Har en BMW 523 iat som skal selges. Den har det meste av utstyr; skinn, takluke, automat, klima, ryggesensorer, avblendbart speil, avtagbart hengefeste, nivåregulering. Har den inne på et verksted som skal fikse eu godkjenningen. Nye dekk bak, et bremserør og justere håndbrekket.
Kom i snakk med en fra verkstedet som begynte å snakke pris på dekk osv, så sa jeg at han bare skulle hive på noe rimelig da jeg ikke ville ha alt for store utlegg siden jeg skulle selge. Han sier at han hadde en som kanskje ville kjøpe. Det viste seg å vær innehaveren av verkstedet. Ordentlig type i følge "bygda" og min far.
Han tok en grundig sjekk, og fant feil på en elektronisk dings i automatkassen, rust i hjulbuen og på en dør, el liten bulk i skjermen over baklykten, defekt ryggesensor, defekt aircon (mangeler gass) og et speil som ikke regulerer ordentlig.
På den annen side er det nye skiver forran og bak, nye bremsesko på håndbrekket, nye fjærer forran, rimelig ny nivåreguleringsbelg på den ene siden og nye endeledd.
Han byr 80 000 og føler han er snill.
Mitt spørsmål, kan jeg forvente meg så mye mer på det åpne markedet. Vil ikke bli lurt her!
Takker for svar!