Gå til innhold

Pinky

Medlem
  • Innholdsteller

    209
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Interesser:
    Hordaland

Pinky's Achievements

  1. Jeg skulle ha disse på originale stålfelger, så ville helst ha 185/65x15. Det ble derfor Nokian Hakkepelitta7. Synest de bråker veldig i forhold til de tidligere piggfrie, men det er vel ikke til å unngå med piggdekk. Ellers mykt ved hard svinging, er vel dimensjonen som gjør det. Har ikke fått prøvd de på glatta enda , men regner med det er der de har sin styrke.
  2. Aktuelle dimensjoner er 185/65x15 og 205/60x15. Ser ut som Michelin X-Ice North XIN2 ikke leveres i 185/65x15 før etter nyttår. Føler at 205/60x15 blir litt bredt vinterdekk på E36? Nokian Hakkepelita7 leveres i 185/65x15. Hvilken dimensjon i vinterdekk(pigg) bør jeg bruke på E36 316i, 185/65x15 eller 205/60x15?
  3. Er det 185/65x15 du kjører?
  4. Hvordan er retningsstabiliteten? Hakkepelitta7 piggdekk du har?
  5. Jeg vurderer hvilket av de to piggdekkene, som delte førsteplassen i piggdekkstesten 2009, jeg skal velge til min 98-mod E36 316i. Begge dekkene er nye modeller i år. Michelin X-Ice North XIN2 vs Nokian Hakkepelitta7? Edit: Ser ut som Michelin X-Ice North XIN2 ikke leveres i 185/65x15 før etter nyttår. Føler at 205/60x15 blir litt bredt vinterdekk på E36?
  6. Den runde kontakten som kommer med den interfacen er ihvertfall 20-pin kontakten. Vet ikke om det er slik kontakt på E30 ? Det er denne som er på E36.
  7. Får man diagnosen på engelsk istedenfor på tysk ved å bruke filene fra denne 'engelsk carsoft koder' mappen ?
  8. Takk, takk Men er ikke el vindu bak, skal sjekke om sentrallåsen virker der. Begynte å bli redd det var noe med airbagføleren bak, siden airbagmodulen først viste error, så ikke. Hvordan/når bruker jeg "erase error" ? Er det det samme som å resete ? Hva skjer hvis jeg bruker "erase error" ? Prøvde "erase error" på ABS/ASC, men feilen kom opp igjen på single diagnose.
  9. Var feilmld på to moduler. Delenr kom ikke med på denne utskriften, tror det var 1164899 for ABS/ASC, husker ikke nøyaktig nr for ZKE / ZVM. Eneste jeg merker på bilen er at ABS/ASC ikke fungerer(varsellysene tent), og at varsellys for tåkelys fremme ikke virker. Er det noen som kan si meg hva som er galt ?? Single diagnosis ABS / ASC - Status: ERROR ! 17 Drehzahlfühlerfehler vorn links Single diagnosis ZKE / ZVM - Status: ERROR ! 4 FH Relais für Beifahrerseite hinten
  10. Ikke på noen oljer egentlig..men biltemaoljen er vel ikke akkurat kjent for å holde lenge for å si det slik.. Statoiloljer = soting
  11. Jo, jeg får gjøre det. Får se om jeg får lånt meg en bærbar pc med 9-pins..eller blir det å ta den stasjonære pcen ut i garasjen en tur
  12. Ikke kjør 18000km på Biltemaoljen ihvertfall
  13. Har prøvd..ikke funnet noe forklaring. Jeg har ikke koblet til på bilen enda..vil helst vite nøyaktig hvordan jeg resetter først. Diagnosene har jeg veilledning for. Etter å ha komt til "Interval Reset" hgar man valget mellom "Normal SI-Reset" og "SI - Reset / Programation"..hvilken skal jeg gå inn på..?
  14. Kan noen si meg detaljert hvordan jeg reseter oljeskift-, service- og bremsevæske - lys med BMWCarsoft 6.5. Er min E36 jeg skal gjøre det på. Går ut ifra at jeg først går inn på: Spesial functions - Service - Interval Reset - Hvordan videre ? Når skal tenning være på osv. under prosedyren ?
×
×
  • Opprett ny...