Gå til innhold

bavaria007

Medlem
  • Innholdsteller

    3
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Interesser:
    Vinje

bavaria007's Achievements

  1. Her er noen bilder av min første bil og min andre (318 og 525 tds): Er mye jeg gjerne skullen gjort med begge to men, økonomi og kunnskap strekke lite til.. den første er solgt.
  2. Tok en telefon til bmw norge om dette og de sa at olja var evigvarende, men har hørt om en del biler som girkassa har gått til dundas.. så bytting er nokk ikke dumt!
  3. Jeg har en bmw 525 tds, me automat kasse. 1994 mod. For en måneds tid tilbake skulle jeg starte bilen om morran og den har "låst" seg i første gir. Gikk fint ann å sette den i revers, og hit og dit, men den vlle ikke gire seg opp. Kjørte den ned på verksted for å ta en titt, olja på kassa ble peila og sett på og han kunne ikke skjønne hva som var galt annet enn att kassa var gåen. Jeg tok bilen hjem, skulle kjøre den ned dagen etterpå og bilen girer som bare det. Jeg får da beskjed om å bare prøve siden den da kunne holde en uke eller ett år til. En uke går og det samme skjer. Fikk tak i ny girasse forrige uke,kjørt bilen på biltralle hjem og kassa skal byttes til helga. Var noe småplukk på bilen som måtte fikses, plugger ble byttet og bilen startet og den girer.. Lurer på om noen har vært borti dette problemet? Er kassa helt gåen eller kan det være noe annet? Er surt å ut me hele dritten og sette i ny vioss noe annet kan fikses på en "lettere" måte..
×
×
  • Opprett ny...