Gå til innhold

steiney

Medlem
  • Innholdsteller

    148
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

steiney's Achievements

  1. Har en 2000 modell 520 hvor jeg klarte og knekke øver og nedre feste for ekspansjonstanken i radiatordekselet. Den øvre har jeg nå limt, og virker ganske solid. Den nedre biten finner jeg ikke igjen. Det er den biten på bildet som er nærmest radiator viften, den andre står igjen. Kan ikke skjønne at jeg trenger den egentlig ut i fra bildet, men ekspansjonstanken kan beveges så mye at slangene nesten kommer borti AC-kompressoren. Er det slik orginalt også? Har ringet rund området som er knekt.
  2. Ønsker å kjøpe radiatorkappe til en 2000 modell 520 E39. 918 24 443
  3. Jeg har fått en pipelyd i dynamoreimen nå bilen går på tomgang. Så fort jeg gir gass forsvinner den, men når den kommer på tomgangsfart igjen så begynner den. Det er kun etter at bilen har blitt varm den piper. Tror det kom etter at jeg luftet radiatoren. Da rant det en del frostvæske på den. Aner ikke når den er byttet. Kan egentlig en slik multiribreim begynne å pipe når den er slitt, og bør den byttes?
  4. Hei! Har luftet radiatoren og en god del kjølevæske rant ut på reimhjulene, og da kom det en hel haug med hvislelyder og ulyder. Vil dette forsvinne når den tørker, og er det eventuelt noe jeg bør gjøre/smøre opp for å få det til å bli stille?
  5. Merkelig! På forrige E39'en jeg hadde, så var det også vanskelig å finne riktig deler til radiatoren og det var 97 modell. Ja, får vel bite i det sure eplet og ringe
  6. Har klart å få en sprekk i røret til luftingen på radiatorslangen min og skal bestille ny på GS, men finner ikke den delen jeg skal ha. Den som kommer opp er en annen type. Noen som vet nummeret på den jeg skal ha? Snakker da om den som nummer 2 er skrudd ned i på tegningen, på motoren så ser du den ved siden av oljefilterboksen.
  7. Hei! Tok av fremhjulene i går får å bytte bremseskjoldene. Det endte med at jeg tok dem av. Jeg demonterte hjulene bremsekaliprene og bremseskivene. Nå når jeg har satt alt tilbake igjen så har den begynt å riste på rattet. Noen ideer om hvorfor?
  8. Eller er det titan?
  9. Skal bytte bakre lambdasonde på en 316 e46, men der er lednngene gule,brune,grønne og svarte. Noen som vet hvordan det skal kobles med en universal som er hvit grå og svart?
  10. Hei! Har en BMW 316 2000 model med justerbart senkesett som jeg nettopp har kjøpt. Selgern sa den hadde ødelagte stabstag, men det var ikke montert stabstagledd på den i det heletatt. Jeg kjøpte nye og skulle montere dem, men dem virker litt for lange. Dem går akkuratt nedi bærebua når jeg setter dem på. Det føles litt feil. Er det noe som vet om det det skal være kortere stabilisatorstag (ledd) på denne bilen med justerbart senkesett? Og evt. hvor jeg kan få kjøpt dette?
  11. Bilen har gått 405 000, men det har blitt byttet ut alt av foringer og stag på den noen ganger fordi den sliter dekkene skeivt. Jeg hadde den på verksted nettopp for at de skulle sjekke hva som kunne gjøre den ustabil, og da sjekket dem alt under sa dem. Holder en knapp på traversforingene jeg også. Selv om han sa det var så lite slitasje på dem at det burde jeg ikke en gang merke. Knirkeforingen vet jeg dem er nøye på, for den måtte jeg bytte på en annen 5-er jeg hadde for bare noen mnd siden og den sa han var helt fin. Noen som har noen formening om det vil hjelpe å bytte stabstag og stabstagforing bak? Tusen takk for tips!
  12. Hei! Har problemer med en E39 Touring med M-Tech understell og nivåregulering. Den føles "glatt", sporete og ustabil og kjøre med. Dette gjelder spesielt bak. Der sporer den veldig mye. Dette gjaldt mye på sommerdekkene som er 235/45 17, og enda værre på vinterdekkene som er 195/65 15. Dekkene er Nokian Hakkapelitta 7 som er kjørt på en sesong. Når det er litt glatt ute så vingler den med rumpa så fort den får sjansen, og det blir værre jo fortere du kjører. Jeg har hatt den på verksted for å sjekke foringer, og stag. Men det var veldig bra. Det eneste han kunne nevne noe på var den ene av de 4 foringene som holder traveresen. Den begynte muligens å bli litt slitt. På hjulstillingskontrollen ble et stag justert 1 mm, men ellers så var det perfekt. Jeg byttet stab stagene forran nå rett før EU-kontrollen. Men det har heller ikke hjulpet noe spesielt. Noen som har noen idèer?
  13. Har nesten akkuratt lagt på nye nokian vinterdekk, så gidder ikke å legge dem over igjen....kanskje neste gang jeg skal kjøpe nye dekk
  14. Besafe Izi Kid X1 barnesete selges. Sete er helt og pent og monteres bakover vendt. Dette har vel vært en av de beste setene i de fleste testene jeg har sett. 0-18 kg. Sort. Setet står i Stavern (Larvik). Pris 700,-
  15. Hei! Takk for tilbudene, men tror jeg heller prøver å få tak i orginale E39 kapsler. Evt noe nyere.
×
×
  • Opprett ny...