Gå til innhold

blankis

Medlem
  • Innholdsteller

    6
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

blankis's Achievements

  1. Jeg sjekket dreneringsrørene til takluken, og de fungerte bra. Etter å ha blitt påminnet av Tele (tusen takk ) om fuktsperren i døren, sjekket jeg dette. Til min store "glede" kom det mye vann inn her når det ble spylt på bilen med brannslange. Dreneringen virker ikke tett, blåste mye inn i hulene, men det ser ut som det lekker fra selve fuktsperren. Det renner "langs" kanten av fuktsperren, også ned og inn i bilen. Det ender opp ca der jeg har erfart mest fukt, så dette stemmer bra. Jeg skal ihvertfall få skiftet fuktsperren, regner med at dette er en jobb et verksted bør ta? Jeg kommer tilbake når denne jobben er utført, for å bekrefte eller avkrefte at det var dette som var problemet. Slenger også med et bilde,slik at evt. andre med lignende problemer kan se Den blå stripen viser vannets bane. Riften som er mellom pilene var det ikke lekkasje fra forresten. Edit: Har skiftet fuktsperren nå. Kjøpte ny, samt lim hos Bavaria i Stavanger. Har skrudd på plass alt (optimist ja), og gleder meg til å sjekke om bilen er helt tørr i morgen tidlig.
  2. Etter å ha tørket alt helt, har nå bilen stått ute i en del dager, der det blant annet har regnet. Har oppdaget vann igjen der passasjersetet er. Har derfor en teori om at det er en lekkasje inn i bilen når det regner. Min plan videre nå er å sjekke dreneringer, om det er noen som kan være tette. Noen som har peiling på hvor jeg kan begynne Både fordel og ulemper med at det var vått i bilen nå, ettersom bilen ikke har vært i bruk vil det si at det ikke er klimaanlegget eller varmeregisteret det er feil med. Men hadde et håp om at problemet skulle løse seg når jeg fikk ordnet pakningen på dørene. Men men
  3. Oppdaget at pakningen rundt både passasjerdøren og bakdøren ikke var helt der den skulle. Har nå åpnet opp hele dørpanelet og lagt pakningen på plass. Håper at det er dette som er årsaken til problemet. Skal ut å test når jeg får tid. Takker for mange svar
  4. Jeg har ikke tatt opp teppet foran på passasjersiden, skal gjøre det i morgen og skriver en oppdatering om jeg finner noe der. Bilen har stått i 20-30 min nå med a/c på fullt og det er ikke kommet noe fuktighet fra/til luftkanalene.
  5. Ja sannsynligvis ville det vært fuktig flere steder hvis det hadde vært regnvann. Jeg kjenner ikke noe veldig merkbar lukt når anlegget er på, men kanskje en liten antydning. Bilen står å sviver nå med anlegget på fult, skal sjekke om det har kommet noe fukt i luftkanalene om en liten stund. Hvis det er lekkasje i varmeregisteret, vil det da være mulig å sjekke frostvæskenivået? Etter at alt har blitt helt tørt skal jeg også prøve og kjøre bilen når det regner, men med klimaanlegget av for og se om det blir fuktig.
  6. Jeg kjøpte en 318i 2001 (sedan) for en måned siden. For ca. en uke siden støvsuget jeg den (den var nyvasket når jeg kjøpte den) og la merke til fuktighet på gulvet bak og under passasjersetet. Jeg tørket det jeg kunne der og da. Nå i dag sjekket jeg samme sted, og oppdaget at det fremdeles var fuktig på gulvet. Jeg har derfor kontaktet tidligere eier og spurt om han har hatt kjennskap til dette. Jeg har fjernet passasjersetet og matten slik at jeg får bedre oversikt. Først tenkte jeg at det var mulig at det var en liten lekkasje i gulvet og at det spruter opp når jeg kjører eller lignende, men det er altfor mye vann her til at dette er mulig, samtidig så ser gulvet tett ut. Skumgummien som er under matten er veldig fuktig, det renner ihvertfall av den hvis du klemmer den sammen. Det kan se ut som vannet kommer fra vifteanlegget, da det er fuktig fra denne og bakover på gulvet, og det er vann inni vifteanlegget. Er det noen som har peiling på hva som forårsaker dette? Er det mulig at det er en lekkasje i selve klimaanlegget som gjør at det kommer for eksempel regnvann inn? Det har regnet mye det siste døgnet her, og bilen står ute. Bilen står nå i en garasje for at den skal tørke helt. Jeg tenkte så å prøve å la bilen svive i en lenger periode med klimaanlegget på fullt for så og se om det kommer fukt (en intern lekkasje i vifteanlegget, kondensvann fra a/c? eller lignende). Hvis ikke så regner jeg med at det er regnvann, og må da prøve og finne ut hvor vannet kommer inn. Skumgummien som vises her er våt. Et bilde ovenfra, helt til venstre viser de to luftkanalene. Fra enden av de disse to luftkanalene og bakover i bilen er det fuktig.
×
×
  • Opprett ny...