Gå til innhold

Cleisagra

Medlem
  • Innholdsteller

    4
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Cleisagra's Achievements

  1. Jeg har bedt om det, og skulle få svar i løpet av romjulen. Men jeg er interessert i anslag rundt hvor mye dette kan koste i deler og timer, slik at jeg har en sum å gå ut ifra og ikke blir "lurt" evt. at det er en jobb som er forholdsvis enkel og at jeg kan spare mye på å gjøre jobben selv. Videre er det også interessant hvor mye penger jeg bør bruke på dette, før det begynner å bli ulønnsomt i forhold til å bruke dette på en ny bil i stedet for. Hvordan er det å selge en bil som har vært kollisjonsskadet f.eks?
  2. Hei, Jeg krasjet med en elgkalv for noen dager siden. Jeg traff elgen i ca. 60 km/t, og siktet på ræva på elgen slik at den traff fra midten av panseret og mot pasasjersiden. Elgen havnet oppå panseret før han endte i grøfta, mens bilen fortsatte rett frem langs veien. Av skader så er panseret ødelagt, luftfilter, radiator er klemt inn og grillen med lykt på høyre side. Videre så er skjermene på begge sider litt bøyd i forhold til dørene. (Se bilder). Da jeg hadde delkasko så dekkes ikke dyrepåkjørsler av forsikringen, og jeg må derfor dekke alt av kostnader selv. Bilen er en BMW 118d, 2007 mod, 140.000km, kjøpt i sommer for 120.000,-. Broder'n har eid bilen før meg, og jeg vet at alt ellers med bilen er ok. Slik jeg ser det så kan jeg reparere bilen (verksted eller "selv"), selge bilen som delebil eller vrake den (dersom det viser seg at ramma er skjev eller noe). Jeg er imidlertid ikke noen mekaniker og trenger derfor innspill på hvorvidt det er lønnsomt med tanke på hvor mye det vil koste for nye deler og om selve jobben å fikse den er vanskelig eller ikke, eller om det er bedre å selge bilen og kjøpe ny? Er det noen med lignende erfaringer eller tips? Takker for alt av innspill, mvh Audun.
  3. Leste litt rundt på Bimmers og fant forskjellige løsninger, men etter å ha sett på bmwe36blog.com fant jeg en veldig enkel og rask løsning. Alt du trenger er en binders som du bøyer til (se illustrasjon på linken). http://www.bmwe36blog.com/2007/02/24/re ... ice-light/ 1. Åpne panseret og skru av "dataporten". 2. Lokaliser "pin 7" (Service Interval Reset) og "pin 19" (Jord) --> Se illustrasjon på linken. 3. Vri om tenningen til posisjon 2. 4. Gå deretter ut til "dataporten" og putt først den ene enden av bindersen i pin 7, også den andre enden i pin 19 (alltid putt bindersen i pin 7 først, deretter pin 19). 5. La bindersen stå i 4 sekunder. I det du fjerner bindersen så resettes oljeservice intervallen. PS. IKKE hold bindersen lenger enn 10 sekunder for da kan du resette "Inpection I / II"-intervallen. ---------------------------------- Legger ut denne til andre som leter etter løsninger for å nullstille oljeserviceindikatoren på sin E36, siden jeg ble lei av å lete selv. Lykke til!
  4. Motor til 1996 BMW 318TDS ønskes kjøpt. Motor må være i stand siden den skal byttes ut med en motor med ødelagt register. Hvis du har en motor, eller kjenner noen som har, vennligst send PM eller Mail: 318motor@gmail.com.
×
×
  • Opprett ny...