Gå til innhold

crusher88

Medlem
  • Innholdsteller

    17
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

crusher88's Achievements

  1. Takk for svar! Da benytter jeg bare rå kraft på denne, så får kabelskoen briste eller bære.
  2. Skal nok alltid klare det, men nå var det ikke hvordan man klemmer på en kabelsko spørsmålet dreide seg om Ser ikke ut som om bildene kom med i første post.
  3. Hei, jeg forsøker å skifte toppdekselpakningen på min e39. Jeg følger en DIY, men på min bil har jeg en ekstra ledning som er skrudd fast med en kabelsko. Problemet er at jeg ikke klarer å løsne mutteren uten at kabelskoen følger med. Jeg er redd for å knekke kabelskoen. Det virker som om kabelskoen sitter mellom to muttere, men jeg klarer ikke å løsne på dem uavhengig av hverandre. Se bilder for bedre forståelse. Noen som vet hva denne ledningen er, og hvordan jeg går frem for å løsne den? Vil helst slippe å kappe den, og sette på ny kabelsko.
  4. Jeg har lenge hatt problemer med at parklyspærene ryker etter et par måneder. For en måned siden erstattet jeg de vanlige glødepærene med LED-pærer, og nå har disse også røket. Får ingen feilmelding i displayet når LED-pærene røk. Kan det være for høy spenning som er problemet, og hvordan fikser man i så fall det?
  5. Noen som har svar på hvor man finner ledningsnett til bakluke på E39 Touring, eller en guide til hvordan man kan fikse dette?
  6. Jeg må skifte alle ledninger som går ned gjennom venstre hengsle i bakluken. Noen som vet om det jeg trenger finnes her?
  7. Noen som selger lykteglass h. f. med gule blink til e39?
  8. Takk for tilbakemeldingene! Jeg løsnet dekselet på C-stolpen og brettet ned taket. Det viste seg at en gummislange som skal sitte på takluke-kassetten hadde hoppet av. Satte denne på, og festet med en strips. Har nå overlevd et par dagers kraftig regnvær
  9. Jeg skjønner prinsippet, men klarer ikke å finne noen dreneringshull som går bakover. Må også legge til at vippe-funksjonen på luka mi ikke fungerer, så jeg kan kun trekke den frem og tilbake. Mistenker at luka da dekker dreneringshullet. Finnes det en måte å vippe luka på manuelt?
  10. Hvor skal jeg starte å lete?
  11. Ser ut som om jeg må stake opp dreneringslangen venstre bak. I følge et Mekonomen bilverksted krever dette en del demontering for å komme til. Har noen erfaring med dette? Hva må demonteres? Noen DIY på nett? PS! Hva heter takluke på engelsk?
  12. Forsøker å finne hvor dreneringshullet bak er uten hell. Må jeg av med takluka for å komme til her? Er en vanlig trekkesnor som eletrikere bruker for tykk til å stake opp med? Faller disse dreneringsslangene lett av hvis man blir for hardhendt?
  13. Jeg lurer på hva den dingsen som sitter foran på begge baksetene på min E39 er for noe. Har noen et bra svar? Beklager dårlig bildekvalitet.
  14. Det burde vel ikke bli fuktig i baksetet selv om det lekker i varmeapparatet?
×
×
  • Opprett ny...