Sommeren 2007 kjøpte jeg en BMW 97mod av en privatperson (Heretter kalt svindler)..
Kjøpet ble gjort i god tro om at bilen var i den standen svindleren foreviste og med km stand 194 000.
Bilen hadde i følge svindler noen mangler som måtte utbedres før EU kontroll, men dette var enkle ting som var lette å utbedre.. Ellers var bilen OK.
Derfor skrev vi at bilen selges som den står i kontrakten.
Feilene ble utbedret av meg og bilen ble EU godkjent (kostet meg ca 15 000, i tillegg har bilen blitt fikset kosmetisk for 10 000)
Bilen ble senere lagt ut for salg pga kjøp av ny bil.
En dag ble jeg oppringt av en tidligere eier som kunne opplyse meg at bilen var kjørt 370 000KM da han solgte den, og at bilen i tillegg hadde vært kraftig kollisjonsskadet.
Hvilke rettigheter har jeg?
Kan jeg kreve at han tar bilen tilbake og betaler de utlegg jeg har hatt med den for å fikse den opp? Evt. kreve at han gir meg en kompensasjon for km stand og skade som det ikke ble opplyst om (I følge TE kjøpte svindleren bilen for 30 000)
Jeg har kontaktet forbrukerrådet, men det tar nok en stund før jeg får svar....
Noen som har vært borti lignende saker?
(Jeg er en flittig bruker av bimmers.no , men jeg bruker et "dekknavn" for at vennene av "svindleren" ikke skal finne ut hvilken bil dette dreier seg om og tipse han om dette.. Jeg vil overraske ham litt)