Gå til innhold

2maz

Medlem
  • Innholdsteller

    107
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av 2maz

  1. Demperen må løsnes og navet må ned for å komme til alle srkuene. Pass på ABS sensoren !! Snakker av erfaring her
  2. Av mine erfaringer så: hadde jeg konstant lysende ASC og ABS lys, men aldri noe gul taggete symbol. Prøvde å bytte sensorer jeg og, men endte med å måtte bytte ACS og ABS styreenheten på min e39. Ang det taggede symbolet, hadde jeg noen lignende symptomer på en e46 coupe en gang. Da var det det elektroniske gasspjeldet som måtte byttes. Problemene var sånn avogtil i begynnelsen,. Helt til den bare låste seg helt. Så hvis du er maks uheldig så kan det hende du har litt av begge problemene? EDIT: Etter å ha lest litt næremer på symptomene dine så kan det jo se ut som at bilen gir beskjed til alt av dippedutter i bilen at nå står vi i ro ! Stemmer litt for noe speedosensor/fartssensor opplegg her jeg og.
  3. Sikkert det letteste å bestille Dice ja. Har ikke navi. Er i hovedsak ute etter Aux'en for såvidt meg bekjent så kan man ikke styre Spotify på iphonen med spilleren uansett. Man må trykke manuelt.
  4. Ser at han skriver at den er importert i 2000. og denne tråden er i fra 2011. Det vil si at bilen har vært i norge i mer enn 10 år. Det gjør at med bruksfradraget ikke er noe tillegsavgift. Har ikke noe med at den er importert å gjøre. Bare at den har vært i norge i mer enn 10 år Toll.no Bruksfradraget i tilleggsavgiften ved statusendring er: Registreringstid over 1 år: 15 prosent Registreringstid over 2 år: 30 prosent Registreringstid over 3 år: 45 prosent Registreringstid over 4 år: 55 prosent Registreringstid over 5 år: 65 prosent Registreringstid over 6 år: 75 prosent Registreringstid over 7 år: 85 prosent Registreringstid over 8 år: 90 prosent Registreringstid over 9 år: 95 prosent Registreringstid over 10 år: Ingen tilleggsavgift Dersom kjøretøyet har vært registrert i Norge i over 10 år, ta direkte kontakt med nærmeste trafikkstasjon hos Vegvesenet.
  5. Prøvd å ta av batteriet en stund for resetting? Eventuelt starthjelp?
  6. Finnes det noe som heter sette i større motor uten problemer i Norge? Meg bekjent så får man bruksfradrag etter hvorlenge bilen har vært registeret i norge. Så en import bil vil ha høyrere hk avgift ved økning av hk.
  7. Har et stort ønske om en AUX inngang i bilen min. Bilen: Bmw e39, 1999 mod. Med Professional Hifi system. DSP. Orginal cd skifter og Business radio/cd. Har lest igjennom utallige tråder ang dette, men folk er ikke så flink til å "avslutte" tråden sin med å vise løsingen. Så da kommer min tråd med spørsmålet: Er det NOEN som har prøvd å putte diverse overganger inn i cd skifter pluggene og fått dette til å funke bra? Om man har DSP har det noe å si for at man skal bruke cd skifter opplegget? Jeg offrere lett den cd skifteren for en aux plugg. Eller er det bare å bestille DICE og DSP adapter med en gang?
  8. Signalkabelen du bruker? Den billigste på markedet? Eg hadde "motorlyd" i høytalerene mine. Byttet signalkabel fra kjip bilxtra kabel til dyr Kicker. Problem solved!
  9. Nå tror eg vi misforstår hverandre. Høyre siden av "rommet" Men på venstresiden av bilen Du skal ikke rote borti ledningene med batteriet
  10. Og så puttet du den kabelen i adapteret? Mine kabler ser ut til å komme fra høyreside, og inn på veksleren baki bagasjerommet
  11. Hm.... kan prøve å se i min bil hvor den kommer fra... Jeg har cdskifte montert. 1999mod Det var bilig.... Det er ipod i bilen som er målet sant?
  12. Nå har jeg bare sett på filmer der de installerer dice produktene og de finner den under på høyre side. Klipset fast. Årsmodell er bilen din? Stereo type? Har du bestilt hele dice kit'et? For dette er vel bare en overgang for å plugge dsp til kittet? Lurer veldig på å montere slikt selv. Betalte du for det?
  13. Når jeg blir veldig lei og forbanna, så har det hendt at vasnnslangen har havnet i ekspansjons tanken med litt trykk på. Det pleier å hjelpe på Eventuelt rett på slangen ut fra eksp.tanken
  14. Noen som trenger 2 stk grøftelys til E39? Til orginalfanger.
  15. Vil anbefale E39. God å kjøre, fint design. Problemer kan oppstå med disse som med alle andre biler. Mine problem har jeg forårsaket selv når jeg holder på å skru på andre ting og ikke tar hensyn til skjøre ABS sensorer f.eks Ellers så er jo en del av feilene som er ramset opp her en felles nevner for mange av bmw sine biler. Største feilen som plager meg på min er takluke som ikke går helt bak, og pixel feil i radioen. Har og en mystisk "turbo" sus i motoren som jeg ikke helt vet hva er men tilsynelatende ikke gjør noe skade.
  16. Da har vi problemet I tilleg til at du må huske å lufte. Sist jeg luftet E36'er var de litt kranglete. Men ikke gi deg. De gir seg tilslutt.
  17. Bestilte nylig et til 3800,- 2800 her. hanskr: har du noe lydklipp av bilen? Rustfritt til M5/m.tech fanger ?
  18. Bestilte nylig et til 3800,-
  19. På alle mine 5 Bmw'er har jeg hatt Gjensidige. De var de billigste når det gjaldt ung sjofør og bmw.
  20. Satte nettop på powerlifter. Samme pipe lyd både før og etter. Men har ikke prøvd å bytte tilbake til vanlig etter at belg er tettet. Kan jo såklart prøve det når jeg får ny belg. Alt er verdt å prøve for å få vekk den lyden
  21. Fant i hvertfall ut at den sugde "noe" falsk luft... Dette forklarer en hel del på hvorfor den har vært så merkelig i begynnende pådgrag. Men etter en nød rep før jeg får ny del. Les: MYE tape. så er pipe lyden der fortsatt...
  22. Helt enig her. Står det noen plass at bolter skal byttes, så skal dem byttes. Dette har nok ingen ting med om de er 9.9 e, 8.8 eller 10000.10000 Her er det nok locktighten de vil opprettholde. Og det står ikke ofte noen plass at bolter skal byttes. Så argumentet mot at folk vil selge mener no ihvertfall er tynt. Jeg stusset no ikke 1 sekund på å kjøpe alle helt nye
  23. Bytt boltene og du Bytte opperasjonen gikk greit, men vær forsiktig med abs sensorene og ledningene til disse !!! Den ene min gikk til
  24. Plystrelyden kan minne om en uskyldig turbo lyd ja, bare at den er en monoton lyd hele veien til den gir seg når man gir litt mer pådrag. Kan provosere den frem hvortid jeg vil, bare å holde gassen på "rett" punkt. Lyden min er der uansett, kald eller varm. Virker ikke som at den gjør særlig skade, bare veldig irriterende synes no jeg
  25. Gammel tråd. Retter bare opp i gamle synder ved å ikke gi tilbakemelding på tråden om hvordan problemet ble løst hvis andre søker den opp å lurer på det samme. Man må bytte hele viften! Pris hos forhandler = 5000,- Hugger og do it yourself= 500,-
×
×
  • Opprett ny...