Gå til innhold

dagemann

Medlem
  • Innholdsteller

    4
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av dagemann

  1. Det er det originale speilet som har sitti siden den var ny...Har du no forslagt til hva det kan være
  2. Hei! Jeg har et problem med at høyre speil beveger seg innover når jeg trykker på døråpnerknappen på nøkkelen. Kun når jeg åpner bilen skjer dette - ikke når jeg låser. Det samme skjer hvis jeg trykker på "dørlåseknappen" inn i kuppen, men her også kun når jeg åpner dørene. Når jeg skal justere speilet med den elektroniske speiljusteringsknappen i dørtrekket får jeg beveget speilet alle veier untatt utover igjen. Det er dette som er så irriterende for jeg må stadig ut med hånden å rette på speilet igjen. Er det noe som har en løsning her tro. Plis. Jeg holder på å bli gal!!!
  3. Hei og takk for raskt svar! Jeg skal prøve det. Jeg har imidlertid kun kjøpt denne løsningen: http://www.finnfeil.no/index.php?main_p ... ucts_id=22 Det står at jeg kan diagnostisere, men ingen ting om at jeg kan slette feil...Jeg har også Carsoft 6.5. Lar det seg gjøre med denne tror du? Nederst i annonsen står det følgende: "Special functions for some models: Including service interval reset, component activation, live data, LCM reading, sync. EWS and ECU, adaptation values, and coding" Kan jeg gjøre dette via dette settet på min E39 528IA 2000 mod.? Spent på høre fra deg/dere!
  4. Hei kjære BMW-venner Jeg har en E39, BMW 528ia 2000 mod. sedan... Har hatt problemer med abs-sensorer på begge hjul bak etter en hard vinter. Disse har jeg nå byttet selv. Problemene som fulgte av "ikke-fungerende" abs-sensorer var at: - speedometer sluttet å fungere - Den analoge forbruksmåleren viste ingen tegn - KM-teller og ellers bilens km stand sluttet å løpe - Konstant lys i varsellamper ABS og ASC - Kjørecomputer sluttet å reagere når jeg trykket på knappen for å veksle mellom funksjonene. Etter at jeg byttet begge sensorene bak ble alle problemene borte untatt problemet med at kjørecomputeren ikke gir respons når jeg trykker på BC-knappen. Jeg har akkurat kjøpt meg ett diagnosesett med carsoft 6.5 og håper jeg kan få ting til å virke igjen. Er det noe skarpinger her som kan gi meg et hot tips som vil løse problemet tro? Takker og bukker
×
×
  • Opprett ny...