Gå til innhold

Victor85

Medlem
  • Innholdsteller

    6
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Contact Methods

  • MSN
    zvein@hotmail.com
  • ICQ
    13263876

Profile Information

  • Interesser:
    Oppegård

Victor85's Achievements

  1. Er dette en dårlig motor? Ingen som har bekreftet/avkreftet at bilen som ble produsert i 12/2001 er en facelift utgave?
  2. Bilen er oppgitt med 105 hk, så hvis man følger wikipedia, så er det da 316i M43TUB19 1998-2001 1895 I4, 8v 104 bhp (78 kW; 105 PS) 122 ft·lbf (165 N·m) 12.4 s
  3. Beklager sent svar, har vært på ferie i en uke nå uten nett. Takk så mye for alle svar! Har peilet meg inn en 316 nå, som er f.gangsreg. i Norge, 01/11/2002. Når jeg slår opp i VINen på bilen (KC16498), får jeg opp at produksjonsdatoen er 12/2001, og at den har en 1.9L. Så vidt jeg har lest meg frem til, ble ikke 1.9L levert i 2002, så det virker litt suspekt. Betyr det at den ble produsert i 2001, at den er pre-FL? Ble litt skeptisk når jeg sjekket dette.
  4. De jeg har sett på så langt har sportsseter, multi-ratt og varmeseter. Hvite blink kan vel byttes ut i ettertid? samme med midtarmlene og xenon(?) Takluke er jeg ikke så glad i, da tidligere biler har hatt takluker som før eller senere lekker eller går i stykker Det jeg har stussa litt over på multi-ratt, er hvilke funksjoner det gir? På bilder ser det ut som volum +/- og Cruise Control? Er det Cruise Control på alle disse bilene?
  5. Hei fikk man svar fort! Takk så mye for innspill, hadde selv for meg at problemer hovedsakelig gjaldt 6'rne, siden det er faktisk det man BURDE kjøpe hvis man skal få litt kjøreopplevelse. Nå går jeg for 316/318 siden bilen hovedsaklig skal brukes til å pendle til og fra jobb langs ring 3 i Oslo, så da går det like sakte i kø uansett hvor rask bil man har. (Ja, har kommet frem til dette selv om det ikke var mange år siden jeg absolutt skulle ha turbo på kjærra). Oppgitt forbruk på disse bilene er rundt 0,70 så det er jo ikke værst på en såpass bil. Er det noe tilleggsutstyr som man burde se etter når man kjøper bilen? Har så langt peilet meg inn på digital AC og kjørecomputer, men det er kanskje noe mer som er gunstig på disse bilene? DSC er standard så vidt jeg har skjønt?
  6. Hei. Er på jakt etter ny bil, og har peilet meg inn på en 316, 2002-ish. Etter å ha lest litt rundt på nettet etter vanlige feil, finner jeg frem rust som hovedproblem, men har også lest at vannpumpa på E46 er feilkonstruert, og kommer til å gå i stykker hardt og brutalt. Nå er jo dette selvsagt en "slitedel" som på alle andre biler, men oppfattet det som et større problem på disse bilene. Det jeg ikke fant i teksten, var om dette bare gjaldt 6'rne til BMW, eller om de gjaldt de mindre motorene dems også. Noen som kunnskap om dette? Tar gjerne i mot tips om andre vanlige feil på disse modellene, helst for 2002+ modellene, da jeg vil ha med facelift. Takk for svar
×
×
  • Opprett ny...