Gå til innhold

furia66

Medlem
  • Innholdsteller

    29
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av furia66

  1. Har en hel 318 med en 316 95 mod motor til salgs. Fullt kjørbar ennå. Men avskilter den da den skal til biltilsynet på kontroll. Det som er vrak på bilen er. Frontrute Panser skakk forstilling. Drar litt til siden. Ellers er det kjempe mye bra deler ! Motoren er gått 155 000 ca . Kjøpt på Evje bilopphugging. Splitt nye dekk på både vinter og sommerfelger. Vinterfelgene er 16" bmw felger. Ganske flassne. Sommerfelgene er 18" 225/40 husker ikke merket. Noe ala bbs felger. 90113389
  2. Overskrift sier sitt DTM endestuss ønskes, helst av den dobble typen 90113389
  3. Skal det ha noe å si om man bruker en 318 coil eller en 316 coil ? Kjører 316 med coil fra 318.. Driver å feilsøker. Så lurer på om det er grunnen til at den får for mye bensin ?
  4. Har byttet motor i min e36 fra 318 og ned til 316. Har 316 hjerne, 316 luftmengdemåler og lambdasonden.. Men den får for mye bensin.. Dvs den går rent på 1/4 gass resten så harker den seg frem. Kan fint ruse den ned på rød men det går seint og høres helt jævlig ut. Når den er kald så er de første pådragene rent og fint Hva kan dette være ? uten lambdasonden sviver den fint på tomgangen. Men med den koblet i så jager den sinnsykt :S
  5. 2000 kr ,-
  6. Selger min 318 motor fra min e36 med gåen veiv. Det er en 95 modell med register kjede. Gått 190 000 km. Motoren starter og går. Men klakker veldig. Det er kun på den 1 sylinderen veiva er slitt galt.. Byttet veivlagerene for 500 km siden da jeg merket den begynte å klakke veldig. Da det også ble byttet til ny mobil olje og oljefilter. + tilsettning av pro long olje. Men hjalp lite. For den som har tid og bry. Er dette null stress å fikse Veiva er enten ujevn eller slitt litt for mye ned. rundt 3mm slark på veiva på den første sylinderen mot vifta. Alle de andre er målt perfekte. Alt annet på motoren er hundre prosent ! Hjerne følger også med. Følger ikke med starter. 3000,- eller bud Befinner seg i Farsund. Vest Agder fylke Mvh Chris Fidje . 90113389
  7. Bilen starter ! ! Var hjernen som var feil. Den gav ikke gnist. og bensin slangene som du sier. De var satt på feil rekkefølge x) Den starter og går. Men den jager helt sinnsykt! Skyldes dette at jeg brukte en 318 hjerne isteden for en til en 316 eller skyldes det lambosonden ? For den er ikke koblet til pga anderledes kobling fra motor til potte. Og idag etter 3 mil så klikka bilen helt. Potta var så rødglødende varm at jeg brant meg da jeg holdt rundt girspaken min :S ! Og regner med all innmaten i potta er brent opp siden den bråker endel nå Men regner med det var pga plugghetta var så dårlig på den siste sylinderen at den ikke tente på den fjerde. For var ingen forskjell på om jeg dro den av eller om den stod på. I tilegg vil den såvidt gå frem.. Derfor har vel all bensinen til den sylinderen rent inn i potta og tatt fyr om ikke jeg tar feil ? Rett meg er dere snill Den sviver som ei snekke .
  8. Ikke noe jording til girkassa nei.. MEN nå går starteren ihvertfall rundt !! Var nok bare jordinga som var feilen Men starter ikke? Hmm har en stiv slange på 20 cm som ikke går til noe. KOmmer fra en rund svart boks høyre side forran :S Får den ikke bensin ?
  9. Det kan ikke være noe som har røket akkurat. Siden det er ingen ryket ende. Er enda ørefeste til å festes en eller annen plass. :S Ja jeg får 2 ledninger i den enden. Ene er jord vet jeg, men den andre vet jeg ikke :S 2 jord?
  10. TakkTakk tusen takk for kjappt svar Låner et verksted så holder på helt ut til morgenkvisten her. Men ja som du sier, de ledningene på starteren passer egentlig kun som de skal. Så da er nok ikke den koblet feil ihvertfall Skal prøve det å få jordet den ledninga. Resten kan jeg fikse bilder av i morgen viss dere ikke glemmer vekk posten her Har de 3 sikringene ja. Lysegrønne faktisk.. Men i andre enden av motorledningsnettet der ved hjernen er det også ei løs sikring. Samme farge som den 3 andre som jeg satt i sikringsboksen ? Også får jeg en ledning ut fra karosseriet rett ved den ledninga som kom fra motor festet. De møtes liksom :S
  11. Har holdt på nå bytte motor fra 318 til 316. Altså min var en 318 før jeg satte i den nye motoren. Greia er at det er noen flere ledninger og kabler som ikke går til noe. Liksom noe til overs og noe som mangler. Som f.eks den som går fra Eksosen. Er vel lambasonden ? Og det værste er . Den vil ikke starte. Den slår ikke inn på starteren engang. Har byttet hjerne til den som hørte til motoren. Siden det var startsperre på min andre. Er en ledning fra det ene motor festet, hva er den til? Ellers kan det jo være mulig at jeg har plugget feil ledninger på starteren? Hvordan kan jeg sjekke om motoren får strøm i det hele tatt? Ville helst sluppet å tatt opp motoren igjen for å komme til starteren..
  12. Hvor i landet bor du? Jeg kan ta motoren din om du bor i nærheten
  13. [ Tusen hjertelig !!
  14. Holder på å bytte veivlager på min e36. Er moment nødvendig eller kan jeg bare dra til såpass mye jeg tror skruene tåler på hver veiv ? Har ingen momentnøkkel akkurat nå.. I såfall ca mye moment skal til ?
  15. Desverre er min fra 95 med startsperre :/ Hva gjør jeg da?
  16. Hva må til for å få en 318 IS maskin i min 318 e36? Er det så å si bare plug and play? Eller må jeg ha hele ledningsnettet og coil å div ?
  17. Har en e36 318 som fusker i 1 gir om jeg trår gassen helt i bånn Den går helt fint på alle de andre girene. Noen som har opplevd det samme?
  18. Hvor mye effekt på en 318i vil man få ut av et effektannlegg og et filter ?
  19. Angående grøftelysene på e36 318. Skal det være egen bryter for dem ? Eller skal dem gå på automatisk når du slår på lysene ? Det ene grøftelyset mitt går på bare tenninga vris om. Så kommer det andre når jeg vrir om til lys :S Og Kommer jeg gjennom Eu kontroll med full Xenon ? Eller holder det å bytte bare pærene ?
  20. 318 motor, 92 modell med 95 motor. Vet ikke forskjell på m40 og m43 men nummeret på boksen er 0261 203 277
  21. Bare nummeret er det samme så
  22. Ønsker en hjerne til en 318 e36 ! Kontakt meg på 90113389.
  23. Vet du ca pris på ny ?
  24. Her er bilde av den ! Vet ikke om det er flere hjerner ? Skulle hatt en navn isåfall
  25. Hva er dette ? Bilen har ikke starten og verkstedet kom frem til denne dingsen var feil iogmed alt er irret og smeltet. På stålcoveret rundt står det " DME BOSCH 1743247"
×
×
  • Opprett ny...