngangen på lykta bak, slik at eg ikkje får kobla dei til straum. Noken som veit kva eg kan gjere for å få det til? Evt. kor eg kan handle munnstykke som passar med lyktene? Takk
  8. Hei Har en 99 mod 523i som har gåen ABS-hjerne. Lurer på kva årsmod. som har samme hjerne som denne? Har mistanke om at 96-97 bruker samme hjerne og 98-99 bruker ein anna hjerne, stemmer dette? Lurer og på om det går an å bruke hjerne fra 520 og 528?
  9. Ok. Men dette er noko som skjer dersom det er vått ute, og skjer av og til også dersom det er tørt? Problemet endrar seg aldri under kjøring. Veit ikkje om dette kan fortelle meir om det er føler eller sentral/styreenhet som er gåen.
  10. Hmm, har ikkje fjerna den boksen, så er jo litt merkelig akkurat det.
  11. Hei I dag når eg skulle starte opp min '99 model 523i begynte ABS lampa og lyse, i lag med antispinn. Dette er vel en vanlig feil på e39, og eg rekner med det har med gåen føler eller sentral å gjere? Men i tillegg til dette, slutta speedometer å vise fart og tankmålaren kan hoppe omtrent 20 liter i sving og bakke. At tankmålaren forandrar seg etter forhold er normalt, men dette var veldig mykje utover det normale. Berre lurte på om alt dette har sammenheng eller om fleire ting tilfeldigvis slutta å fungere samtidig? Evt. noken som veit akkurat kva som har gjort til dette her?
  12. Har i det siste slitt med at e39'n er tung på rattet. Har no prøvd med både 225/60-15 dekk og 235/45-17 dekk, men det er absolutt ingen forskjell på kor tung den er å styre. Lurer berre på om andre har vore borti det samme? Lurer også på om det kan være at eg bør skifte ut servoolje?
  13. Diffbrems er vel ekstrautstyr i tilfelle. Går vel an å ringe eller reise til nærmaste bmw forhandlar og finne det ut ved å gi dei skiltnr.?
  14. Ønsker å kjøpe 4 stk. 18" rondell D58 felger til E39. Ikkje kantkjørte. Ta kontakt på PM.
  15. Ok, takk. Skal prøve ditta i morra
×
×
  • Opprett ny...